Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при AMD Radeon R5 M230

Препоръчан отговор

Здравейте!

Отскоро имам лаптоп и съм с Windows 8.1. Лаптопа ми има проблем с по мощната външна видео карта Amd radeon m230 r5 . Когато промених малко настройките започна да ми прави проблеми. Замириса лаптопа на изгорял кабел и то много силно когато пуснах една игра. При включването му имаше някакви бели ленти и такива неща. От какво може да е това. Играта е Watch Dogs която бях пуснал и не вървеше гладко а имам изискванията. Ако някой случайно ме попита каква ми е видеокартата с каква памет- 2gb ddr3. Как мога да играя такива игри от този сорт. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа като цяло не е за игри.Но щом е замирисало на изгоряло не е на добре.И защо си бутал настройки ? По хубаво го занеси на сервиз докато нещо друго не е изгоряло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аман от тия скапаняци Радеон. 

Като си пипал настройките, то върни ги в пърночалният им вид и си почисти машината!!!!! Допълнителната охлаждаща подложка в твоя случай е задължителна!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом е замирисало на изгоряло, нещата не са наред. Отивай в сервиза, но преди това върни настройките в първоначалния им вид, деинсталирай играта, почисти хубаво следите от нея и се прави, че не знаеш какво е станало, защото в случая ти си си виновен. Това видео не е предназначено за игри, а и като цяло за тази цел стават далеч по-мощни лаптопи. Например - Alienware.

Народът няма да се научи, че игричките се играят на стационарни машини - най-вече заради по-сериозното охлаждане... Лаптопът е машина за работа. Дори и да е натоварваща, е работа. Във форума е пълно с теми за опечени лаптопи вследствие игри, за препоръки за лаптоп за игри до някаква ниска сума. Единодушното мнение на разбиращите е, че лаптоп и игри са несъвместими понятия, освен в няколко изключения. Едното го посочих. Твоят случай не е сред тях.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

Как мога да си включа тогава по мощната видео карта за да мога да си играя игри аз съм с вградената а имам и външна как да вляза в биос на lenovo g510 съм. Не мога да открия в интернет как да вляза в биоса и да си оправя там настройките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машината превключва на по-мощната при нужда. В останалите случаи работи ядрото в процесора.

Ако продължаваш да товариш с игри, има голям шанс да замирише отново на изгоряло и този път да е фатално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от DDzBe
      Здравейте,от известно време компа започна да забива(цялата картина)на пълно замръзва,и единсвеното решение е рестард някой път даже и това не помага и се налага да го изключа принодително.Днеска съм го рестартирал над 7 пъти и то поради причината че тествам дали е от игра или нещо друго но се оказа че няма значние играта.Попълних анкетата и да подадох....Моля помогнете...

• от Donchevv
      Здравейте днес сложих втора видео карта за кросфайр но вижте какво показва някакви идеи .. подечрртвавам картата е за майнинг .. 

• от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване