Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Visual C# 2010 Express проблем

D101149

Препоръчан отговор

Здравейте! Правя един мод за игра, но нещо се бъгна и ми пише 

"There is no editor available for filename.cs Make sure the application for the file type (.cs) is installed"

идеи?  :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Правя един мод за игра, но нещо се бъгна и ми пише 

"There is no editor available for filename.cs Make sure the application for the file type (.cs) is installed"

идеи?  :(

Здравейте,

След бърз преглед за грешката, вариантите са:

- Повредена среда на Visual Studio - ако този проблем се проявява при опит за отваряне не само на този конкретен файл, а на всеки подобен (.cs), то проблема е по - скоро там. Решението е преинсталиране на средата (Visual Studio).

- Проблем, свързан с предишна работа на средата - Ако при последната Ви работа с VS, програмата не е затворена по стандартните начини, а е "убита" или е крашнала е възможно при стартиране да се опитва да възстанови последния файл, по който е работено. Огледайте около мястото на въпросния файл дали не съществува скрит файл с подобно име. Повечето IDE-та правят "backup" файлове в случай, че самата среда се срине. Ако такъв файл съществува, премахнете го на друго място и опитайте да стартирате по нормалния начин нещата.

- Corrupted (Повреден) source файл - Файла, който се опитвате да отворите е повреден и средата не го приема. Опитайте се да отворите файла с текстов редактор (Notepad/Notepad++). Коригирайте и премахнете всякакви невалидни символи и/или знаци (обърнете особено внимание на последните редове на source файла). Запазете и след това опитайте да отворите файла през Visual Studio.

Надявам се това да спомогне да се оправи проблема.

Поздрави !

P.S. Свързната информация: цък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

След бърз преглед за грешката, вариантите са:

- Повредена среда на Visual Studio - ако този проблем се проявява при опит за отваряне не само на този конкретен файл, а на всеки подобен (.cs), то проблема е по - скоро там. Решението е преинсталиране на средата (Visual Studio).

- Проблем, свързан с предишна работа на средата - Ако при последната Ви работа с VS, програмата не е затворена по стандартните начини, а е "убита" или е крашнала е възможно при стартиране да се опитва да възстанови последния файл, по който е работено. Огледайте около мястото на въпросния файл дали не съществува скрит файл с подобно име. Повечето IDE-та правят "backup" файлове в случай, че самата среда се срине. Ако такъв файл съществува, премахнете го на друго място и опитайте да стартирате по нормалния начин нещата.

- Corrupted (Повреден) source файл - Файла, който се опитвате да отворите е повреден и средата не го приема. Опитайте се да отворите файла с текстов редактор (Notepad/Notepad++). Коригирайте и премахнете всякакви невалидни символи и/или знаци (обърнете особено внимание на последните редове на source файла). Запазете и след това опитайте да отворите файла през Visual Studio.

Надявам се това да спомогне да се оправи проблема.

Поздрави !

P.S. Свързната информация: цък.

Само конктретният файл не се отваря.. Първо сейфах и после излязох.. Имам запазен този файл и от по стар update, но и той не се отваря... смисъл файлът е същия, но е по-стар и не се отваря и той.. 

П.П След като бях на 2010 си сложих 2013 и пак грешка..

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само конктретният файл не се отваря.. Първо сейфах и после излязох.. Имам запазен този файл и от по стар update, но и той не се отваря... смисъл файлът е същия, но е по-стар и не се отваря и той.. П.П След като бях на 2010 си сложих 2013 и пак грешка..

Файла с валиден C# синтаксис ли е ? Когато го отворите с Notepad сорса синтактически правилен ли е ? 

Щом проблема е само в конкретния файл, средата Ви е наред - нямало е нужда да я преинсталирате. 

Проверете с друг текстов редактор, че съдържанието на файла наистина е код на C#. Ако е, то тогава може да се провери в какъв енкодинг е написан (често IDE-тата правят проблеми и за това). В краен вариант, създайте нов CS файл през средата, прехвърлете сорс кода от въпросния проблемен файл в новосъздадения и работете с последния. Може да го именувате по същия начин (стига да не са на едно и също място).

Личните ми подозрения в момента са, че или въпросния файл не е CS файл а просто му е сложено такова разширение ръчно, или че файла е запазен с неправилен енкодинг на символите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Файла с валиден C# синтаксис ли е ? Когато го отворите с Notepad сорса синтактически правилен ли е ? 

Щом проблема е само в конкретния файл, средата Ви е наред - нямало е нужда да я преинсталирате. 

Проверете с друг текстов редактор, че съдържанието на файла наистина е код на C#. Ако е, то тогава може да се провери в какъв енкодинг е написан (често IDE-тата правят проблеми и за това). В краен вариант, създайте нов CS файл през средата, прехвърлете сорс кода от въпросния проблемен файл в новосъздадения и работете с последния. Може да го именувате по същия начин (стига да не са на едно и също място).

Личните ми подозрения в момента са, че или въпросния файл не е CS файл а просто му е сложено такова разширение ръчно, или че файла е запазен с неправилен енкодинг на символите.

Отварям файла с Notepad,Wordpad показва, че има нещо, но не го виждам смисъл.. нали отдясно има там на даваш надолу и нагоре лентата(забравих как се наричаше) то ми става малко, а знаете, че стане ли малко значи има бая неща за четене... не виждам нищо, но има нещо 

Мъча се да отворя този файл чрез VS-то. нали цъкам го в VS-то и ми го отваря чрез Notepad и няма нищо в него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

EDIT: Тъй като автора вече е намерил решение, това мнение е излишно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване