Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Не съм много вещ в хардуерната част и реших все пак да се допитам. Естествено тук, където знам, че има кой да отговори реално.

Трябва ми за използване на различни IDE-та (NetBeans, Php Storm), скайп, браузване в особени размери - примерно доста прозорци наведнъж. Де факто да не мисля кое да стартирам, за да не забие друго. :no-no:

Не ми трябва за игри.

Та...

Аз съм се ориентирал нещо, което е с процесор над 2.5Ghz/ Рам - 8ГБ

Твърд диск ... по принцип и  500 гб ми стигат, даже са ми много.

Разглеждах различни оферти и имам някакви въпроси:

Intel Core i3-3110M (2-ядрен, 2.40 GHz, 3MB кеш)

Intel Pentium 3550M (2-ядрен, 2.30 GHz, 2MB кеш)

Каква е разликата дали ще е 2 или 3 МБ кеш... в смисъл, колко ускорява всичко?

Видеокарта:

NVIDIA GeForce 820M (1GB DDR3)

и

AMD Radeon HD 8570M (2GB DDR3)

Nvidia или Amd?

Сравних ето тези:

http://laptop.bg/laptops/compare?ids[]=3685&ids[]=3686&ids[]=3972&ids[]=4082&ids[]=3657&ids[]=4414&ids[]=4656

Давайте някакви предложения... за цената... понася ми всичко до 900лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

....

Сравних ето тези:

http://laptop.bg/laptops/compare?ids[]=3685&ids[]=3686&ids[]=3972&ids[]=4082&ids[]=3657&ids[]=4414&ids[]=4656

Давайте някакви предложения... за цената... понася ми всичко до 900лв.

Едно вметване: с тези 1366 x768 точки на екрана няма да ви е удобно в ИДЕ-та. Но за да имате повече неща на екрана (повече точки) или външен монитор или преминаване в по-висока ценова категория

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То лошото е, че в този ценови клас има модели и с Full HD, ама са с ULV Pentium процесори, дето не съм убеден, че ще му свършат на автора, каквато и да е работа.

- Lenovo Z50-70 59-432085 - пример е този вариант

Аз лично бих заложил на по-мощна конфигурация, но с по-ниска резолюция ( но все пак зависи и автора на какво мнение е по-въпроса ).

Примерно това: HP ProBook 450 E9Y54EA или това, ако държи на видео със собствена памет: HP ProBook 450 F7X65EA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То лошото е, че в този ценови клас има модели и с Full HD, ама са с ULV Pentium процесори, дето не съм убеден, че ще му свършат на автора, каквато и да е работа.

- Lenovo Z50-70 59-432085 - пример е този вариант

Аз лично бих заложил на по-мощна конфигурация, но с по-ниска резолюция ( но все пак зависи и автора на какво мнение е по-въпроса ).

Примерно това: HP ProBook 450 E9Y54EA или това, ако държи на видео със собствена памет: HP ProBook 450 F7X65EA

Специално за разработка не мисля че процесорната мощност е водеща. Компилирането е относително малка част от целия процес :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно вметване: с тези 1366 x768 точки на екрана няма да ви е удобно в ИДЕ-та. Но за да имате повече неща на екрана (повече точки) или външен монитор или преминаване в по-висока ценова категория

А какви пиксели ще ми препоръчате?

И съответно колко по-различно би изглеждало IDE-то с тези пиксели?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какви пиксели ще ми препоръчате?

И съответно колко по-различно би изглеждало IDE-то с тези пиксели?

Ще изглежда сбито, ще имате малко място за прозорците на ИДЕ. Лично аз бих ви препоръчал поне 1600 точки по хоризонтала

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще изглежда сбито, ще имате малко място за прозорците на ИДЕ. Лично аз бих ви препоръчал поне 1600 точки по хоризонтала

Като гледам масово са с 1366.

Като марка май няма голямо значение, все си мисля, че зависи как си го стопанисваш.

Сега ако някой ми препоръча и интернет магазин, който вече е ползвал и е доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам масово са с 1366.

Като марка май няма голямо значение, все си мисля, че зависи как си го стопанисваш.

Ниския клас са с 1366 (заради цената на матрицата). За марката ще пасувам, много отдавна не съм се занимавал с това :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ниския клас са с 1366 (заради цената на матрицата). За марката ще пасувам, много отдавна не съм се занимавал с това :)

Между другото, гледах, че в лаптоп.бг водят тази резолюция като удобна за софтуерни разработки :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върши работа, ако нямате пари за повече. Мисля че това изречение описва ситуацията максимално добре. Ако успеете да намерите нещо с по-висока резолюция в бюджета е супер, ако не... Е то е ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, гледах, че в лаптоп.бг водят тази резолюция като удобна за софтуерни разработки Публикувано изображение

Е, те искат да продадат повече машини, нормално е да пишат такива рекламни недомислици :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, те искат да продадат повече машини, нормално е да пишат такива рекламни недомислици :)

Аз затова питам, където хората ще ти дадат смислен отговор.

Между другото, какво ще кажете за онлайн магазин Ардес?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че обслужването е качествено, но не винаги предлагат най-изгодните цени. Компании от които съм пазарувал и съм доволен са laptop.bg и vario.bg. Приятели са пазарували от pcstore.bg и също са доста доволни. Sky.bg също предлагат изгодни лаптопи - от тях съм си взимал друга техника (не лаптоп) и съм доволен.Харесайте си нещо, което е максимално близо до бюджета ви и го потърсете изгодно. Аз така бих процедирал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

След известно ползване на новия ми лаптоп съм супер доволен. Взех ето това:

http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_450-hp_probook_450_F7X65EA_8GB

Много съм доволен. Бързо се получиха нещата. Доставката им е за по-малко от денонощие. Абсолютно си струва всяка стотинка. 999 лв с чанта.

За сега нямам абсюлотно никакво оплакване. И изобщо не загрява това чудо. Използвам Убунту и Уиндоус 7 на виртуална и грам не грее. :ohmy:

Предният ми лаптоп беше Гигабайт и още на 5тата минута пържеше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...