Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Добър Ватметър

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже смятам да си следя колко харчи точно ПС-то, може ли да ми препоръчате  ватметър( някой му викат устройство за мерене на консумирана електроенергия)  за около 35-40лв, смятах да ходя в Практикер да гледам, приемам оферти и за сигурен онлайн магазин или друга верига и конкретно за някакви модели да ми предложите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с каква цел е ?

Пълната мощност (понеже правите уточнение колко харчи точно) се измерва в VA а не във W ватове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да видя колко приблизително   W харчи за определен период време компютъра, че тук ми спорят за една глупост.

12-15 kW h  на ден ако не е някой тунинговано изпълнение, тоест нормалено потребителско пц.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Карфур си бях взех на времето за около  28 лв. Показва напрежението V, честотата Hz, тока A, консумирана мощност W, пълна мощност AV, фактор мощност PF и консумирана елекроенергия KWh . Има настройка и за пари ама е само с една тарифа и не върши голяма работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12-15 kW h  на ден ако не е някой тунинговано изпълнение, тоест нормалено потребителско пц.

Точно толкова ми харчи акумулиращата печка - понамали малко и аз ще завиша моите :)

Има настройка и за пари ама е само с една тарифа и не върши голяма работа.

И аз имам някакво и да ти кажа че има и за две тарифи , но така и не можах да я настроя :no-no:

ПП. ето го

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно толкова ми харчи акумулиращата печка - понамали малко и аз ще завиша моите Публикувано изображение

Явно е с голямо КПД и работи само няколко часа в денонощието тая твоя печка за разлика от пц което трябва да работи 24 часа и с монитора и трафа който хич няма да е на празен ход колко трябва да е по твоя сметка изчислението ?

Нали не става дума за 60w инпулсен адаптер на лаптоп ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо автора не е казал какво му е ПС и за какво се използва , дори и геймърски да е повече от 200 вата я вдигнал я не + това цял ден игри няма да играе . Това че едно захранване е да кажем 500 вата не означава че толкова харчи . При твоите изчисление 450 KW на месец Х 0,20 лв = 90 лв на месец :shock11: грубо .

ПП. Пример с тока ми в апартамента който ползвам 20 тина дни в месеца . Лаптоп и компютър

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо автора не е казал какво му е ПС и за какво се използва , дори и геймърски да е повече от 200 вата я вдигнал я не + това цял ден игри няма да играе . Това че едно захранване е да кажем 500 вата не означава че толкова харчи . При твоите изчисление 450 KW на месец Х 0,20 лв = 90 лв на месец Публикувано изображение грубо .

Ти на трафа 150% запас ли му сложи ? Нормално ги изчисляват до 25-30 % запас.

Ами ако не го изключва и работи 24 часа горе долу там ще е сметката. (мисля) Дано да греша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано да греша.

Грешиш , но хайде да не спорим , щото автора не е описал щайгата - да не се окаже някое сървърно помещение и тогава аз да съм в грешка :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Егати нормалното PC. Вие там на островите какви чудовища използвате бре, пич? Я се осъзнай и не дрънкай глупости, става ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване