Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Не съм много вещ в хардуерната част и реших все пак да се допитам. Естествено тук, където знам, че има кой да отговори реално.

Трябва ми за използване на различни IDE-та (NetBeans, Php Storm), скайп, браузване в особени размери - примерно доста прозорци наведнъж. Де факто да не мисля кое да стартирам, за да не забие друго. :no-no:

Не ми трябва за игри.

Та...

Аз съм се ориентирал нещо, което е с процесор над 2.5Ghz/ Рам - 8ГБ

Твърд диск ... по принцип и  500 гб ми стигат, даже са ми много.

Разглеждах различни оферти и имам някакви въпроси:

Intel Core i3-3110M (2-ядрен, 2.40 GHz, 3MB кеш)

Intel Pentium 3550M (2-ядрен, 2.30 GHz, 2MB кеш)

Каква е разликата дали ще е 2 или 3 МБ кеш... в смисъл, колко ускорява всичко?

Видеокарта:

NVIDIA GeForce 820M (1GB DDR3)

и

AMD Radeon HD 8570M (2GB DDR3)

Nvidia или Amd?

Сравних ето тези:

http://laptop.bg/laptops/compare?ids[]=3685&ids[]=3686&ids[]=3972&ids[]=4082&ids[]=3657&ids[]=4414&ids[]=4656

Давайте някакви предложения... за цената... понася ми всичко до 900лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

....

Сравних ето тези:

http://laptop.bg/laptops/compare?ids[]=3685&ids[]=3686&ids[]=3972&ids[]=4082&ids[]=3657&ids[]=4414&ids[]=4656

Давайте някакви предложения... за цената... понася ми всичко до 900лв.

Едно вметване: с тези 1366 x768 точки на екрана няма да ви е удобно в ИДЕ-та. Но за да имате повече неща на екрана (повече точки) или външен монитор или преминаване в по-висока ценова категория

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То лошото е, че в този ценови клас има модели и с Full HD, ама са с ULV Pentium процесори, дето не съм убеден, че ще му свършат на автора, каквато и да е работа.

- Lenovo Z50-70 59-432085 - пример е този вариант

Аз лично бих заложил на по-мощна конфигурация, но с по-ниска резолюция ( но все пак зависи и автора на какво мнение е по-въпроса ).

Примерно това: HP ProBook 450 E9Y54EA или това, ако държи на видео със собствена памет: HP ProBook 450 F7X65EA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То лошото е, че в този ценови клас има модели и с Full HD, ама са с ULV Pentium процесори, дето не съм убеден, че ще му свършат на автора, каквато и да е работа.

- Lenovo Z50-70 59-432085 - пример е този вариант

Аз лично бих заложил на по-мощна конфигурация, но с по-ниска резолюция ( но все пак зависи и автора на какво мнение е по-въпроса ).

Примерно това: HP ProBook 450 E9Y54EA или това, ако държи на видео със собствена памет: HP ProBook 450 F7X65EA

Специално за разработка не мисля че процесорната мощност е водеща. Компилирането е относително малка част от целия процес :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно вметване: с тези 1366 x768 точки на екрана няма да ви е удобно в ИДЕ-та. Но за да имате повече неща на екрана (повече точки) или външен монитор или преминаване в по-висока ценова категория

А какви пиксели ще ми препоръчате?

И съответно колко по-различно би изглеждало IDE-то с тези пиксели?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какви пиксели ще ми препоръчате?

И съответно колко по-различно би изглеждало IDE-то с тези пиксели?

Ще изглежда сбито, ще имате малко място за прозорците на ИДЕ. Лично аз бих ви препоръчал поне 1600 точки по хоризонтала

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще изглежда сбито, ще имате малко място за прозорците на ИДЕ. Лично аз бих ви препоръчал поне 1600 точки по хоризонтала

Като гледам масово са с 1366.

Като марка май няма голямо значение, все си мисля, че зависи как си го стопанисваш.

Сега ако някой ми препоръча и интернет магазин, който вече е ползвал и е доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам масово са с 1366.

Като марка май няма голямо значение, все си мисля, че зависи как си го стопанисваш.

Ниския клас са с 1366 (заради цената на матрицата). За марката ще пасувам, много отдавна не съм се занимавал с това :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ниския клас са с 1366 (заради цената на матрицата). За марката ще пасувам, много отдавна не съм се занимавал с това :)

Между другото, гледах, че в лаптоп.бг водят тази резолюция като удобна за софтуерни разработки :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върши работа, ако нямате пари за повече. Мисля че това изречение описва ситуацията максимално добре. Ако успеете да намерите нещо с по-висока резолюция в бюджета е супер, ако не... Е то е ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, гледах, че в лаптоп.бг водят тази резолюция като удобна за софтуерни разработки Публикувано изображение

Е, те искат да продадат повече машини, нормално е да пишат такива рекламни недомислици :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, те искат да продадат повече машини, нормално е да пишат такива рекламни недомислици :)

Аз затова питам, където хората ще ти дадат смислен отговор.

Между другото, какво ще кажете за онлайн магазин Ардес?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че обслужването е качествено, но не винаги предлагат най-изгодните цени. Компании от които съм пазарувал и съм доволен са laptop.bg и vario.bg. Приятели са пазарували от pcstore.bg и също са доста доволни. Sky.bg също предлагат изгодни лаптопи - от тях съм си взимал друга техника (не лаптоп) и съм доволен.Харесайте си нещо, което е максимално близо до бюджета ви и го потърсете изгодно. Аз така бих процедирал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

След известно ползване на новия ми лаптоп съм супер доволен. Взех ето това:

http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_450-hp_probook_450_F7X65EA_8GB

Много съм доволен. Бързо се получиха нещата. Доставката им е за по-малко от денонощие. Абсолютно си струва всяка стотинка. 999 лв с чанта.

За сега нямам абсюлотно никакво оплакване. И изобщо не загрява това чудо. Използвам Убунту и Уиндоус 7 на виртуална и грам не грее. :ohmy:

Предният ми лаптоп беше Гигабайт и още на 5тата минута пържеше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      най-сбито, дойде моментът да помисля за комфортния си и пълноценен сън и смятам, че първата стъпка е покупката на достатъчно качествени легло и матрак, които да ми помогнат да започна да спя повече и да не се събуждам по-уморен отколкото съм си легнал. Проблемът обаче е, че до момента никога не съм правил такава покупка, ползвал съм си старото легло, което не е с матрак, тъй като до момента сънят ми беше нещо между другото и с две думи ситуацията ми е "тъмна Индия". Изборът на пазара е меко казано голям, но ми се иска да чуя мнения на хора, които вече са го играли този мач.
      Нямам някакви особени изисквания относно цветове, външен вид и дизайн. Общо взето ми е все тая как изглежда леглото, стига да е качествено и да ми е удобно. Това, което ми се иска е следното:
      1. Наклонена табла. Бил съм по командировки в хотели с легла с абсолютно права рамка и както и да се наглася, все не ми е удобно. Затова и много държа таблата да има някакъв наклон, който да позволява по-малко напрежение във врата при гледане на телевизия, четене на книга и т.н
      2. Размер 140/160 на 200, тоест не търся единично легло.
      За да не съм голословен, прилагам линкове на това, което съм гледал до момента, пък да видим дали съм се ориентирал правилно.
      Вариант 1 - Легло с ламелна скара Неапол - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)
      Вариант 2 - Легло с подматрачна рамка Лаура - 339 лв - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)
      Вариант 3 - Спален комплект Лаура 160/200, Лаура, 160/200, дъб сонома + антрацит гланц | Мебели Виденов (videnov.bg) - като промоцията му изтича в 12 нощес, та нямам много време за умуване.
      Отделно идва и въпросът с матраците. Не държа да е двулицев, но и не искам да е прекалено мек. По-скоро бих се ориентирал към нещо умерено, със сигурност не бих купил матрак, в който потъваш. Какво бихте препоръчали?

• от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
    • от AnnieBro
      Здравейте! От вчера имам изключително разстройващ проблем и той е, че на дънната платка на лаптопа ми се счупи порта за вътрешния ми хард диск и вече лесно може да се каже, че нямам работещ лаптоп - не мога да го стартирам въобще и нямам достъп до изключително важни за мене файлове. Някой има ли представа дали сервиз би могъл да го смени и/или да го оправи по някакъв начин? Защото предполагам смяната на цяла платка ще излезне изключително скъпо (не съм изцяло наясно) и не мога да отделя много голяма сума (200+ лева) в момента. Някой от вас знае ли доверен сервиз в София, който е възможно да се справи с проблема? Чувала съм, че има много измамници по сервизите, които си взимат здрави части от машините за оправяне и ги заместват със стари и/или неработещи и това е също нещо, което искам да избегна. Лаптопът е Acer Aspire 7 и е извън гаранционен от август. Какъвто и отговор или мнение ми дадете, много бих се зарадвала да го чуя!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване