Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос свързан с избор на нов процесор !

Препоръчан отговор

Здравейте :) Имам един въпрос свързан с избора на нов процесор.И така ... ше започна с това,че процесора трябва да е за socket 478 !!! Сега съм с Intel ® Pentium 4 3,00GHZ

Въпроса ми е следния : Има ли някакъв процесор който е Двуядрен за socket 478 ? Дънната ми платка е някъв извънземен модел сигурно вече никъде не може да се намери такава : IBM 8187MG5

Ако някой има няква идея нека да драска коментар ;) Мерси Предварително :wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова животно двуядрен процесор за този сокет.

Значи ... преди малко търсих в Olx.bg ;) Намерих една обява има един : Intel Celeron D 2.53Ghz/Cache256 /533 MHz, Socket -478 8лв.

Ама малко ме съмнява да стане :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи ... преди малко търсих в Olx.bg Публикувано изображение Намерих една обява има един : Intel Celeron D 2.53Ghz/Cache256 /533 MHz, Socket -478 8лв.

Ама малко ме съмнява да стане Публикувано изображение

И кое точно му е двуядреното на този Селерон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И кое точно му е двуядреното на този Селерон?

Когато има буква D това би трябвало да означава,че е двуядрен ;) Преди един приятел имаше Celeron D и му беше с 2 ядра :wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я виж тук какво пише.

Олеле :) Значи грешно съм се подвел по-това,че съм видял да пише D и съм си помислил,че е с 2 ядра :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Олеле Публикувано изображение Значи грешно съм се подвел по-това,че съм видял да пише D и съм си помислил,че е с 2 ядра Публикувано изображение

Ако се прехвърлиш на с.775 може да си вземеш приличен C2D почти за без пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      след като колата, която имах до момента(и първа такава в живота ми) приключи своят жизнен цикъл преди около месец, за втори път съм във филма с намирането на нов автомобил. В рамките на този един месец разгледах немалко коли, предимно такива в автокъщи и ситуацията е меко казано трагична - абсолютни трошки с милион забележки, които разбира се никой не ти казва по телефона, виждаш ги на място. Лошото е, че не живея в София и всеки път ми се налага да отида на оглед, респективно да мина 150 км в двете посоки, за да видя нещо, което просто не си струва да гледам. Най-пресният пример е да се "пропусне" да ми се каже по телефона, че въпросната кола е с отрязан катализатор или да бръкна в ауспуха на бензинова кола и да има половин сантиметър чернилка. Както и да е, по темата.
      Нагледах се на всякакви трошляци и вече сериозно се замислям за покупка на нова кола или кола от оказион, случаи при които поне мога с малко по-голяма сигурност да предположа, че няма да се набия на нещо, което е умряло в някоя автоморга в Австрия/Италия/Германия и нашите са го докарали за продажба тип "качваш се и караш". Малко по-детайлно и за очаквания, бюджет и прочие.
      Все още доизбистрям окончателните параметри, но към момента спокойно бих могъл да направя една първоначална вноска от порядъка на 7-8000 лева и съответно да разсроча на лизинг останалата част от сумата и да си я плащам на вноски. Това при вариант покупка на нов автомобил или на оказионен такъв, който е малко по-евтин от новия и също се предлага на разсрочено плащане. Целта ми е след като направя първоначалната вноска, да ми се върже месечна такава не по-голяма от 200-250 лева, което пък според моите сметки ме класира във вариант на автомобил с цена не по-голяма от 22-23 хиляди лева.
      Разбира се, вариантът с покупка на употребяван автомобил от собственик(за предпочитане) или от автокъща си остава съществуващ, като там бих казал, че мога да отделя нещо от порядъка на 10-12000 лева.
      Относно техническите параметри на самия автомобил, изискванията ми не са кой знае колко. Единственото нещо, което не търпи коментар е автоматичната скоростна кутия. Първият ми автомобил беше с такава, следващият също ще бъде. Ако имам възможност да избирам, бих избрал бензинова кола, но това не означава, че отписвам дизелите. Предпочитам също да не е малка, тоест по-скоро бих купил седан или SUV, отколкото хечбек.
      Е, да видим какво мислите. Ще съм благодарен на всеки коментиращ :)
    • от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      тъй като съм сравнително нов в използването на SSD, имам един вероятно елементарен въпрос, чийто отговор не знам. Използвам SSD с общ размер 240 GB, разделено на 2 партишъна, съответно един с приблизителен размер 80 G, който е системен и още един с приблизителен размер около 130 GB, който използвам за инсталиране на игри в общия случай. Въпросът ми се състои в следното:
      В интернет намирам информация, че за правилната работа на един SSD диск, следва да се предвидят поне 20% от неговия общ капацитет, които да бъдат незапълнени. В моя случай, от първият партишън имам свободни около 40GB, а от втория - 10, или грубо около 50 общо за двата, което имайки предвид общия размер от 240GB, се равнява на малко над 20%. Това, което се чудя е дали сметките ми са правилни? Тоест, дали следва незапълнен да бъде 20% от общия капацитет на SSD-то, независимо на колко части е разделено то или следва да има 20% незапълнени от всеки създаден партишън?
      Надявам се, че съм успял да обясня какво ме интересува.
    • от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване