Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BG_MartiaL

Пентагонът: ”Ислямска държава” е по-опасна от ”Ал Кайда”

Препоръчан отговор

преди 53 минути, glen написа:

обърни се за помощ към Миро 20 да ти го преведе на Новоосмански;)

Нали разбираш че няма как да оправдаеш собствените си гафове, и факта че грам не разбираш  английски, и няма как опитите  със гугл транслейт да оправдаеш с мен .. невежеството си ?

Мога да ти го преведа.. но ... е тъпо.

Искам ти сам да си го преведеш.

Не за друго , а защото е стъпка към самостоятелно мислене,  а не това което ти налива пропагандата

преди 38 минути, upili написа:

"Путин настояваше пред правителството да бъдат замразени разходите с масов характер – цената на газта, тока и винетките за 4 години напред, докато целия този преход бъде осъществен и докато страната излезе от положението, в което глобалните събития са я поставили." 
Пасков заяви, че същото може да се случи и в България, ако накараме управляващите.

Това пък какво е ?

Няма лесен път.

Искат да сме като Чечня ли ? или Абхазия ? или Северен Кавказ? Южна Осетия ?

Където Пу си КУПИ спокойствие.

Питайте "ванката" който екзалтирано цитираше забравилия български език П.Пасков, който се прехласваше пред чеченските уахабитски минарета.. и пелтечеше  в едни клипове за блаополучието и "цъфтежа" на тази република...

Без обаче да споменава факта че  от 54 млрд бюджет, 50 млрд се субсидират от Пу.

Вие бихте ли се продали така , както кучето на Пу - Кадиров  се  е продал ?

Който доскоро режеше руски глави ?

Аз не бих се продал така.. но .. вие си знаете...

преди 2 минути, karadzha написа:

На тебе трябва да се повтори и преповтори – за затвърждаване на знанията:) Ама ти вярвай на Ердоган и готви си ибрика:)

Откъде си мислиш , о жертво на пропагандата за ибрикчиите,  че вярвам на Ердоган ?

Ибрикчии са Атака, БСП и подлогите на ДПС  около тях.

Доказвано многократно .Аз не съм фен нито на Атака, нто на БСП, нито на ДПС. Тогава кого визираш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кери и Лавров тази вечер в Генералния щаб
 | Декември 02, 2015, 08:17 |

В Белград днес, пристигаха  външните министри на страните-членки на ОССЕ 40 на двудневната среща на върха.
 Срещата на висшите длъжностни лица, Съединените щати и Русия ще се проведе в неформалната вечеря! Държавният секретар на САЩ Джон Кери и руският външен министър Сергей Лавров ще се срещнат тази вечер!придружаващите Keри са около 260 души, а руския "екип"  е близо 100 служители.

http://balkanbreakingnews.com/keri-i-lavrov-veceras-u-zgradi-starog-generalstaba/

1592008164565ec1ae473d9160136598_v4_big_

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, glen написа:

Кери и Лавров тази вечер в Генералния щаб
 | Декември 02, 2015, 08:17 |

В Белград днес, пристигаха  външните министри на страните-членки на ОССЕ 40 на двудневната среща на върха.
 Срещата на висшите длъжностни лица, Съединените щати и Русия ще се проведе в неформалната вечеря! Държавният секретар на САЩ Джон Кери и руският външен министър Сергей Лавров ще се срещнат тази вечер!придружаващите Keри са около 260 души, а руския "екип"  е близо 100 служители.

http://balkanbreakingnews.com/keri-i-lavrov-veceras-u-zgradi-starog-generalstaba/

1592008164565ec1ae473d9160136598_v4_big_

А кои ще са висшите длъжностни лица, които ще се срещнат със Съединените щати и Русия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още една новина... ИД обезглавила руски шпионин

http://www.nbcnews.com/storyline/isis-terror/isis-releases-video-purportedly-showing-beheading-alleged-russian-spy-n472921

Леки подозрения възникват в мен за това че т.нар. "шпионин" е предлагал пари на бойците за информация.

Което  е леко нелогично .Религиозни фанатици по е лесно да ги привлечеш с гола мацка, отколкото с обещания за милиони долари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, miro20 написа:

ТуезиИ още една новина... ИД обезглавила руски шпионин

http://www.nbcnews.com/storyline/isis-terror/isis-releases-video-purportedly-showing-beheading-alleged-russian-spy-n472921

Леки подозрения възникват в мен за това че т.нар. "шпионин" е предлагал пари на бойците за информация.

Което  е леко нелогично .Религиозни фанатици по е лесно да ги привлечеш с гола мацка, отколкото с обещания за милиони долари...

Тези психопати и идиоти кого представляват!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, attj написа:

О Боже !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, attj написа:

:)  дали да не бъда честен към теб ? - и аз съм се питал същите въпроси за  такива като теб  :)

Но ме успокоява едно нещо - то е най същественното - никога, повтарям никога, таквиа като теб , путинската клика, нито веднъж не съм видял да надскочат путинската пропаганда.

Копирате, песйтвате  едно и също по 4-5 пъти от рускидневник, русвесна, "на всеки километър" , световен поглед, калина и волгин, пан бг , петел бг, и подобни... , но никога не надскачате пропагандата със свои мисли, свои разсъждения.

За мен това е най показателното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много интересна статия за информационната война.

Европа е жертва, оръжие, инструмент за разпределяне на отговорността за американските интереси по целия свят. Ако ще се прави война в Ирак, хубаво е поне една Великобритания да подкрепи идеята. Ако ще се разбутва Близкият изток или Украйна, нека Европейският съюз да участва. Европа служи за легитимация на чужди интереси. Не само това. Европа извършва хуманитарни и политически престъпления заради американските интереси. Например официални представители на Съвета по национална сигурност в САЩ заявяват, че Вашингтон не изключва възможността за удари по Сирия, ако Башар Асад застрашава лагерите за подготовка на „опозицията”. Което означава, че Америка ще нанася удари по правителствената армия на Сирия, докато тя воюва на два фронта: с „Ислямска държава” (създадена от САЩ и сунитските монархии) и с въоръжена маса бойци, наречени „демократична опозиция” (поддържани официално от САЩ). За да бъде унищожена суверенна Сирия, се отварят три фронта, един от които терористичното чудовище „Ислямска държава”. И Европа мълчи! Не само мълчи, но и подкрепя. Не само подкрепя, но й се налага да приема и безброй бежанци, тоест да се самоубива бавно. Тежкият въпрос е ЗАЩО? Отговорът: Европа е стигнала дъното на политическата зависимост от САЩ. Всякакви заобиколни обяснения са излишни. И един от начините, които обезпечават зависимостта на Европа от САЩ, е информационният тоталитаризъм. И агентурата за влияние. Разбира се, в агентурните мрежи истинските платени служители-агенти са малцина. Останалите са полезни идиоти. Които лесно се „привързват” за престиж, възможности, пари, статус, признание, кариера. Класическа стръв, която е толкова близо до естествените неща на живота, че не е нужно да разбираш, че си агент. Къде по-удобно е да се мислиш за един „успял” човек, който е постигнал всичко заради своя „изключителен талант”. Толкова е приятен успехът, че някак си съвсем нормално е да си лоялен към своите благодетели. От друга страна, ако си много умен, ще проявяваш и творчество, и разсъждения, и съмнения, ще повдигаш въпроси. Затова по правило се подбират не много умни хора, но пък такива, които са достатъчно възпитани и добре образовани, за да могат да „служат” за конкретните цели. Постепенно тези хора започват да образуват цяла мрежа от общ информационен и властови фронт, който всъщност представлява своеобразна „агентурна армия”, която се използва за водене на битки не само с Русия, но практически с всеки несъгласен с хегемона.

Цялата статия:http://a-specto.bg/razruha-v-umovete/

Соросовите възпитаници да я прочетат много внимателно,да не пропуснат нито едно изречение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, hristo58 написа:

Цялата статия:http://a-specto.bg/razruha-v-umovete/

Соросовите възпитаници да я прочетат много внимателно,да не пропуснат нито едно изречение.

мислех че всичко се синтезира във :

Цитат

Отговорът: Европа е стигнала дъното на политическата зависимост от САЩ. Всякакви заобиколни обяснения са излишни.........

:)

Тука стана блог на субективните червени пропагандатори Волгин и другарката Калина ... :):)

Едни и същи глупости, и то доказани глупости, които обаче хем не се коментират, а само се копи пействат..

ах .. това май го бях казал за кого е характерно ... копи пейст

копи пейст.. копи пейст...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Германия иска мир с Русия

655-402-merkel.jpg

Цитат

Германия оказва натиск върху Европейската комисия да сключи сделка с Русия, за да се предотвратят усложнения, след като търговското споразумение между ЕС и Украйна влезе в сила през следващия месец.

За целта Берлин предлага да се подпише съвместна декларация на лидерите в Москва и Брюксел, включваща планове за инвестиции, концесии в енергетиката и интегрирана икономическа зона от Атлантческия до Тихия океан.

Тези предложения се съдържат в писмо на германския външен министър Франк-Валтер Щайнмайер до еврокомисаря по търговията Сесилия Малмстрьом, с копие от което „Файнейшъл Таймс“ разполага. Инициативата е подкрепена и от канцлера Ангела Меркел.

В тази декларация ние можем да отговорим на исканията на Русия и да започнем активна размяна на мнения по въпросите на енергетиката и защитата на инвестициите, дори ако търговското споразумение между ЕС и Украйна не ги засяга пряко, пише Щайнмайер.

Още един аспект на преговорите трябва да бъде перспективата за началото на сътрудничество между ЕС и Евроазиатския икономически съюза (ЕАЕС) в съчетание с мирно решение на конфликта на Източна Украйна.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Русия представя в ООН факти за Турция и петрола на ИД

Цитат
Факти за търговията на Турция с петрол от ИД в Сирия ще бъдат представени официално в ООН, заяви Сергей Лавров.
Фактите за петролната търговия на Турция ще бъдат представени официално в ООН на всички заинтересувани страни, заяви днес руският външен министър Сергей Лавров след среща с председателя на ОССЕ, първия вицепремиер и външен министър на Сърбия Ивица Дачич в Белград, съобщи ТАСС, цитирана от БТА.

"Нееднократно сме говорили публично за това, че петрол от превзетите от "Ислямска държава" нефтени находища в Сирия и Ирак тече зад граница, в частност в Турция.

Факти, потвърждаващи тези обстоятелства, ще бъдат представени официално, включително в ООН, на всички заинтересувани страни", добави руският външен министър.

Лавров каза също, че за пресичането на нелегалния петролен бизнес с участието на ИД е необходимо да се затвори сирийско-турската граница.

Лавров ще се срещне с Чавушоглу тази седмица

Руският външен министър Сергей Лавров ще се срещне с турския си колега Мевлют Чавушоглу тази седмица, съобщи Франс прес, цитирана от БГНЕС.

Той заяви, че „няма да откаже” подобен диалог, по време на срещата на страните от Организацията за сигурност и сътрудничество (ОССЕ), която ще се проведе в Белград на 3 и 4 декември.

Това ще са първите разговори между официални представители на двете страни, след като миналия вторник турските ВВС свалиха руски бомбардировач над границата със Сирия.

Владимир Путин отказа няколкократно среща с турския си колега Реджеп Ердоган, като вместо това отправи няколко обвинения към Турция за взаимодействие с „Ислямска държава”. Русия активира и план за икономически санкции срещу южната ни съседка.

На форума на ОССЕ в Белград ще присъства и американският държавен секретар Джон Кери, който днес заяви, че Русия може да е „изключително конструктивен играч” в борбата с „Ислямска държава” в Сирия.

„Приветстваме ангажимента на Русия в Сирия. Стига да са фокусирани върху „Ислямска държава” и да са откровени в желанието си да изпълняват договорките от Женева, те могат да са изключително конструктивен и важен играч в постигането на решение,” заяви Кери след срещата му с външните министри на страните в НАТО.

Международни санкции? Или пак ще се правим на глухи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, miro20 написа:

мислех че всичко се синтезира във :

:)

Тука стана блог на субективните червени пропагандатори Волгин и другарката Калина ... :):)

Едни и същи глупости, и то доказани глупости, които обаче хем не се коментират, а само се копи пействат..

ах .. това май го бях казал за кого е характерно ... копи пейст

копи пейст.. копи пейст...

А не те ли интересува какво мислят самите сирийци по въпроса? Приказвал ли си с истински сириец да ти каже кого подкрепят и кой забърка всичко там? Ето малко материал за размисъл  http://journal-neo.org/2015/12/01/us-involvement-in-turkey-s-shoot-down-of-the-russian-jet/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dimadoctor написа:

А не те ли интересува какво мислят самите сирийци по въпроса? Приказвал ли си с истински сириец да ти каже кого подкрепят и кой забърка всичко там? Ето малко материал за размисъл  http://journal-neo.org/2015/12/01/us-involvement-in-turkey-s-shoot-down-of-the-russian-jet/

Мерси за маериала, но .. би ли ми акцентирал какво ново казва че нещо не ми е ясно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, miro20 написа:

:)  дали да не бъда честен към теб ? - и аз съм се питал същите въпроси за  такива като теб  :)

Но ме успокоява едно нещо - то е най същественното - никога, повтарям никога, таквиа като теб , путинската клика, нито веднъж не съм видял да надскочат путинската пропаганда.

Копирате, песйтвате  едно и също по 4-5 пъти от рускидневник, русвесна, "на всеки километър" , световен поглед, калина и волгин, пан бг , петел бг, и подобни... , но никога не надскачате пропагандата със свои мисли, свои разсъждения.

За мен това е най показателното.

И ти започна да се повтаряш:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое ? аз ако съм цитирал новина, не я повтарям по няколко пъти, освенкогато да припомня  на някой който не е видял или ме пита ОТНОВО.

За разлика от тук , когао няма грам реплика, но се копипействат едно и също...

Поправи ме ако греша ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

Кое ? аз ако съм цитирал новина, не я повтарям по няколко пъти, освенкогато да припомня  на някой който не е видял или ме пита ОТНОВО.

За разлика от тук , когао няма грам реплика, но се копипействат едно и също...

Поправи ме ако греша ?

Ти и да грешиш – опазил Господ:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, dimadoctor написа:

Няма как да убедиш слепеца че съществува светлината. Още повече ако има финансова облага от писането на пропаганда.

Там се следва мотото "за всичко са виновни  Путин и Русия" .

п.п. Без малко да забравя. И американските бомби са най хуманните бомби.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро, гледай бТВ - дават как Ердоган търгува с петрол от ИДИЛ и прочие.

Щото бТВ е твоята телевизия – трябва да ѝ вярваш:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Мерси за маериала, но .. би ли ми акцентирал какво ново казва че нещо не ми е ясно ?

Прочети го, няма нищо неясно. Авторката е сирийка, живееща в Австралия. Има си блог, също и записани интервюта с телевизионни водещи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dimadoctor написа:

Прочети го, няма нищо неясно. Авторката е сирийка, живееща в Австралия. Има си блог, също и записани интервюта с телевизионни водещи.

Трябва да му го преведат, ако не на български поне на американски английски, в краен случай на руски. Той не разбира други езици(впрочем и за американския английски не съм уверен че го знае, вероятно всичките му инструкции са предварително преведени на български). Освен това за да го прочете, трябва да получи и разрешение от фашингтон, как така ще чете материали, които не са сведени от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

"Британските кралски ВВС могат да започнат да нанасят удари по позиции на екстремистите от терористичната организация ИДИЛ в Сирия още от 3 декември", обяви министърът на външните работи на Великобритания Филип Хамънд, цитиран от ТАСС. Той отбеляза, че бомбардировачите могат да започнат действията "много бързо"."Възможно е не днес, но това може да започне още утре вечер 3 декември. Това ще се случи ако депутатите дадат "зелена светлина" при гласуването, което предстои", добави той.

По време на гласуването в Камарата на общините на британския парламент 397 депутати подкрепиха предложението на премиера Дейвид Камерън за започване на бомбардировки срещу ИДИЛ. Против бяха 223 депутати.

https://www.youtube.com/watch?v=SO1zcf0CEzE

Великобритания одобри незабавни удари срещу "Ислямска държава"

Нещо старо, но много актуално!

Цитат

Сиймур М. Хърш е известен американски журналист и както сам определя себе си, писател на алтернативна история за войната с тероризма. Роден е през 1937 г. Пише за списание The New Yorker по военни въпроси и теми за сигурността. Спечелил е редица награди за журналистика като приза „Полк” и „Джордж Оруел” (2004 г.) Спечелва си световна слава през 1969 г. със статии за войната във Виетнам, а през 1970 г. получава наградата „Пулицър” за работата си по отразяване на световни събития. През 2004 г. репортажите му за случаите на малтретиране на лишени от свобода в затвора "Абу Граиб" в САЩ привлякоха широк интерес. В своята статия с оригинално заглавие The Red Line and the Rat Line Хърш хвърля светлина над ситуацията в Сирия – кой и защо поддържа джихадистите там, като се позовава на свои високопоставени информатори от разузнаването и военния департамент.

"Червената линия и "пътеката на плъховете". Сиймур М. Хърш за Обама., Ердоган и сирийските бунтовници

Редактирано от Мойра
допълване (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чиче валери, ма само като му гледам еврейското подхилване и как е зяпнал за пари. Явно вече е кеширан, тъкмо навреме, че почитателя на резаните "коминочистачи", да го постне ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...