Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ при покупка на лаптоп.

Препоръчан отговор

Здравейте.Мисля да купя лаптоп,но не знам точно каква конфигурация да избера.Студент съм и ще изучавам КСИ.Насочил съм се по скоро към web програмирането и се надявам на малко помощ при избора на лаптоп.Трябва ми лаптоп на който без проблем да стартирам текстови редактори,Visual Studio,Photoshop и други програми за текстообработка,писане и редактиране на сорс код и създаване на web дизайн.Имам само едно изискване лаптопът да е леново.Спрял съм се на този модел http://www.technomarket.bg/products/09136388/lenovo-ideapad-g500gt-59424123.Бих искал да чуя вашите мнения,отзиви ако някой ползва такъв и съвет какво точно да избера.Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам този Lenovo ThinkPad 540 като минимум тогава. Далеч по-качествен. Това в случай че бюджета го позволява. Предвид, че сте студент, може да опмислите и за нещо с по-дълга гаранция - Fujitsu Lifebook AH532 - 3 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесор и Рам. Вградените видеокарти (особено тази от 4-то поколение на интел HD Graphics 4600; 4400) са достатъчно добри, дори за леки игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам нещо със 6-8 рам мисля че ще е добре,но за процесора не знам към какъв точно да се ориентирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си кажи колко пари ти е бюджета...За мен абсолютен минимум е i3/4GB RAM/15,6".Тъй като ще ползваш и фотошоп, ако бюджета позволява може да се търси и нещо с външно видео, което да подпомага работата.ако толкова много държиш на леново, бих ти препоръчал това G500но ако все пак се премислиш и за друга марка, от известно време един от най-добрите варианти като съотношение цена/качество/производителност саHP 450Иначе можеш евентуално да се замислиш и за нещо втора ръка, като например Clevo-то от тази обява.или за ето тази тошиба - Toshiba Portege R830Разбира се при покупка 2ра употреба, винаги трябва да се има едно наум и машините да се тестват обстойно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано втора ръка не ми се иска и едва ли ще купя нещо втора ръка.Относно бюджета ами той е околко 800лв.А тези модели на леново на които съм се спрял са с процесор  INTEL® PENTIUM 2030M 2.50 GHZ, 2M CACHE и INTEL® PENTIUM 2020M 2.40 GHZ, 2M CACHE.Ако може малко информация и за тях относно качеството или да се насочвам към нещо от i-серията както ти каза i3 или нещо на амд.А до колкото рам паметта ми се искаше нещо над 4ГБ като например 6 защото не съм сигурен дали тези с 4 ще са достатъчни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.А кое оказва по-голямо влияние?Видео картата,процесора,рам паметта?Да знам г/д към какво да се ориентирам.

Диска. Насочи се към лаптоп с SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано втора ръка не ми се иска и едва ли ще купя нещо втора ръка.Относно бюджета ами той е околко 800лв.А тези модели на леново на които съм се спрял са с процесор  INTEL® PENTIUM 2030M 2.50 GHZ, 2M CACHE и INTEL® PENTIUM 2020M 2.40 GHZ, 2M CACHE.Ако може малко информация и за тях относно качеството или да се насочвам към нещо от i-серията както ти каза i3 или нещо на амд.А до колкото рам паметта ми се искаше нещо над 4ГБ като например 6 защото не съм сигурен дали тези с 4 ще са достатъчни.

както казах, аз под i3 не бих паднал. В момента моя лаптоп е с 4 гиги рам и се справя без проблеми с Visual Studio, Dreamweaver, Photoshop и т.н. Даже се оказва в карайна сметка, че Google Chrome ми гълта най-много рам - около 1 ГБ...

като спецификация можеш да ги погледнеш тук

като съпоставка за производителност - тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо - определи бюджета. Лесно ще те насочим, след като си задал функционален диапазон на машината, остава да споделиш и с какви кинти разполагаш. За сума под критичните 1000 лева трудно ще намериш нещо от особена класа. След като харесаш модел, чети по форумите мнения, гледай ревюта из специализираните сайтове. Обърни внимание на стабилността на корпуса - кофти сглобките правят пукнатини на дъното и така целият компютър загива, защото ремонтът е неизгоден. Особено важен е термалният дизайн - добре звучащи конфигурации се разполагат зле, комплектоват се с неефективни охлаждания и прегряват, което им вижда сметката.

Реално погледнато, за работата, за която търсиш компютър, би ти бил полезна практически всякаква машина. На пазара трудно ще се намери такава, която не подкарва Фотошоп. Да, въпросът е как, но съвременните процесори се справят добре и с подобни задачи, които минаваха за доста тежки и специализирани до преди няколко години. Затова - казвай цифрата, която искаш/можеш да отделиш.

Относно препоръката за Тошиба - бягай от тях като марка, в последните години влошиха качеството драстично. Виждал съм прилично поддържани лаптопи от тази фирма в ужасно състояние, поради лоши вложени материали и оскъдна инженерна мисъл. И цените не са им на ниво. Разбира се, всичко опира и до модел, до серия, бройка и т.н., но не бих поел такъв риск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите.За тошиба не знам но ми казаха че са развалили и качеството на HP (не знам дали със сигурност е така).Парите с които разполагам са 800-850 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4gb са минимума. Ясно е че е по-добре повече, но те могат да се добавят и по-късно. Моят съвет е ако решите да вземете 4, да ги направите 8 след няколко месеца до година. 6 не взимайте, ще загубите производителност - еднаквите памети (2х2гб, 2х4гб и т.н.) работят с dual channel технология, която не работи ако са 1х4гб и 1х2гб и производителността на системата пада. Понякога даже 4гб (2х2гб) е по-добре от 6гб (4 +2)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.А тези процесори INTEL® PENTIUM 2030M 2.50 GHZ, 2M CACHE и INTEL® PENTIUM 2020M 2.40 GHZ, 2M CACHE.Те дали ще вършат работа или да се насоча към i3?

Лаптопа ми е с малко по-слаб процесор от 2020М, горе-долу на нивото на В960. С видеокарта с производителност около Интел ХД 4400. В същото време е на повече от 5 години и съм дал за него (заедно с подобренията) около 450лв. преди почти 2 години. Демек в момента себестойността му е не повече от 300лв. Ти си направи сметка, дали си заслужава да си купиш лаптоп за 850лв., който да е малко по-добър от моя като производителност.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Додай малко и си вземи нещо такова:

- HP ProBook 450 E9Y54EA с тенденция за ъпдрейд на паметта и вероятно едно ССД

Ако не можеш да се вместиш в парите - ето ти вариант и с по-слаб процесор:

- HP ProBook 450 E9Y47EA като тук можеш за бюджета да вдигнеш малко РАМ-а ( опцията за ССД-то я имаш и тук )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

А за този лаптоп може ли да ми дадете някакво мнение.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519021/P11010101/Prenosim-kompyutar-LENOVO-G500/59403131/59392334

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за този лаптоп може ли да ми дадете някакво мнение.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519021/P11010101/Prenosim-kompyutar-LENOVO-G500/59403131/59392334

Благодаря предварително.

Този е идеален за парите си направо пали към техномаркета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам ти с малко да си надвишиш бюджета и да вземеш тази перфектна машина за парите си. Сигурен съм че ще ти върши перфектна работа. :) http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-b5400-59-423549.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо още продължавате да купувате от Техно-тата! Колко много се изписа по въпроса и Вие пак! :no-no:

Ами ако след няколко дни, прецениш, че не ти харесва и искаш да го върнеш, много ми е интересно как ще го върнеш на Техно-тата?

Като пазарувате онлайн, имате много повече права, а с пращането на Еконт, също имате право да го отворите и тествате, преди да платите и можете още тогава да го откажете!

А и модела въобще не е изгоден! Не мога да разбера защо взимате лаптоп с отделна видеокарта, като същата е по-слаба от вградената Intel HD 4600...

А и цената му е висока в Технополис... има го за 820лв. в други магазини!

Има лаптопи с Intel i3-4000M или с Intel i5-4200M и без отделна видеокарта, които ще са производителни!

А и не разбрахте ли, че бюджетните лаптопи не са подходящи в комбинация с дискретна видеокарта! 

А и има много оплаквания от бюджетните лаптопите на Леново, че бързо им се чупят пантите...

Ето модели с i3-4000M и i5-4200M и без отделна(дискретна) видеокарта - това ще е най-оптималния вариант!

Както гледаш имаш страшно много варианти до 900 лв., а аз бих откроил - Fujitsu-то и Probook-a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Може ли да ми дадете мнение кой от двата лаптопа е по-добър.http://www.technopolis.bg/b2c/details/519021/P11010101/Prenosim-kompyutar-LENOVO-G500/59403131/59392334 ИЛИ http://www.technopolis.bg/b2c/details/518850/P11010101/Prenosim-kompyutar-LENOVO-G510/59412586 . Благодаря предварително. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване