Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за Нвидиа GTX 470

Препоръчан отговор

Здравейте днеска си поръчах видео карта от олх,бг MSI NVIDIA GTX 470 Със захранване 500 Вата Fortron-fsp500-60apn дали ще имам проблеми ето ми ги параметрите

Дъно- ASUS P5KPL/1600  http://www.asus.com/Motherboards/P5KPL1600/

CPU- Quad Core Intel Core 2 Quad Q8200, 2.7Ghz

RAM 4GB DDR 2 1066 Mhz 

HDD 500 GB 

Даже за да облекча захранването няма да ползвам записвачката СД-ДВД..

Мисълта ми е дали ще издържи захранването при тази конфигурация??
И дали ще пасне на дъното ми без проблем  PCI EXpress x16 ?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

232W e максимума който картата дърпа. Според мен ще работи но ако два пъти компютъра се рестартира по време на игра сменяй захранването с нещо от типа на 550 или 600.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

232W e максимума който картата дърпа. Според мен ще работи но ако два пъти компютъра се рестартира по време на игра сменяй захранването с нещо от типа на 550 или 600.

От доста време се чудя дали ще напасне във PCI Express X16 който е на мойто дъно,но видях инфо за картата че пише 

PCI Express 2.0 x16 това проблем ли е? 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да стане, обратно съвместими са.

Как така обратно съвместими?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеото трябва да тръгне в режим за pcie 1. Физическа разлика няма при слота и картата, ще има разлика в производителността, но почти незабележима в повечето случаи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш разлика в производителността! За да има разлика, картата трябва да е достатъчно мощна, за да запълни шината на PCI-E 2.

А захранването е предостатъчно. А тези 230 вата на картата никога не могат да се достигнат само с игра..

Само furmark може да я накара да стигне до там. В игри предполагам ще е около 130-160 и най-много 180 вата.

Моята карта се товари макс 40% по време на яки 3D игри. Иначе средно е 30%. Furmark я товари на 99-100%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oще един въпрос сега клокнах малко картата със EVGA Precision 2.3(мисля беше)  но като почна да играя и след 1/2 мин. ми замръзва екрана и някви точки и ми излиза от играта и ми показва че драйвера на видео картата спря да работи :mad:  :mad:   вдигнал съм я съвсем малко!!!!!? ЗАЩО МОЖЕ ДА МИ ПРАВИ ТАКА? може би ми тряя друг драйвер ли незнам в момента съм с най новия от сайта на НВИДИА....??

Ето колко съм я клокнал в момента и съм овеличил вентилатора и на 83% и мисля че проблема се получава от прегряване стигне като играя около 65/67 грасдуса....  http://prikachi.com/images/804/7556804s.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя температурата стига и над тези градуси. Ако ще я държиш така клокната ще трябва да си смениш охлаждането или да монтираш допълнително в кутията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво допълнително охлаждане вентилатор?? ако да къде тряя го сложа тоз вентилатор върху картата ли ? ето снимка 

http://prikachi.com/images/987/7556987S.jpg

Като играя продължително стига и 70 градуса... и дори като минимизирам играта и пада веднага температурата до 50.51

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Геймърските карти са направени да държат на по-високи температури, но това е и слабото им място. Видеочиповете и елементите не могат да издържат толкоз дълго и картата се поврежда.

1. Сваляш капака на картата и почистваш радиатора и вентилаторите от прах. В повечето случаи картата вдига тези градуси, защото радиатора е мръсен.

2. Добавяш задължително 2 вентилатора в кутията. Такъв който вкарва въздух и такъв, който изкарва. Това ще помогне температурите да не са така високи и няма да имаш проблеми.

Вече няколко пъти сме правил подобна процедура и не съм имал оплакване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване