Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Андроид (Кит Кат)

Just Human..

Препоръчан отговор

Здравйте на всички, това ми е първата тема, от доста време насам и се надявам с вас да намеря отговорите на моите въпроси.Телефона ми е едно китайче Doogee Valencia DG800, и го имам от 6 дена. Всичко е ок, като изключим, че нещо ми "яде" батерията във фонов режим... Като вляза в хронологията на батерията пише: "Телефонът не се ползва" 39-49%, а в режим на готовност е около 45%, батерията я изключвам от зарядното на 100% и след 15 мин съм на 94-93% без да съм го докосвал. Wi fi, 3g, проверки за ъпдейти и прочие е спряно.

И не е от мрежата защото  като му задам самолетен режим, батерията отново спада от 100% на 94-93 и надолу без да го докосвам.

Та някой да има този проблем или решение за него?ПП: на телефона имам само скайп, лисицата, вайбър, антуту бенч. и някаква програма за снимки на дисплея и всички са спряни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

95% съм сигурен, че местоположението по мрежа ти яде от батерията. Това е доста срещан проблем в кит кат и оправията е ресет или триене на кеш на приложенията на гугъл. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз местоположението съм го спрял, и като мина на самолетен режим (т.е офлайн, не търси мрежи и покритие) пак спада, а от вчера съм си избрал мрежата ръчно и пак същата работа. Чудя се дали с преинсталация на ОС ще има ефект? И мога ли да се върна на Джели Бийн примерно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И самолетен режим няма да те спаси от това повярвай ми, аз съм имал същия проблем и то не 1 път, направи ресет и не се ядосвай. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какъв ресет да направя по-точно, че това ми е първият андроид телефон и съм гола-вода с тях. Ако е просто рестарт, то той не помага...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи фабрични настройки + формат на сд картата, защото и на нея има системни файлове като преди това си запази данните { снимки, музика и контакти } :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, днес на обяд ще направя този ресет и ще пиша дали има резултат :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Направи фабрични настройки + формат на сд картата, защото и на нея има системни файлове като преди това си запази данните { снимки, музика и контакти } :-)

Извинявам се за закъснението, но просто от работа не ми достигаше време да направя ресета. Та направих го преди 2 дена, но резултат няма.. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си единствения с подобен проблем, явно китаеца толкова си може.

http://miui.bg/community/threads/803/

Значи да чакам ъпдейти и да се надявам да фикснат нещата? :?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това което ти яде батерията е модулът за подслушване на потребителите който фирмата xiaomi тества от изверстно време, че и дори си признаха за това публично.

но не се притеснявай, новият ъпдейт ще яде батерията още повече.

все пак Биг Брадър трябва да знае как си пиеш кафето - с едно или с две захарчета ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали китайската компартия или Google не е много ясно. Или "...и трите, синко, и трите." Аз съм с подобен проблем, но на Feiteng GT-I9300 (alps 93000 хАндроид 4.1.1). И съм в процес на разучаване на Android (вярно, че е комп, ама не точно), за да му бръкна на едно място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали китайската компартия или Google не е много ясно. Или "...и трите, синко, и трите." Аз съм с подобен проблем, но на Feiteng GT-I9300 (alps 93000 хАндроид 4.1.1). И съм в процес на разучаване на Android (вярно, че е комп, ама не точно), за да му бръкна на едно място.

То и на мен това ми е първият андроид и въобще съм "гола вода" както се казва... Сега виждам някакъв firmware за моят телефон качен на 2014/5/7, но не знам коя е моята версия.. Във "Всичко за телефона" не знам кое точнода гледам..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дай скрийншотове от графиката на батерията.Отиди в настройки/използване на батерията и снимай да видя какво е активно и какво не.

И моя телефон е с киткат и от 100% за цяла нощ падат едва 2-3%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дай скрийншотове от графиката на батерията.Отиди в настройки/използване на батерията и снимай да видя какво е активно и какво не.

И моя телефон е с киткат и от 100% за цяла нощ падат едва 2-3%.

Снощи в 23:30 го оставих на 70% и сутринта в 9:30 беше 58%...

7574290V.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи в 23:30 го оставих на 70% и сутринта в 9:30 беше 58%...

7574290V.png

Цъкни там където пише колко часа си на батерия и снимай графиката,отдолу под нея има други графички,които показва силата на сигнала,активността на WIFI и активността на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цъкни там където пише колко часа си на батерия и снимай графиката,отдолу под нея има други графички,които показва силата на сигнала,активността на WIFI и активността на телефона.

Интерестното е голямата стойност на "Телефонът не се ползва", което означава че тогава не трябва да има и 10% (поне според мен бос съм в тази ОС)...

7574304T.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

^

Според графиките всичко е наред колега.Телефона влиза в спящ режим.Проблема явно е в кофти оптимизация на софтуера.Защо не го пробваш с някой сготвен ром?То и самата батерия е слабичка за 4 ядрен процесор,колкото и ниска консумация да има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в това, че съм бос на тема Андроиди. Довечера ще потърся ром за моя текефон и ще пиша за помощ как да го рутна :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В същност,ако намериш начин да го руутнеш можеш да пробваш програмката greenify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=bg .С нейна помощ можеш да замразиш някои услуги на ОС,които не ползваш(има такива без които може :) )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох за нея, но смятам да го рутна и после да му сменя рома, но ще ми трябва известна помощ за някой въпросителни, ако изскочат :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е оправен с ъпдейта от сайта на Doogee 

Doogee DG800 Firmware DOOGEE DG800 Mobile Phone 356 MB 2014/5/7

s

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване