Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преносима машина-подходяща ли е за игри?

SouRCe

Препоръчан отговор

Здравейте!

Тази конфигурация с която разполага лаптопа ми става ли за тежки игри разбира се с намалена графика. 

Игрите които искам да играя са:

Battlefield 4 

Call of Duty Ghosts 

Watch Dogs 

Това са игрите които искам да играя и си взех този лаптоп въпреки че е слаб за тях специално за тях и очаквам да ми кажете дали ми става видео картата за подобна графика защото нещо не беше наред видеокартата като си пуснах Watch Dogs.

Конфигурация на лаптопа Lenovo G510:

Intel Core i5 двуядрен 2.5-3.10 GHz

AMD Radeon R5 M230 2GB DDR3

Вградена видеокарта Intel® HD 4600 4GB споделена памет

8 GB DDR3

1000 HDD

Това са главните спецификации по които да ми кажете дали ще ми тръгнат на ниски ефекти игрите. 

И един въпрос: Как да си подобря качеството на картината чрез настройките на видео картата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тая видеокарта е доста слабичка:

The performance of the Radeon R5 M230 is similar to the HD 8500M series, e.g. the HD 8570M. Accordingly, the performance is somewhat below a GeForce 820M and hardly beats Intels HD Graphics 4600. Current and demanding games of 2014 will run fluently only in low resolutions and detail settings.

мисля че това доста добре описва нещата...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настолен за 1800 ще види зор със тия игри камо ли  лаптопа който си написал. особено последната игра мачка карти за над 500 лева

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към написаното от колегите. Ориентирайте се към настолен компютър, ако ще се товари с игри. Лаптопът, към който давате линк, е със сравнително слабо видео - значи, ще ще грее много, за да се справи с тежките графики на игрите; с пластмасов корпус - иде да рече, че не охлажда пасивно през корпуса, а напротив - той го изолира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настолен ти трябва!Иначе нищо не правиш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настолен за 1800 ще види зор със тия игри камо ли  лаптопа който си написал. особено последната игра мачка карти за над 500 лева

Хахахах, тя Watch Dogs мачка всичко, защото е адски неоптимизирана  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има доста теми по този въпрос, защо лаптопите не стават за тежки игри. Задължително трябва стационарна машина с доста добро охлаждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от Mrnobody11
      Здравейте всички.
      Имам един въпрос някой знае ли къде мога да намеря ивеститор във България става въпрос за инвестиция във андроид игра искам да създам нова и интересна игра за андроид сигурен съм че играта ще стане хит защото няма подобна игра във плей стора а доста андроид потребители търсят нови и интересни игри.
      Знам за така наречените енджъл ивеститор но си нямам идея как се прави бизнес план проучвания и тн. Аи тези проучвания струват пари които нямам така че ако някой знаяе къде мога да се свържя дирекно със инвеститор и да му обясня за какво точно става въпрос и че наистина идеята ми си струва моля да сподели
    • от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
    • от AnnieBro
      Здравейте! От вчера имам изключително разстройващ проблем и той е, че на дънната платка на лаптопа ми се счупи порта за вътрешния ми хард диск и вече лесно може да се каже, че нямам работещ лаптоп - не мога да го стартирам въобще и нямам достъп до изключително важни за мене файлове. Някой има ли представа дали сервиз би могъл да го смени и/или да го оправи по някакъв начин? Защото предполагам смяната на цяла платка ще излезне изключително скъпо (не съм изцяло наясно) и не мога да отделя много голяма сума (200+ лева) в момента. Някой от вас знае ли доверен сервиз в София, който е възможно да се справи с проблема? Чувала съм, че има много измамници по сервизите, които си взимат здрави части от машините за оправяне и ги заместват със стари и/или неработещи и това е също нещо, което искам да избегна. Лаптопът е Acer Aspire 7 и е извън гаранционен от август. Какъвто и отговор или мнение ми дадете, много бих се зарадвала да го чуя!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване