Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся Телефонна розетка от Line към 2xADSL

Date

Препоръчан отговор

Здравейте, търся си телефонна розетка с два ADSL входа.. Днес пристигна новия ми компютър и понеже ще е в моята стая( от която не хващам нет от модема)  искам да сложа още един модем, но да е в стаята ми. Понеже сегашната розетка разклонява телефонната линия към един кабел за нета и един за телефона(той не се ползва и в момента и порта е празен). Имали такава розетка която да разклонява към два ADSL? Ако има такава и сложа два модема, ще забавя ли интернета?Моля ако съществува такова животно ми пратете линк от къде да си купя. За предпочитане от J*r, че да я взема още сега

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не няма такава розетка, но дори и да има няма да може да ти работи АДСЛ като услуга. На една АДСЛ линия може да има само 1 модем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся си телефонна розетка с два ADSL входа.. Днес пристигна новия ми компютър и понеже ще е в моята стая( от която не хващам нет от модема)  искам да сложа още един модем, но да е в стаята ми. Понеже сегашната розетка разклонява телефонната линия към един кабел за нета и един за телефона(той не се ползва и в момента и порта е празен). Имали такава розетка която да разклонява към два ADSL? Ако има такава и сложа два модема, ще забавя ли интернета?Моля ако съществува такова животно ми пратете линк от къде да си купя. За предпочитане от J*r, че да я взема още сега

По-добре сложете маршрутизатор след модема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре сложете маршрутизатор след модема

Здравейте,  това което съм намислил няма ли как да стане? Можели да ми препоръчате такъв и всичко нужно за него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,  това което съм намислил няма ли как да стане? Можели да ми препоръчате такъв и всичко нужно за него?

Не, поне аз не си представям как ще стане. Иначе ви трябва просто маршрутизатор. Има цяла тема за целта https://www.kaldata.com/forums/topic/165200-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%80/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, май ще мина само с кабел от модема към машината. Иначе за такава розетка става думаpost-352266-0-74420300-1408525129_thumb.post-352266-0-46382700-1408525138_thumb. само че там където е нарисувана слушалка и пише phone, да бъде същия порт като този до него - да пише modem. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, май ще мина само с кабел от модема към машината. Иначе за такава розетка става думаПубликувано изображение10609314_734248619947924_794184857_n.jpgПубликувано изображение10615755_734248656614587_1227781215_n.jpg само че там където е нарисувана слушалка и пише phone, да бъде същия порт като този до него - да пише modem. 

Какво ще стане когато сложите две активни устройства към една линия? Включването на втори модем в най-добрия случай ще докара спиране на работа и на двете устройства

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което търсите се нарича сплитер, но не е добра идея да накачате много устройства на една линия, особено на ADSL такава, която се скапва от най-малките смущения. Самата технология на ADSL е такава просто, податлива е на най-малките смущения. Съвете на Капитана е най-удачен според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 1 телефонна линия може да се закачи само 1 модем. За да се раздели сигнал за модем и телефон се използват точно определени сплитери. Дават се от ISP, който предлага АДСЛ като услуга. Такъв е например Виваком.

Вариантите са ти 2:

1. Вземаш си рутер както е казал Капитана ( и аз го повтарям, но няма как иначе)

2. Изискваш от ISP  да ти предостави АДСЛ безжичен модем. 

Ето и какво представлява АДСЛ като технология ако ти се чете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо ме съмнява да е останало все още работещо такова модемче Публикувано изображение модема му е най вероятно и рутер , само трябва да си опъне едно утп Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся си телефонна розетка с два ADSL входа..

Доста е объркан въпроса, но както и да е.

Розетките за ADSL имат един входящ порт и два изходящи един за телефон и един за самия ADSL. Няма розетка с два ADSL изхода смед като линията е една е леко безмислно, а пък на едни телефон не можеш да имаш две ADSL линии.

Препоръчваше се поне преди, ако преди розетката в който е включен ADSL"модема" в действителност той си е рутер има на друга розетка по напред на кабела само телефон то и там розетката да се смени с такава за изход за ADSL въпреки, че няма да има включен такъв там за да се намалят смущенията.

Реално това което питате може да се постигне но пак казвам е безмислено защото не можете да използвате две устройства едновременно.

Постига се с две розетки. От първата има изход за ADSL а от телефонния изход се праща сигнал към втора която също има изход за ADSL.

Първите ADSLи на БТК имаха само по едни изход за мрежов кабел и раздаваха само по един IP адрес, но това беше преди 10+ години. В последствие устройствата който раздаваха бяха с по 4 порта и можеше да си включиш колкото искаш РСта и по някое време почнаха да раздават и устройства с WiFi.

Ако вашето устройство няма WiFi свържете се с доставчика и попитайте за такова и е достатъчно да сложите на РСто просто един WiFi приемник и няма да се налага да опъвате и кабели между стаите и да купувате каквото и да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го - Рутер WI-FI Huawei Hg530 Публикувано изображение41488403_1_585x461.jpg. Да взех си 10м. кабел и сега всичко е ок! Благодаря на всички включили се в темата!

Това не е рутер, а модем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване