Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пентагонът: ”Ислямска държава” е по-опасна от ”Ал Кайда”

Baininja
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 10 часа, Тøни написа:

Терорист до край, а? :D

Шматка ,  не знаеща какво иска шматка! А кюрдите знаят какво искат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 10,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 5 минути, miro20 написа:

Чудесно :) веднага давам сметка :) но ако си мислиш че това ще промени мнението ми и способността за самостоятелно мислене, много се лъжеш.

За да променя мнението си за да ви се харесва, ще трябва нещо като лоботомия да ми приложите..... 

Можеш инякойхитлеристки химн да пуснеш.. едно и същоми е :) 

Но иначе надъхването с евтини методи е в пълна сила... като за атакисти и бесепари :)

Всеки човек трябва да има твърда позиция ,и дори често да избира просто по-малкото зло. Обаче твоите разбирания са против всичко глобално. Така като гледам си на мнение ,че разединението прави силата ,защото си против всичко. Ако греша извини ,ама поне обясни ,как виждаш правилната политика на България ,за по-добър живот на българския народ ,че ми е интересно. И моля без клишета ,че България сама може всичко ,щото реалността е ,че България е толкова малка и бедна ,както на ресурси ,така и на високо образовани кадри ,че нито с търговия на ресурси ,нито с продажби на технологии може да постигнем нещо ,защото реалността е ,че и двете са ни в дефицит. Пък сме и така разединени ,че отвън им е много лесно да ни се месят във вътрешната политика. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, miro20 написа:

За да променя мнението си за да ви се харесва, ще трябва нещо като лоботомия да ми приложите..... 

Току виж лоботомия ти приложил някой ислямист от тия дето са обявили война на балканите и страните от източна европа. България уж не фигурирала в списъка, но аз не съм съвсем убеден в това! Така, че .......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Путин взе решение: Русия се обединява с Франция в борбата срещу злото

Цитат

Ценим усилията ви по създаването на широка антитерористична коалиция, каза руският президент на Оланд

Терористичните атаки в Париж, както и тези срещу руския самолет А321, заставят Москва и Париж да обединят усилия в борбата с тероризма. Това заяви руският президент Владимир Путин в хода на разговорите си в Кремъл с президента на Франция Франсоа Оланд, предава ТАСС, цитирана от Блиц.

„Всичко това ни заставя да обединим усилия в борбата срещу общото зло. Готови сме за сътрудничество, господин президент, и се радвам да ви видя“, обърна се Путин към Оланд. 

Путин го увери, че Русия скърби заедно с французите за загубите, които страната е понесла, „тези тежки загуби”. „Вие знаете, че и Русия понесе сериозни загуби в резултат на отвратителната терористична атака по отношение на нашия самолет”, добави Путин. 

По думите му руснаците разбират чувствата на французите. „Скърбим заедно с вас”. 

Путин каза още, че цени усилията на френския си колега по създаване на широка антитерористична коалиция. „Вие отделяте голямо внимание, полагате много усилия за създаването на широка антитерористична коалиция. Освен това, ние я смятаме за абсолютно необходима, в този смисъл нашите позиции съвпадат”, подчерта руският президент. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Soviet Soldier написа:

Всеки човек трябва да има твърда позиция ,и дори често да избира просто по-малкото зло. Обаче твоите разбирания са против всичко глобално. Така като гледам си на мнение ,че разединението прави силата ,защото си против всичко. Ако греша извини ,ама поне обясни ,как виждаш правилната политика на България ,за по-добър живот на българския народ ,че ми е интересно. И моля без клишета ,че България сама може всичко ,щото реалността е ,че България е толкова малка и бедна ,както на ресурси ,така и на високо образовани кадри ,че нито с търговия на ресурси ,нито с продажби на технологии може да постигнем нещо ,защото реалността е ,че и двете са ни в дефицит. Пък сме и така разединени ,че отвън им е много лесно да ни се месят във вътрешната политика. 

Откъде измисли "против всичко глобално" ???

Или "глобално" наричаш путинската позиция ? е аз не мисля така :)

В темата акцентирам на неща, на които освен с обиди и гаменщина, никой смислено не е отговорил.. затова ,между другото, ме насочиха тези отговори на тема за "лоботомията".. :)

преди 14 минути, Black Power написа:

Току виж лоботомия ти приложил някой ислямист от тия дето са обявили война на балканите и страните от източна европа. България уж не фигурирала в списъка, но аз не съм съвсем убеден в това! Така, че .......

Е аз какво говоря ? Ид обявява войни , а някои тука зациклиха  да пропагандират путиснките золуми, и то над тези които са врагове /туркмените/ на ИД.

Ти имаш ли отговор защо Пу бомбардира враговете на ИД ?

Защо им е в услуга в случая ? 

Като си отговориш на тези простички въпроси , пак си погледни какво си писал  към мен. :)

Отново за пилота, катоосновните въпроси кито възникват са ... 

- защо чете от листче, и защо не мус е показва лицето , след като отдавна в медиите има негова снимка и всякакви данни ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изгледайте видеото тук: http://video.foxnews.com/v/4630118119001/radar-track-shows-russia-jets-path-over-turkish-territory/?#sp=show-clips

Интервюто не е с някой случаен човек. И накрая си каза мнението за Ердоган.

Така де, нали това повтаряме, ама не ни вярват - руският самолет е бил за малко над Турция, те преиграват сериозно, но не и извън границите на ROE.

За довчерашните съюзници на Русия и преди сме нямали високо мнение :)

Само никой не каза - какво точно щеше да прави Лавров в Турция, ако не беше този конфуз?

Да дели паратс със сина на Ердоган? Може би пък Руснаците да са защитавали петролния транзит от ИДИЛ, и да са се скарали две банди.

Последното е ирония, разбира се, не го мисля.

Терористичните групи, които са действали в района на спасяване на руския летец, са унищожени. На същото място е бил убит и втория руски летец. За това съобщи официалният представител на Министерството на отбраната на Русия генерал-майор Игор Конашенков, цитиран от tvzvezda.ru.Сайтът rusvesna.su пък съобщи, че 8 часа артилерията и реактивните системи за залпов огън на руснаците са обстрелвали непрекъснато позициите на терористите в планината Джабал Туркоман в Латакия. 

Уточнява се, че имено това са местата, където са базирани бандитите-туркомани, които убиха жестоко руския летец от сваления бомбардировач Су-24.  

imageproxy.php?img=http%3A%2F%2Fwww.blitz.bg%2Fdocuments%2Fnewsimages%2Feditor%2F201511%2Fuuuu.jpg&key=ece990d7234525c872766fd0964234a410d0c1af241dc67eeb23c61cc62ad504

Самите терористи публикуваха в социалните мрежи панически съобщения за обстрел с касетъчни бомби и други "ужасни" оръжия. 

Междувременно стана ясно, че Министерството на отбраната на Русия е удивено от реакцията на американците за разполагането в Сирия на ракетната система С-400, за която БЛИЦ съобщи. Това е съобщил още Конашенков.

По-рано стана ясно, че Посолството на САЩ в Москва е заявило, че изпращането на С-400 в Сирия ще усложни ситуацията в Сирия.

Тази снимка менте за историята ли си добавил :)

Тези Руснаци, винаги първата версия им е - не бяхме ние, ееех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, miro20 написа:

Откъде измисли "против всичко глобално" ???

Или "глобално" наричаш путинската позиция ? е аз не мисля така :)

В темата акцентирам на неща, на които освен с обиди и гаменщина, никой смислено не е отговорил.. затова ,между другото, ме насочиха тези отговори на тема за "лоботомията".. :)

Е аз какво говоря ? Ид обявява войни , а някои тука зациклиха  да пропагандират путиснките золуми, и то над тези които са врагове /туркмените/ на ИД.

Ти имаш ли отговор защо Пу бомбардира враговете на ИД ?

Защо им е в услуга в случая ? 

Като си отговориш на тези простички въпроси , пак си погледни какво си писал  към мен. :)

Врагове са на ИД ,ама търгуват с тях. Защо ли Русия бомбардира пограничните региони? Отговорът е много прост ,там се вихри търговия с потрол за милиарди. ИД са врагове и на турския народ ,преди месеци имаше тер-актове и в Турция ,но политиката е над национална. Мафиотската фамилия на Ердоган държи бизнесът с петрол в Турция и единствения му интерес е финансовия ,както и на много други по-дребни риби. Войната там е над-национална ,тя е до огромна степен олигархична. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, 1Force1 написа: Какво се случва, когато една страна изтегля своите граждани от друга страна? Особено когато едната страна е ядрена сила,. 

Да, може да се случи нещо страшно. Ще чакаме.

Чакайте, чакайте. Гледайте небето - нещо има ли тополи, чинари, липи...

Дядо Йоцо гледа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бе, кви врагове на ИД се бомбардират! Туркмени, бушмени и всекакви други ени са разни фракции - извън закон или иначе казано терористични образувания! Май прекалявате с алкахаола или бялото! Изобщо много спам се изсипа в тази тема и се чудя защо още модераторите не са и клопнали кентрата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Black Power написа:

Бе, кви врагове на ИД се бомбардират! Туркмени, бушмени и всекакви други ени са разни фракции - извън закон или иначе казано терористични образувания! Май прекалявате с алкахаола или бялото! Изобщо много спам се изсипа в тази тема и се чудя защо още модераторите не са и клопнали кентрата!

Прав си ,ама нали знаеш ,на думи е модерно да се правят на врагове на ИД ,ама на практика въртят бизнес с тях и им наливат милиарди всеки ден ,и като Русия им уби търговията ,евтиния петрол спря ,маските паднаха. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Black Power написа:

Май е време да поздравим кюрдите за шанса да си създадат най-после съвременна държава!!!  Протурските идиоти вече са без значение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, ghostBG86 написа:

С едно малко уточнение. Системите C-400 и кораба Москва, ще контролират териториятя, над която се провежда руската въздушна операция. Не знам, да имат цел, да контролират цялото сирийско небе.

http://www.blitz.bg/news/article/377170

А тук, краварите показаха отново, истинското си лице.

http://www.blitz.bg/news/article/377168

Естествено. Ако самолетът беше американски, щяха да обявят разстрелА на пилотите за чудовищно варварство, и да бомбардират Иран, посочен минуити след разстрела за главен подбудител и съучастник на деянието. А на Русия щяха да наложат нови санкции като "спонсор на ислямския тероризъм". Обявете този пост за спам, ако щете, все ми е тази. Позицията на България в конфликта Русия- Идил и Русия- Турция (НАТО) е повече от позорна, и дълбокото ми убеждение е, че софийският режим негласно подкрепя ислямския тероризъм под тихото нашепване на змийските гласчета отвъд океана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Black Power написа:

Изобщо много спам се изсипа в тази тема и се чудя защо още модераторите не са и клопнали кентрата!

Майтапиш ли се ?
Нали точно модератор си я пази темата и гони тези, които не му допадат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Ken написа:

Майтапиш ли се ?
Нали точно модератор си я пази темата и гони тези, които не му допадат.

Пишете спам и простотии - Вие защо го правите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Руски въздушни удари унищожили 500 турски войници

--Руски въздушни удари унищожили 500 турски войници, намиращи се в Сирия без мандат на ООН и действащи на страната на "Ислямска държава" (ИД). Сензационната, но непотвърдена от световните медии новина, се съдържа в бележка под кратък видеозапис на руската телевизия РЕН. Турците дори не могат и да се оплачат за загубите. 
Според бележката руската авиация нанесла няколко масирани удара в района на турско-сирийската граница. Те били безпрецедентни по своята мощ и продължителност. Унищожени били няколко к олони с автотранспорт със суров петрол, движещи се към Турция, а също така подразделения на турската армия, намиращи се в страната без мандат на ООН, които охранявали превозваното гориво. Напълно била разрушена инфраструктурата на територията по границата с Турция, която активно била използвана от джихадистите и от турски военни, които им осигурявали подкрепа.
Редактирано от Тøни (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Soviet Soldier написа:

Прав си ,ама нали знаеш ,на думи е модерно да се правят на врагове на ИД ,ама на практика въртят бизнес с тях и им наливат милиарди всеки ден ,и като Русия им уби търговията ,евтиния петрол спря ,маските паднаха. 

Това е първият пост, който се доближава до истинското положение на нещата около така наречената умерена опозиция и ИДИЛ. Истината е, че умерена опозиция няма, има тактически камуфлаж на ИДИЛ в онези райони на Сирия, където позициите на терористичната структура, финансирана от САЩ и Турция, е застрашена от обкръжение и тотално унищожение. Погледнете картата на Сирия, вижте къде умерената опозиция се заявява като такава (за да си гарантира чадър на Турция и САЩ), и съответно районите, където няма нужда от подобен камуфлаж. Интересен момент разкри преди около месец журналист от Ройтер, който беше попаднал в някакво село, освободено от ИДИЛ дни преди това. В селото били открити не трупове на терористи, а ...знамена и символи на ислямската държава. Журналистът зададе резонния въпрос- след като терористите ги няма, а са си оставили опознавателните атрибути, под каква ли нова идентичност се подвизават някъде другаде? И не са ли се превърнали в умерена и "свободна" сирийска опозиция?? Повод за размисъл, а? Въпросът разбира се е риторичен като взема под внимание факта, че този форум в по-голямата си част е евроказионен и соросоиден.

Редактирано от adler88 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалка Турция - вкара се във филм и спорове с огромната Руска Федерация...А кюрдите ще разчленят Турция с мечтана руска подкрепа!  Само е въпрос на време...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Тøни написа:

Руски въздушни удари унищожили 500 турски войници

--Руски въздушни удари унищожили 500 турски войници, намиращи се в Сирия без мандат на ООН и действащи на страната на "Ислямска държава" (ИД). Сензационната, но непотвърдена от световните медии новина, се съдържа в бележка под кратък видеозапис на руската телевизия РЕН. Турците дори не могат и да се оплачат за загубите. 
Според бележката руската авиация нанесла няколко масирани удара в района на турско-сирийската граница. Те били безпрецедентни по своята мощ и продължителност. Унищожени били няколко к олони с автотранспорт със суров петрол, движещи се към Турция, а също така подразделения на турската армия, намиращи се в страната без мандат на ООН, които охранявали превозваното гориво. Напълно била разрушена инфраструктурата на територията по границата с Турция, която активно била използвана от джихадистите и от турски военни, които им осигурявали подкрепа.

Ето това трябва да сторим и тук, в България, спрямо окупационните американски части в 5-те военни бази, заети от тях без мандат на ООН и в грубо нарушение на българския национален суверенитет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, attj написа:

Пишете спам и простотии - Вие защо го правите?

Аз съм сигурно с най-малкият брой постове в тази тема.
За една част от пишещите и това, което пишеш ти са простотии, но никой не те е гонил и обиждал - нали ?
Аз не съм виновен, че на друга част не им харесва различното мнение и затова, ако си забелязал вече не правя спам.
Възхвалявайте си, колкото искате и когото искате на воля. Може пък да е за добро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, attj написа:

Жалка Турция - вкара се във филм и спорове с огромната Руска Федерация...А кюрдите ще разчленят Турция с мечтана руска подкрепа!  Само е въпрос на време...

Нямам морални сили да ти опонирам. Дори си мисля, че подобно нещо бе споменато по руските медии от техни анализатори- в смисъл- не е ли редно след като Турция ни заби нож в гърба, ние на свой ред да я настъпим там, където Турция е най-слаба- по кюрдския проблем, и да започнем активно да даваме оръжие на кюрдите в Турция да свалят турски самолети на турска територия? И изобщо- защо не признаем кюрдската автономия. Хм, мисля, че на турците им е причерняло когато са чули за те такива ми ти замисли от руска страна. И това е добре, да разберат кого предизвикват, и с кого си имат работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заради проблема с многомилионните кюрди Турция има проблеми в НАТО и ги договаря все на ръба  на бръснача...   Това едва ли ще е вечно възможно - просто Русия ще ги цапардоса в най-слабото им място ...  Накрая най-после ще има Кюрдистан и това ще е поредното унижение на Османската империя от Русия...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що приключи съвместната пресконференция на Путин и Оланд. Путин изнесе нова съществена информация около свалянето на руския самолет. Оказва се, че единствено САЩ са били информирани и снабдени със секретни данни за военните цели на руската авиация, височината на полетите, траекторията и спецификацията на самолетите. Тоест няма начин Турция самостоятелно, на своя глава, да нанесе удар, доколкото най-малкото няма да е сигурна, че самолетът е непременно руски, а не американски. путин не доизказа нещата, но на всички стана ясно кой всъщност е информирал турците и кой е наредил свалянето на самолета, и това съвсем не е Ердоган..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Причини много има, една от които вероятно е докъде се простира решимостта на Русия на ответни мерки.Е, ще го видят отблизо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване