Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с компютъра.

Препоръчан отговор

OctalCore AMD FX-9370, 3817 MHz (19 x 201)
Gigabyte GA-970A-DS3P
Kingston HyperX KHX1866C10D3/8G 8gb
Cooler Master M2 1000w
SSD Kingston 64gb на което е windows
AMD RADEON R9 280 384bit 3gb
Cooler Master V8 охлаждане на процесора.

Та проблема ми е следния, когато играя някакво време дадена игра компютъра забива. На монитора изписва No Signal, а клавиатурата и мишката светят. Компютърът е закупен на части и сглобен преди 1 месец. И въпроса е от какво е проблема, мога ли да го оправя без подменяне на части.(Fan Speed (За ГПУ говоря) е на 80%)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хардуерен проблем

- видеото прегрява (може да е от лош въздушен поток в кутията).

- конфликт с дънната платка или нужда от ъпдейт на BIOS

- неудачен овърклок

Софтуерен проблем

- неправилно инсталирани или повредени драйвери за видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 8.1 е инсталиран при специалист. Потока е добър предния вентилатор духа навътре горния навън, както и задния навън. Не съм правил овърклок. А както казах драйвърите не съм ги инсталирал аз. Ако искаш можем да установим връзка да погледнеш, защото аз не разбирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е с силова система не съвсем достатъчна за този процесор. Вероятно в процеса на по-активно ползване vrm-ите прегряват. На специалиста Ви, може да му скъсате ушите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако намаля ghz на които върви процесора дали ще спира. Защото не играя толкова тежки игри. А като си купя дъно ще върна както си беше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако намаля ghz на които върви процесора дали ще спира. Защото не играя толкова тежки игри. А като си купя дъно ще върна както си беше.

Може да опитате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А по точно как?

Влизаш в настройките на BIOS и променяш множителя на процесора от 19 на 15 -16. Но то си е живо наказание това даунклокване, при такава конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

OctalCore AMD FX-9370, 3817 MHz (19 x 201)

Gigabyte GA-970A-DS3P

Kingston HyperX KHX1866C10D3/8G 8gb

Cooler Master M2 1000w

SSD Kingston 64gb на което е windows

AMD RADEON R9 280 384bit 3gb

Cooler Master V8 охлаждане на процесора.

Та проблема ми е следния, когато играя някакво време дадена игра компютъра забива. На монитора изписва No Signal, а клавиатурата и мишката светят. Компютърът е закупен на части и сглобен преди 1 месец. И въпроса е от какво е проблема, мога ли да го оправя без подменяне на части.(Fan Speed (За ГПУ говоря) е на 80%)

Здравейте, писах тази тема лятото. Та смених дъното на Gigabyte UD5 и проблема пак си остана, започна училище не съм сядал на компютъра, но сега седнах и проблема пак си го има. Та ако може да ми дадете нямакви тестове да направя, за да се опитам да открия проблема. А всъщност се превърна в син екран, забравих да добаввя. Ще мога да го заснема ако ще е нужно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На първо време,заснемете този син екран,или запишете каква е грешката.

Давало е други грешки, но тях не съм ги заснел като даде пак ще се опитам :)

OHJd4yD.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намали му волтажа, за да намалиш консумацията. С намаляне само на множителя, няма да има почти никаква разлика в консумацията на ток.

Ако щеш и на 5 Mhz го пусни, но ако е със същият волтаж, няма да имаш разлика в консумацията на ток.

gyps, мухльо, вземи се образовай малко преди да говориш откровенни простотии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегате предлага да се намали тока, най-общо казано. Всъщност, за да се занимава човек с клок, трябва да ги знае тия неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване