Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ъпгрейд на PC

Препоръчан отговор

Здравейте, пред дилема съм и бих искал вашата помощ за ъпгрейд на моя компютър тъй като не съм от най разбиращите в тази сфера.

Така проблемът ми е следния: играя Старкрафт 2 без проблеми, но по време на масови битки с много единици на екрана fps пада ужасно много и не мога да контролирам единиците а точно това е най-важното в играта. С други думи не мога да контролирам армията си и губя играта ... Искам с въжможно най малък бюджет да си реша проблема. Възможно ли е да подменя само някой части или трябва нов компютър, ако искам да играя като хората ...

това ми е конфигурацията:
Gigabyte GA-770T-D3L v1  
QuadCore AMD Athlon II X4 640, 3000 MHz (15 x 200)
NVIDIA GeForce GTX 460 (768 MB)
Module Name Apacer 78.A1GC6.9L1
Module Size 2 GB (2 ranks, 8 banks)DDR3 SDRAM x2 (2 са)

Тъй като нямам пари за изцяло нова конфигурация съм решил да ъпгрейдна процесора заедно с дъното и да мина на интел, защото мисля, че след като купя по-добър процесор fps-то ще се вдигне, но не съм напълно сигурен. Дали ако си сменя видеото fps-a няма да се качи повече. Какво бихте избрали да подобрите видео картата или прооцесора?

А до тогава бихте ли ми казали струва ли си да клоквам процесора и видеото и как точно става тоя номер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега не разбрах, само със една пръчка 2GB DDR3 рам ли си? Ако да, по-вероятно е там да те спъва и да вземеш още една.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам причина защо тази конфигурация да прави такива проблеми при Starcraft 2. Видеото изглежда прилично.

Не разбирам от моделите процесори на AMD, но все щом е със 4 ядра защо да спъва. Нека и други съфорумници напишат мнение.

Иначе самото компютърче си е чисто, няма подозрения за зловреден софтуер и т.н.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не виждам причина. Мисля че конфигурацията ви покрива минималните изисквания за играта.Възможни причинители на проблема:1/ Високи температури - лято е и ако не е чистена системата може да забавя. Това може да се провери с AIDA 642/ Вирус - това на първо време може да го проверим като качите снимка от Task manager, раздел Processes като сложите отметка на "Show processes from all users". Съответно качвате нужният брой снимки, за да може да се види целият списък на работещите процеси.3/ Други - тук може да се потърси някакво оптимизиране на настройките на играта, някой дефектен компонент или кой знае какво. По всичко изглежда че проблема е един от първите два.ПС Конфигурацията е супер за играта. Върви без проблем на Athlon 4200+, 2гб рам и Nvidia 7300GT. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

дъно 30 градуса процесор 40 +/- 5 в игра мисля, че е нормално може би до към 50 в големите жеги за процесора...ето и снимкитеможе би аз не съм разбрал при събиране на 200 + 200 армия и най мощния процесор ще падне на 40 fps...

post-200583-0-87094200-1408657065_thumb.

post-200583-0-07641900-1408657068_thumb.

post-200583-0-44657300-1408657171_thumb.

post-200583-0-80057300-1408657175_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно. Забелязвам един по-съмнителен процес. Можете да направите сканиране за вируси и троянски коне с Malwarebytes. Сваля се директно от официалният сайт, безплатният trial върши чудесна работа. После може да се деинсталира.Други неща, за които се сещам и може да се проверят е да се качи снимка от таб-а performance (отново task manager), докато е пусната играта. Също така искам да питам дали играете онлайн или с изкуствен интелект? Браузера (хром) включен ли е по време на игра?ПС: Играта е сравнително лека, така че 40 фпс дроп е доста. Как установихте дроп-а? Визуално или с програма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуснал съм да сканира. Ще изиграя една игра и ще направя снимка на task manager-a. Online 1v1 EU и NA (north america)servers. Браузърът е включен, докато играя, тъй като след някой игри го използвам.По двата начина установих дропа визуално и с точност благодарение на самата игра-има опция за показване на fps и ms в момента на проверка

post-200583-0-80586500-1408711308_thumb.

post-200583-0-13919000-1408713151_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте само да не изтриете нещо дето ви трябва. Пуснете тема в антивирусния раздел, ако Malwarebytes открие голямо количество проблемни файлове.След като играете онлайн, мога ли да попитам дали сте уверен в качеството на интернет връзката си? Възможно е дропа да се дължи на ниска скорост или безжично свързване на компютъра към рутера (ако ползвате такъв).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не това е изключено както казах дропа е във fps-a а не в ms-to и да връзката ми е добра и не е безжична.благодаря все пак за помощта по разрових не и разбрах, че няма начин да няма дроп при битка на много идници дори и да съм с най скъпия процесор тъй като играта използва само 2 от ядрата...също така искам да се върна на въпроса как бихте ме посъветвали кой компонент да сменя на този етап от компютъра с цел да се ползва още дълго време и да не се купува изцяло нов ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не това е изключено както казах дропа е във fps-a а не в ms-to и да връзката ми е добра и не е безжична.благодаря все пак за помощта по разрових не и разбрах, че няма начин да няма дроп при битка на много идници дори и да съм с най скъпия процесор тъй като играта използва само 2 от ядрата...също така искам да се върна на въпроса как бихте ме посъветвали кой компонент да сменя на този етап от компютъра с цел да се ползва още дълго време и да не се купува изцяло нов ?

За момента нищо, машината е добра, смяна на процесор или видеокарта ще е финансово нерентабилно според мен. Изчакайте поне още година-две.

Ако желаете можете да закупите SSD който ще ускори зареждането на ОС, програми и игри инсталирани на него.

Моделите на Samsung и Intel са най-предпочитани, аз лично съм много доволен от моя A-Data.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах по-горе с доста по-стара настолна конфигурация играта се играе у нас без да има каквито и да било дропове, върви гладко без да се наблюдава засичане дори в по-масови битки.  40 фпс дроп не е нормално и причината не е неактуалността на конфигурацията ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих пълен скан със ЕСЕТ НОД 32 и не откри нищо. Машината не загрява. С последни драйвъри на видеото съм. Също така от скоро открих,че в нод 32 има опция за gaming mode и това увеличи с 5-7 fps. Така че това прави около 35-40 fps в масовите битки. low settings с изключение на 1-2 на медиум.  Захранването ми е 420/430W. Възможно ли е от това да е ? И ако не е от това тогава от какво остава да е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сканирайте за вируси с Malwarebytes (безплатна пробна версия от официалният сайт). Много по-ефективна е от това недоразумение Есет Нод. С друго май не мога да помогна откъм идеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване