Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на малка градска кола

ivanxxx

Препоръчан отговор

Здравейте

искам да си взема малка градска кола (втора ръка)

но честно не знам каква.

Приемам всякакви предложения със съответните доводи.

Не робувам на дадени марки.

От това което прочетох в нета искам да е с 4 цилиндъра .

Не по малко от 80 к.с. не искам като качвам баир да се чудя какво става, но да влиза в малкия данък.

Години 2006-2009

4/5 врати

около 7 хилки

и най важното да е достатъчно здрава за нашите пътища

ако е и по икономична ще е добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здрави коли само преди 2000 година, от там нагоре са трошляци... проблемът на здравите коли е че и те като остареят почват да се чупят... обаче кола дето е от 99 година сега е на 15г, а ако вземеш кола от 2006г със сигурност няма да изкара до 2021 година

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здрави коли само преди 2000 година, от там нагоре са трошляци... проблемът на здравите коли е че и те като остареят почват да се чупят... обаче кола дето е от 99 година сега е на 15г, а ако вземеш кола от 2006г със сигурност няма да изкара до 2021 година

Що понякога пишеш такива глупости не ми е ясно ! Колкото по нова толкова по добре. Естествено че като нова и нафрашкана с куп екстри и електроника има вероятност нещо да издаде багажа отколкото някоя де е гола като врабче. Но това не е повод да се връщаме в каменната ера до талиги задвижвани с животинска сила де няма какво да им се чупи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте момчета неуместно е да се спори за качество по година на производство. И 90-те някои марки и модели са се получавали здрави ,други са боклуци. Днес също е така.Като цяло съвременните автомобили са по-икономични ,мощни ,но и по-сложни ,което ги прави по-уязвими. Съвременните двигатели са много чувствителни към качеството на горивото. Главното е ,че се стремят да ги правят леки ,а за това се ползват не особено здрави материали. Или с прости думи , за да се постигне подобрение в едно отношение ,се жертва в друго. Годината на производство ,не винаги е фактор ,който гарантира качество. Много по-важно е ,колко ,къде и как е каран автомобилът ,с какви части е ремонтиран ,и като цяло всичко е много относително. Аз харесвам по-масивните машини. Съвременните малолитражки знаете с каква калпава ходова част са. Моята препоръка за бюджет 7 бона е Алфа 159 1.9 дизелов. Не се славят ,като най-коравите автомобили ,но аз преди време имах Алфа 166 2л бензинов и съм останал с добро впечатление. След нея минах през БМВ Е39 ,3л дизелов ,единствената ми забележка е по предната ходова част ,която се е получила ненадеждна ,точно в опита да я олекотят. В момента ползвам Е38 пак 3л дизел и мога да кажа ,че е значително по-масивна и надеждна. Не знам ,какво е мнението ви за Алфа 159 ,не е баш това ,което търсите ,но явно имаме доста различни изисквания спрямо един автомобил. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що понякога пишеш такива глупости не ми е ясно ! Колкото по нова толкова по добре. Естествено че като нова и нафрашкана с куп екстри и електроника има вероятност нещо да издаде багажа отколкото някоя де е гола като врабче. Но това не е повод да се връщаме в каменната ера до талиги задвижвани с животинска сила де няма какво да им се чупи.

Ново BMW 530d xDrive на 6 месец му гръмна мотора - ново BMW 640d GrandCoupe xDrive му се протъркаха кожените седалки за по 6-7к евро. Ново Ауди ОулРоад му се прецака нивомата и компресора за вдигане и сваляне. Мерцедес Е250 2012 от черен махагон стана сив заради избеляване! Няма да ти казвам още колко проблеми създават тези "нови" кошници. Тука сервизите на БМВ, Ауди, Мерцедес са пълни с нови и то уж гаранционни коли, които са издали багажа. По добре нова Тойота отколкото нов Мерцедес или Бмв!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо вярно. Мой приятел преди време взе на изплащане ново БМВ 6-та серия и веднага се появиха проблеми. Джантите на първия месец започнаха са се белят ,под капака се струпва толкова мръсотия все едно я е карал в офф роад ,а реално я кара само в града. Нещо мрънкаше ,че и капака не се притваря добре. Оказала се с над 10 коня по-малко ,от колкото й дава производителя и това при чисто нов автомобил. Не ми се мисли ,на какво ще заприлича ,като стигне годините и пробега на моята антика. Публикувано изображение Забравих да вметна ,че двигателя не е нищо ново ,а просто някакъв модернизиран от по-стара серия.
Общо взето за това трябва да се поинтересуваш подробно за въпросния автомобил преди да го купиш. 

Колкото до интериора на Алфа 166 също не е от качествени материали. При Е38 интериора е толкова години ,почти не е мръднал! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

искам да си взема малка градска кола (втора ръка)

но честно не знам каква.П

От това което прочетох в нета искам да е с 4 цилиндъра .

Не по малко от 80 к.с. не искам като качвам баир да се чудя какво става, но да влиза в малкия данък.

Години 2006-2009

4/5 врати

около 7 хилки

ако е и по икономична ще е добре

Май не знаеш какво искаш, а като гледам и предложенията на колегите - маани!!!!

От мен като предложения:

Голф, Поло , Фиеста - какво повече, но все пак реши какво искаш т.е малка градска кола или по - голяма такава "бегачка"!!!

А, и стой далеко от марки като Фиат и Алфа!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре да го кажем така:

Поло

- предимства

- недостатъци

Фиеста

- предимства

- недостатъци

Корса

- предимства

- недостатъци

Ярис

- предимства

- недостатъци

Фабиа

- предимства

- недостатъци

Клио

- предимства

- недостатъци

Джаз- предимства- недостатъци

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте така подробно да ви казват за предимствата и недостатъците хора ,които дори не са се качвали в подобен автомобил не е много правилно. Направете така ,харесайте си няколко марки ,идете на оглед ,и изберете ,това което най-ви допада. От изброените най-надеждно ми звучи Toyota Yaris.Вижте този автомобил ,смятам че напълно се вписва в описаните от вас изисквания по-горе: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11398689479969540&slink=7bhfvj

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ново BMW 530d xDrive на 6 месец му гръмна мотора - ново BMW 640d GrandCoupe xDrive му се протъркаха кожените седалки за по 6-7к евро. Ново Ауди ОулРоад му се прецака нивомата и компресора за вдигане и сваляне. Мерцедес Е250 2012 от черен махагон стана сив заради избеляване! Няма да ти казвам още колко проблеми създават тези "нови" кошници. Тука сервизите на БМВ, Ауди, Мерцедес са пълни с нови и то уж гаранционни коли, които са издали багажа. По добре нова Тойота отколкото нов Мерцедес или Бмв!

Аз никога съм нямал Тойота ама тук при мен по сервизите само тойоти и подобни япончета има понеже друго не карат. И тия тойоти много дървени ми се виждат вътре от към салон.

Моето мнение е че всички коли се чупят но това зависи най много от водача.

Иначе за 7 000 трябва да излезе добра малка кола ( аз защо не и тойота) като следя в последно време подобни теми къде хора са доволни от коли с двойно по малки бюджети !!!

Моето мнение е че кола с подобни теми по форуми не се купува. Тука ще срещнем мнения от - до + безкрайност.

От всички марки могат да излязат добри попадения ама трябва да се обикаля с човек на който това му е работа когато говорим за коли втора ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре да го кажем така:

Поло

- предимства

- недостатъци

Фиеста

- предимства

- недостатъци

Корса

- предимства

- недостатъци

Ярис

- предимства

- недостатъци

Фабиа

- предимства

- недостатъци

Клио

- предимства

- недостатъци

Джаз- предимства- недостатъци

Едва ли някой ще даде отзиви за всички изброени марки.

Аз лично нямам опит със всички изброени, но......

Голф и Поло се савят с немското си качество и здравина. Относително се поддържат евтино. Семплоста е техен недостатък.

Ярис не е най масовата кола. Бъкана е с повече екстри, но и поддръжката е по - скъпа.

Фабиа е компромисен вариант между гореизброените.

За Клио и Джаз нищо не мога да кажа!!!!

Я включи в "менюто" си и Пежо. Дизелите хич не са лоши!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре да го кажем така:

Поло

- предимства - евтини части, достъпни цени за труд и материали, сравнително неикономична

- недостатъци - сравнително малко екстри, лоша сглобка, евтина пластмаса, малко и лошо оразмерено купе

Фиеста

- предимства - евтина за поддръжка, рядко се чупи, хубав външен вид, хубава сглобка на купето и интериора, удобно купе

- недостатъци - дървена возия, тесни седалки, шумна при движение

Корса

- предимства - няма

- недостатъци - всичко.като започнеш от двигателя, дървената возия, теснотията и евтините, дрънчащи пластмаси и стигнеш до честите ремонти и аварии.

Ярис

- предимства - малка, поврътлива, много добър радиус на завой, чудесен двигател с прекрасен нисък разход на гориво, удобно купе и седалки, редки ремонти

- недостатъци - тесни седалки, малък багажник ( по-малкък от на поло-то и фиеста-та ), няма много екстри спрямо другите коли от този клас

Фабиа

- предимства - по-голяма е от изброените дотук, но тя е друг клас автомобил.Съответно разходът и е по-голям и всичко останало.

- недостатъци - дървена возия, висок център на тежестта, занася на завоите с висока скорост.Тесни седалки.Чести дребни ремонти, но евтина за поддръжка.

Клио

- предимства - като Ярис, само че има фул екстри.както поискаш го има вътре.Кеф.

- недостатъци - чести проблеми с електрониката и дефектни датчици.Двигателят е с по-висок разход от Яриса и Фиестата.

Джаз- предимства - заема средно положение.Широко купе, сравнително голям багажник.няма много екстри, но пък здрава като окачване и двигател.- недостатъци - перфектни двигатели, но купето е малко шумно при движение. Има какво да се желае и от климатизацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло изобщо не съм съгласен с направения анализ, но всеки с разбиранията си.

Ха и това тесни и инеудобни седалки, дървена возия, теснотия. всичко това е присъщо за колите от малкия клас. Ако тези недостатъци притесняват, то тогава избора е - лимузина  :giggle1:

Принципно за колите от малкия клас е характерно и това че се монтират относително слаби двигатели с по малък разход на горива  Данъчната тежест също е по - малка. Качеството на сглобката и използваните материали никога не са били първокласни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване