Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за Nokia XL

niksantwiksan

Препоръчан отговор

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=574523&scenario=&productarea=P11040101&detailScenario=GSM-aparat-NOKIA-XL-WHITE-DUAL-SIM

Ето го апаратчето, на 99% съм готов да го купя, утре съм се решил да отида до технополис и ако ми харесва го вземам.

Искам да попитам, ако му сложа GoLauncher например, вместо оригиналната модификация на софтуера, лошо ли ще се държи?Също така апликациите, които се инсталират на смартфони със стандартен андроид, става ли да се инсталират и на този- тези с разширение .apk или както се водят?

Това са ми главните притеснения, иначе като визия и функции много ми харесва тази нокиа.

Благодаря предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Това не е особено сполучлив телефон ,точно защото е с андроид. Телефоните от по-нисък клас функционират значително по-добре с Windows. 5 инчовия дисплей е с прекалено малко пиксели за размера си. 800х480 за 5 инчов дисплей не звучи добре. Моето мнение е ,че Лумия 520-521 е доста по-добро решение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм няколко телефон с LED светкавица и не бих казал ,че е особено удачна. Ксеноновата светкавица ,е в пъти по-удачна ,но примерно Lumia 1020 ,при която е налична с 41mp и оптика Zeiss е доста по-скъпа.Вижте Lumia 720 с 6.7mp камера ,същата LED светкавица като при XL плюс това е с оптика от Zeiss и дисплея е доста по-приличен 4.3 инчов спрямо резолюцията. Цената е почти същата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам една в майка ми ,за сега се държи много добре!Относно Golauncher не мога да ти отговоря не съм пробвал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, ако му сложа GoLauncher например, вместо оригиналната модификация на софтуера, лошо ли ще се държи?

Вижте в you tube има демонстрационни клипове ,как функционира апарата ,като цяло: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте в you tube има демонстрационни клипове ,как функционира апарата ,като цяло: 

Гледам обаче има само някакви смотани ревюта и половината са на индийски...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сутринта ходих и си я купих.Засега съм доволен, всичко си работи както трябва и според мен е страхотен телефон за парите си.Малко голяма е и може би с това най-трудно ще свикна, но точно това ми и харесва.

Имам един въпрос:в комплекта няма дата кабел, а само зарядно, става ли да използвам дата кабела от стария ми телефон (HTC Explorer) и ако свържа Нокиата към компа ще има ли проблем?

А и единственото което НЕ ми харесва е че няма Google Play Store, но пък има толкова други алтернативни App-store-ове :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос:в комплекта няма дата кабел, а само зарядно, става ли да използвам дата кабела от стария ми телефон (HTC Explorer) и ако свържа Нокиата към компа ще има ли проблем?

С какъвто и да е кабел да я свържеш, няма да имаш проблем.

Действай си спокойно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...

Здравейте! Видях,че публикуваната тема е стара но и аз съм решил да си взема такава nokia.

Не разбрах този модел телефони имат ли предна камера, изгледах видеоклипове като тези горе и не видях да има. Но и да няма не е проблем за мен.

Първо бях се спрял на телефон Samsung отново от средния клас, но впоследствие се отказах. Причината да се откажа да купувам такъв телефон е, че доста от моите приятели имат телефони самсунг от такъв среден клас, някой имат и по къпи но не са доволни. Защото ми казаха, че когато изтрили временната кеш памет от телефон им се изтрили всички телефонни номера от телефона и сим картата. За това се отказах от самсунг и съм решил да взема нокия, но не знам дали и този тип модели телефони не правят такива грешки?

Аз също имам стар usb кабел от телефон nokia xpress music който искам да го използвам, но дали ще стане?

Предварително благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Видях,че публикуваната тема е стара но и аз съм решил да си взема такава nokia.

Не разбрах този модел телефони имат ли предна камера, изгледах видеоклипове като тези горе и не видях да има. Но и да няма не е проблем за мен.

Първо бях се спрял на телефон Samsung отново от средния клас, но впоследствие се отказах. Причината да се откажа да купувам такъв телефон е, че доста от моите приятели имат телефони самсунг от такъв среден клас, някой имат и по къпи но не са доволни. Защото ми казаха, че когато изтрили временната кеш памет от телефон им се изтрили всички телефонни номера от телефона и сим картата. За това се отказах от самсунг и съм решил да взема нокия, но не знам дали и този тип модели телефони не правят такива грешки?

Аз също имам стар usb кабел от телефон nokia xpress music който искам да го използвам, но дали ще стане?

Предварително благодаря!

А защо не си вземеш Windows Phone?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш Windows Phone си взимаш Нокиите, който са си с ОС-а.Ако искаш Андройд си взимаш телефон със Андройд.Ако искаш да си дадеш парите на вятъра си взимаш този телефон.Това ми изглежда много бозава ОС.Нито Уин, нито Андройд.Вероятно е орязана.Аз си взех Самсунг С3 Нео и не мога да кажа, че е кой знае колко хубав, но ми върши работа.Преди това батисах отличния ми Нокиа 2690.Страхотен телефон за ало, смс и музика.Ако работеше, все още да бях с него.Просто Нокиа преди мажеха всеки пройзводител.Единствено камерата не беше хубава.Софтуера на Сони не ми харесваше, както и джойстиците, който се скапваха много бързо.Камерити пък им бяха...Красота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Здравейте :) Нов потребител съм, не видях друга тема в която се споменава Нокиа XL, не виждам копче "нова тема" (може би защото съм нов потребител  и не мога да пускам нови теми?) и за туй ще питам тук моите въпроси.

Получих подарък Нокия XL. Да, на подарен кон не му се гледат зъбите, но се оказа че това е май единственият телефон без "юзър' мануал" в нета, а и хората на Виваком не могат да отговорят на бая елементарни въпроси. Та...ако някой може да ми помогне-благодарско :)

1. Как да подредя по азбучен ред контактите в отделните групи. Слава богу контактите в главният списък са подредени по ABC (на английски). Въпреки че ги прехвърлям по азбучен ред от главният списък, в групата те са разбъркани, без никаква логика. Тези с буквата А са след тези с М, и т.н. Сввързах смартфона с лаптопа, влезнах във всичките файлове на телефона, но не видях никъде "контакти/групи", за да се опитам от там да ги подредя ръчно. Възможно ли е чрез лаптопа да се влезне в "контактите" на смартфон, и ако да-как?

2. Не мога да персонализирам свои ринг'тони на специфични контакти. Като влизам в менюто и избирам опцията "сет рингтон" ми се показва един списък от преизбрани (от Нокия предполагам) скучни ринг'тони (ринг'тонове?). Свалих от нета десетина рингтона (формат МП3), които са в "даунлоадс", и в още една папка. Има ли начин да добавя свалените от мен рингтони в този списък преизбраните от Нокия рингтони, и ако да-как става това.

3. Прехвърлих (чрез блу-тут и чрез кабел) няколко снимки от лаптопа в телефона, и си ги подредих в главен файл "Моите снимки", който съдържа 3-4 малки файла с подбрани по тематика снимки. Не успявам обаче да поставя една специфична снимка така, че БАШ тя (а не други) да се виждат на страницата на главното меню. Идеи как АЗ да определя коя снимка да да бъде там, е не тази която смартфонът си е избрал, незнайно как. Куриозът е че сега виси там дори не първата снимка която прехвърлих...

4. Относно Блутут-в менюто settings-Bluetooth стигам до опцията show received files. Има ли начин да изтрия всичките получени файлове (цялият трафик) чрез блутут, от лаптопа или по някакъв маршрут от самият смартфон?? Влязох чрез лаптопа във файла "блутут" на смартфона, но той  празен-няма нищо за триене.

Благодаря предварително за всеки съвет.

П.С. До модератора: Моля кажете ми как мога да отворя нова тема в този форум, защото не съм сигурен дали някой чете стари теми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване