Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво мислите за този лаптоп. (ASUS X550LN-XX003D)

Препоръчан отговор

Добър вечер , предлагат ми следния лаптоп на добра цена с 2 години гаранция. http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=511485&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Prenosim-kompyutar-ASUS-X550LN-XX003D . Не гледайте цената в Технополис защото не ми е такъв диапазона , просто излезе изгодно и се чудя дали да го купувам. Главно ще се използва за CAD / CAM и да речем понякога World of Warcaft. Та би ли ми свършил работа ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер , предлагат ми следния лаптоп на добра цена с 2 години гаранция. http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=511485&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Prenosim-kompyutar-ASUS-X550LN-XX003D . Не гледайте цената в Технополис защото не ми е такъв диапазона , просто излезе изгодно и се чудя дали да го купувам. Главно ще се използва за CAD / CAM и да речем понякога World of Warcaft. Та би ли ми свършил работа ?

Да, лаптопа ще ти свърши работа, особено като казваш, че ти е изгоден и ще имаш 2 години гаранция.Все пак основното е "каква би била цената", че да видим дали няма нещо по-подходящо в този ценови диапазон...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре , цената му е 850 , търся от около месец и мисля че това е най-изгодното което намирам до момента. Попринцип може и да е нещо използвано , но да има гаранция , защото ми е ясно че за 850-900 няма каква производителност да очаквам от нов лаптоп

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих взел енергоспестяващ процесор за CAD/CAM, това си е чиста набутвация. След като ще се занимава с CAD/CAM важи рпавилото колкото повече, толкова повече що се отнася до процесора.U-процесорите не стават за тази работа, според мен. Не че няма да пуснат програмата, ама ще почнат да издишат като стане малко по-голям файла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То като цяло не мисля , че има лаптоп който да препокрива изискванията за САD/CAM в диапазона 850-900лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машината е много добра. Има нужда само от едно - SSD, защото това е на този етап "тясното място". Процесорът е чудесен, няма да имаш грижи и ще ти върши чудесна работа за CAD/CAM. Неотдавна имах взаимодействие с компютър точно с такъв, перфектен е - сравнително хладен, енергоспестяващ, но достатъчно производителен, за да се ползва за сериозни неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми работи на CAD/CAM на ето това ( но в 17" вариант ):

- HP ProBook 450 H0V97EA'

Повече от доволно се справя ( да, има SSD и повече РАМ, но това можеш винаги да го добавиш ) - лично аз не съжалявам, че ѝ взех НР-то и от личен опит - ти го препоръчвам. Отделно е и с матов екран, което също е от значение и като конструкция и охлаждане е по-добре според мен - все пак малко или много е бизнес клас машина, а не мултимедиен такъв, какъвто е Асус-а

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре значи дилемата е между двата , на защо лаптоп почти с идентички характеристики нов е +300лв отгоре ? ( Говоря за Asusa ) . Това е идентично по конструкция и мисля , че държи доста добри температури http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-X550LB-NH52-Notebook.115616.0.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За цената - питай Техно-нещото си :) Тук надали ще можем да ти отговорим, макар че част от нея 100% се обуславя на повечето памет, по-голям хард и по-ново поколение процесор, но за сходна производителност и по калпав екран ( гланцов ) - аз тия 300 кинта не бих го дал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като човек, който има поглед над работата на машината - аз ти казах на какво мнение съм :)Отиди, виж г на живо двата модела, разгледай ги и прецени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствено ме притеснява цената. Такава разлика, не се дава ей така. Освен ако не ти е много близък. А какво ще кажеш за АМД? Те са също добри, за това което искаш. Модел няма да ти препоръчвам, всичко е субективно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

АМД избягвам , имам си печка зимата , още една не ми трябва :D Та за цената ми каза , че си го е купил и преди няколко дена му заявили от фирмата че ще му дадът нов служебен и заради това го продава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой още да се изкаже ? Попринцип утре ще ми го прати човека , но все пак искам да чуя и други мнения

Ето моето мнение: лаптоп 2-ра употреба не препоръчвам, ако ще да е 100лв.

Гледам се прокрадват мнения за мощен процесор. Това го пишат хора, които никога не са работили с тези програми. 

АМД избягвам , имам си печка зимата , още една не ми трябва :D

И поради несериозния ти коментар шъ та оставя ти да си избереш. :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ппц на АМД им се носи слава , че греят или греша. Та лаптопа уж е НОВ , ОПАКОВАН , НЕОТВАРЯН , ще видим утре Хирена кво ще покаже

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

АМД избягвам , имам си печка зимата , още една не ми трябва :D Та за цената ми каза , че си го е купил и преди няколко дена му заявили от фирмата че ще му дадът нов служебен и заради това го продава.

Почти всички нови Интелски процесори, максимална температура им дават 105 градуса. Ето го твоя процесор http://news.laptop.bg/intel-core-i7-4500u/ ,температура 100 градуса. Едно време грееха АМД, но сега нямат такива проблеми. Огледай добре лаптопа, да не се окажеш после изненадан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.notebookcheck.net/Asus-F550LN-CN89H-Notebook-Review.117570.0.html конструкцията им е същата , само в матрицата имат разлика. Та погледни малко температурите , не знам за какви 100 градуса ми говориш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с лаптоп от тази серия (X55), с i5 процесора. Ами доволен съм от лаптопа - като мощност според мен е добре макар че не го използвам за това "CAD/CAM" нещо. 

Като температури се справя много добре - при тежки игри загрява около тъч пада и под диспея,но не изключва или забавя (смисъл не предизвиква лаг).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето моето мнение: лаптоп 2-ра употреба не препоръчвам, ако ще да е 100лв.

Гледам се прокрадват мнения за мощен процесор. Това го пишат хора, които никога не са работили с тези програми. 

И поради несериозния ти коментар шъ та оставя ти да си избереш. :ph34r:

Ако се правят 3д модели... AutoCAD работи предимно на едно ядро. 3ds Max лесно моделира, защото ползва всички ядра, Google SketchUp обаче върви на едно ядро. Доколкото знам и видеобработката е доста тежко нещо.Не знам автора какво точно CAD/CAM ще прави, но подозирам че U-процесор може да се окаже, че стига само до там че да подкара програмата и да започне да моделира.Едно уточняване на това кои програми ще се ползват би било полезно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.notebookcheck.net/Asus-F550LN-CN89H-Notebook-Review.117570.0.html конструкцията им е същата , само в матрицата имат разлика. Та погледни малко температурите , не знам за какви 100 градуса ми говориш.

Прочете ли линка, дето дадох? Да видиш ревю на процесора. Това е максималната температура, при която ще се изключи. Щом е 100 градуса, значи при голямо натоварване /3D обработки и тем подобни/, може да стигне и до 80 градуса. А това, ще 'убие' много бързо лаптопа. Не мисля, че този процосер, е за задачите дето искаш. За да е ниско волтажен, има някакви компромиси с производителността.

AMD процесор само за настолен. На лаптоп греят повете от интелските.

Каза човек, дето не е ползвал АМД на лаптоп. :clown:  Или е ползвал, ама преди 5 години. Сегашните АМД процесори, нямат нищо общо със старите. Казвам го то опит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре , безсмислено е да спорим кой процесор е по-добър. Колега Игнатов , като производителност го дават много близко до М-ковите i5-ци и наистина не мога да реша дали си струва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване