Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си включа външната видео карта?

Препоръчан отговор

Как мога да си включа по мощната видео карта за да мога да си играя игри аз съм с вградената а имам и външна. Как да вляза в биос на lenovo g510 съм? Не мога да открия в интернет. Как да вляза в биоса и да си оправя там настройките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестартирате компютъра и в самото начало натискате F2 така си влиза в биоса. Ако е стар обаче може видео картата да не тръгне и да се наложи ,да се инсталира по-нов биос. Малко вероятно ,но все пак факт. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че си с видеокарта AMD Radeon R5 M230, инсталира ли най-новите драйвери? 

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows%208%20-%2064#amd-catalyst-packages Стават за Windows 7 / 8 / 8.1 x64 Bit.

От Configure Switchable Graphics, можеш да избереш кои приложения, коя видеокарта да използват. Based on power source / Power Saving използват вътрешната, а High Performance външната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам някакъв подобен проблем. Слагам външна видео карта без драйвер върви когато инсталирам драйвер и се реска пс и нали зарежда биос windowsa и ми изписва power saving modee ? Драйверите са най- новите за тази видео карта от сайта на Nvidia. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам някакъв подобен проблем. Слагам външна видео карта без драйвер върви когато инсталирам драйвер и се реска пс и нали зарежда биос windowsa и ми изписва power saving modee ? Драйверите са най- новите за тази видео карта от сайта на Nvidia. ?

На какъв Windows си, защото на XP вече драйверите не работят както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми, windowsa ми е XP . Аз се опитвам да подкарам тази карта защото искам да си купя видео, но така като гледам как не мога да подкарам тази да не се окаже да дам само пари .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При Вас също ли става въпрос за лаптоп? Ако положението е различно осведомете ни за параметрите на машината и марки и модели на компонентите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, за настолен става дума. Biostar 7050-m2; картата която се опитвам да сложа е Geforce 7300gt със windows xp 32 bit. CPU Type AMD Sempron LE-1150, 2000 MHz, 2 гб рам памет.

Не би трябвало да има проблеми. Нали включвате монитора към видеоизхода на дискретната карта, а не оставяте кабела в потрта на дънната платка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можете да опитате тези драйвери, не са най-новите, но това мисля са последните за Windows XP, защото както казах по-горе, новите драйвери не работят правилно под XP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може самата ОС да е съсипана тотално ,а не драйверите да са проблем. Пробвайте да изтеглите някоя програма ,която автоматично намира и сваля драйвери ,ако не стане ще е добре да се преинсталира ОС и да се пробва на ново. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз направих темата и така никой не ми дава отговор как трябва да си превключа на по-силната видео карта. Според мен това става лесно но ако може нека някой ми каже как става. С две видеокарти съм и не знам как да включа на amd radeon r5 m230 2gb ddr3. Докато слабата ми видеокарта си върви постоянно. Днеска влязох в биоса на този лаптоп за първи път но като погледнах там поне доколкото знам английски си помогнах има две опции на за графиката. Едната е да си избера собствено устройство а другата е Switchable graphic или нещо подобно беше. Ако може някой да помогне ще съм му благодарен. В момента съм задал докато пиша да си избера устройство но не знам как става. Мисля че става от самия Windows. Ако някой знае нека каже.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от hspro
      Здравейте. Преди около 3 години си закупих въпросния таблет втора ръка. Работи изключително бавно и забива постоянно. Можете ли да кажете каква би могла да е причината и дали може таблетът да се поправи?
    • от tepmu
      Проблемът е доста странен и за първи път ми се случва такова нещо. Имам две проблемни копчета - стрелката за надолу и Delete (над backspace). Веднъж работят, друг път не искат. Има моменти,в които си работят без грешка, друг път ги натискам по 5 минути за да мръдна със стрелката надолу. По механиката всичко е наред. Клавиатурата е чистена, лаптопът не е изпускан и не е мокрен. В BIOS, Safe Mode, под Линукс също ги има въпросния проблем, така че стигнах до извода, че проблемът е хардуерен. Най-интересното е, че смених клавиатурата същия модел втора употреба, която на другия лаптоп си работи както трябва, но на моя не искаха да работят "W" и "2" (над W) по същия начин.
      Та някой сблъсквал ли си е е с подобен проблем и някакви идеи от какво може да причинен проблема.
    • от Waterstone7474
      Здравейте на всички, днес открих този сайт😲 и останах много впечатлен като четох форума, така че реших да си направя регистрация и да попитам за съвет. Имах Lenovo Y580 от 2012, но се повреди и ми казаха че не може да се оправи. Тогава се поохарчих, но пък 8 години, включително досега, без проблем играх лига на минимум 60 fps (макар че в началото вдигаше към 240, а сега към 80). Развъртях сайтовете и се спрях пак на Lenovo, този път Legion 5. Въпросът е точно каква спецификация ще ми пасва най-добре за лига в дългосрочен план:
      1. Процесор - Intel i5 (10300H  4.5GHz ) или i7 (10750H   5GHz) ? Знам, че лига е много по-зависима от CPU-то и специално 1-core clock, но струва ли се тази разлика в представянето за 200лв разлика в цената? Дали i7 ще ми даде екстра години или две, или така или иначе като нагрее след първата минута тези 5GHz са неизползваеми (четох че не могат да се използват при темп. над 80 градуса)? Иначе Ryzen наистина са страхотни, но тъй като ще го използвам главно за гейминг, ще се спра на Intel заради по-ниския CAS-Lateny и по-високата турбо честота. Относно RAM-та и 8GB сега ме устройват, след време ще си купя нови две 8-ци и ще ги сложа на dual-channel.
      2. Видеокарта - GTX1650 Ti (4GB GDDR6) или GTX1660 Ti (6GB GDDR6)? Засега и двете са overkill за LoL, знам, но искам поне 5 години да нямам притеснения дали ще забива играта или не. 1660 Ti e към 40% по-бърза, но към има по-висок TDP и може да загрява повече..
      3. Откъде да направя покупката? Досега съм пазарувал от технополис, но там няма всички спецификации. Какво ви е мнението за магазините eMAG и Ardes?
      Вариантите стават 4, ето най-евтиния и най-скъпия. Просто много ги премислям нещата и не знам дали не давам излишно пари с по-мощните варианти😀
    • от Атанас Димов
      Здравейте трябва да се спавя със следното нещо. Порта за зареждане на лаптоп леново се мести.Работи зарежда си но постоянно бяга порта. От телефон съм и не ми позволява да кача видеото затова ще поставя линк:  паролата е от 1до9

Не знам как да го оправя.
    • от iva98
      Здравейте, преди няколко дена си закупих нов лаптоп без операционна система - Lenovo Ideapad S145-15IGM. Инсталирах Windows 10 но впоследствие се сблъсках с доста неприятен проблем, а именно че се оказа, че тъчпадът не работи. Въобще не го засича самия лаптоп. Инсталирах всички необходими драйвъри, включително от официалния сайт на Леново Synaptics и Elan, не се показват никакви грешки, когато отворя Device Manager-a, но липсват всякакви настройки що се отнася до тъчпада. Все едно го няма просто. Свързала съм отделна мишка, с която няма проблеми. Освен че липсва настройка в Device Manager-a за тъчпада, липсва и в BIOS, и в Control Panel. Прикачвам съм скрийншоти, от които е видна ситуацията. Опитах с натискането на Fn + F6, отново без резултат. Отделно сканирах за евентуални липсващи драйвъри, но не показва такива. 😔Уиндоусът е 10, х64. 

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване