Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за лаптоп на HP

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля за мнение/препоръка.

Зачетох във форума и някои от коментарите ме ориентираха към едно HP. Бюджета ми е 1100лв таван. Машината ще се използва най-много за филми. Искам да мога спокойно да гледам FullHD 1080p спокойно (на телевизора), и ако успея да си подкарам някое по-старо заглавия игричка ако имам време. Умишлено не споменавам музика и интернет  :) . Моля имайте предвид, че до преди 3 дни имах този Dell. Казвам имах, защото му цъфна видеото->дъното  :mad:. Не държа да е с 1TBB HDD, но RAM-a да е поне 8GB. Ако можете да предложите нещо по-добро?

Поздрави,

Кристиян.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Probook са много прехвалени. Като цяло, бягай на далече от HP, особено в ценовият клас, който си избрал.

Добре, а какво бихте предложили в този ценови диапазон? Като гледам в тези пари всички останали влагат тези процесори, които завършват на U, което не го препоръчват във форума. Чакм над 1150лв. някой и друг ACER се появява с в модела на процесора. Иначе масово HP-тата слагат процесори с M. Толкова ли са зле?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е относително - имам две НР-та у нас ( едното е ПроБук ) и нямам никакви проблеми с тях :)

Бих ти предложил да погледнеш и този модел: HP ProBook 450 H6P53EA по-мощен е от посочения от теб и според мен - ще остане актуален във времето по-дълъг период ( да, надскача малко границата ти, но според мен си струва )

Иначе ако искаш да си в 1100 лв. - това: HP ProBook 450 E9Y54EA в комбинация е едно SSD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намерих и един вариант на този, който първоначално съм го написал, само че с SSD вместо записвачка - HP. Сега питането е дали в този случай тази конфигурация да ще е по-добра от тази с i7-цата и дали да взимам такъв с SSD, който си го продават от магазина или аз да търся да взимам допълнително? В случая ако аз купя и сложа, как стои въпроса с гаранцията?Сега мернах един, който много ме блазни  :) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://laptop.bg/laptops-lenovo-B5400-lenovo_b5400_59423560_128gbssd имам такъв и спокойно можеш да гледаш Full HD филми на 1080p, както и да пускаш някои игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Probook са много прехвалени. Като цяло, бягай на далече от HP, особено в ценовият клас, който си избрал.

Тогава му предложи ЛЕново за 2000 лв и видиш го утре ще реве в форума това онова не работи както трябва :Д HP са най-добрите този лаптоп ми хареса има си всичко четец на карти , USB гигабитова ланка екстра е взимай го ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сведох вариантите до два. Ще видим дали ще отпусна някой лев отгоре от предварително обявения бюджет.

Вариант 1 с добавени 4GB RAM за 1028лв

Вариант 2 за 1200лв

Този ми е малко в повечко като $$$.

Поздрави,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е относително - имам две НР-та у нас ( едното е ПроБук ) и нямам никакви проблеми с тях

Аз пък работя сервизен техник. Почти нито едно здраво HP не съм видял.

HP са най-добрите този лаптоп ми хареса има си всичко четец на карти , USB гигабитова ланка екстра е взимай го ...

Четец за карти има и моето Lenovo X200 от 2008година. При HP масово се дънят дънни платки, а почистването им е съпроводено много често с разглобяването на целият лаптоп до последното винтче.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си е така - те на сервизни техници хората най-често здрави си ги носят машините просто за кеф.

Говоря за естеството на повредите. И едни от най-често носените лаптопи са HP. :D Колега има цял рафт от ъгъл до ъгъл на стената, където са наредени само HP-та за части.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък работя сервизен техник. Почти нито едно здраво HP не съм видял.Четец за карти има и моето Lenovo X200 от 2008година. При HP масово се дънят дънни платки, а почистването им е съпроводено много често с разглобяването на целият лаптоп до последното винтче.

За това ли имам една купчина изтрещели Ленова, щото такива сервизни техници като тебе ги поправят!Хайде стига с тия тинейджърски глупости, Леново,HP,Samsung,Toshiba,Asus всички се развалят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за естеството на повредите. И едни от най-често носените лаптопи са HP. Публикувано изображение Колега има цял рафт от ъгъл до ъгъл на стената, където са наредени само HP-та за части.

Абе аз по-скоро се закачам, ама ми се струва че не вкарвате всичко в сметката. Класации бол, но долу горе ХП са на върха по продажби (ефтинджос ли що ли). Ами по тая логика ако си автомонтьор каква е вероятността да ти докарат Опел и каква Ферари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това ли имам една купчина изтрещели Ленова, щото такива сервизни техници като тебе ги поправят!Хайде стига с тия тинейджърски глупости, Леново,HP,Samsung,Toshiba,Asus всички се развалят!

Служебният ми лаптоп е ThinkPad, ама не Edge, а просто ThinkPad X серия. Хайде не ми обяснявай какво се чупи, щото такива X61 и X200 ги търкаля цялата фирма с брутална експлоатация.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Служебният ми лаптоп е ThinkPad, ама не Edge, а просто ThinkPad X серия. Хайде не ми обяснявай какво се чупи, щото такива X61 и X200 ги търкаля цялата фирма с брутална експлоатация.

Нищо не искам да ти обяснявам ,просто в тая тема никой не го интересува твойта любов към Леново!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, малко май ги пускаш по пързалката колегите. X61 и X200 нямат нищо общо със сегашните боклуци.Публикувано изображение

Нищо не искам да ти обяснявам ,просто в тая тема никой не го интересува твойта любов към Леново!

Колега, нека не изпадаме в пристрастия и обвинения за такива. Леново в момента е №1 производител на такива устройства и продължават да се развиват. И имат големи планове, така че спора е безсмислен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както споменах и DELL се чупят. Даже преди 2 месеца харда изпуши и го водих да точат информацията в една фирма. Въпроса беше за тези пари, около 1200, кое е най-доброто решение. И аз искам лаптоп за 3000лв,дето е малко вероятно да се счупи първите 10 год, ама няма. Служебни ползваме Latitude и мога да кажа че доста често идват IT-тата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, малко май ги пускаш по пързалката колегите. X61 и X200 нямат нищо общо със сегашните боклуци.Публикувано изображение

Колега, нека не изпадаме в пристрастия и обвинения за такива. Леново в момента е №1 производител на такива устройства и продължават да се развиват. И имат големи планове, така че спора е безсмислен.

Колега ,не е до пристрастия аз лично притежавам техника и на 2те марки,казвам просто че съвременната електроника се дъни при всички марки без значение дали е Асус,Ейч Пи,Леново,Дил и т.н.!Така че най общо казано всеки с късмета си !Автора се е спрял на Пробук лошо няма добра серия лаптопи ,на мен обаче алуминият от предните модели ще ми липсва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига сте разводнявали темата!

@Simtech: а тия hp-та дето ги ремонтираш от кои серии са? Щом си техник, предполагам си наясно с разликите? Даже м/у моделите от дадена серия често има съществени разлики в качеството на компонентите, така че нека не обобщаваме.

към автора на темата:

Вариант 1 с добавени 4GB RAM за 1028лв

вземай това HP и си свиркай. i7-та е хубаво нещо, но за ежедневни неща няма да усетиш съществена разлика... Поцесора е от последното поколемние на интел, а външното видео може да помага при някои задачи/програми/игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Simtech: а тия hp-та дето ги ремонтираш от кои серии са? Щом си техник, предполагам си наясно с разликите? Даже м/у моделите от дадена серия често има съществени разлики в качеството на компонентите, така че нека не обобщаваме.

Не ми ги хвалете тия HP. Дотегна ми навсякъде да се предлага HP. Никакви така митологични достойнства нямат. Вече взех да се чудя тоя форум да не е на договор официален дистрибутор на HP.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както споменах и DELL се чупят. Даже преди 2 месеца харда изпуши и го водих да точат информацията в една фирма.

Викаш харда оригинален на Dell нали и издаде багажа. Ти на блъскане няма на кой лаптоп да му издържи харда без значение марката освен ако не е SSD.

И на моя Dell харда издаде багажа но не мога да кажа че Dell са чупливи компютри даже напротив. Харда беше на WD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване