Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

В учебницие по Българска история - лъжи!

Препоръчан отговор

Кой те е клал, тебе пък, Ердоган ли :P ? Аз наистина вярвам, че това, което е станало в миналото не е основание за сегашни отношения. Но естествено не искам да казват на черното - бяло. Просто за мен историята си е точно това - история, минало. Щеше да е хубаво да е единствена и точна като математиката, но не е.

дедите ни не ти ли е известно

баси баси отношението нямам думи

и да - точна е колкото математиката - защото е една история а не много историйкиии

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 86
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

А то едно време щото не се учеха лъжи и нямаше цензура нали.

Каква се оказа истината за болшевиките, другаря Ленин, Октомврийската революция,минем и през нашите шумкари (нелегални и полулегални)... примери за манипулации на историята много.

и да - точна е колкото математиката - защото е една история а не много историйкиии

Истината е една а историите може да са много и това е факт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И преди и сега турците ни мразят. Защо иначе ни паравят тия мръсни номера по границата ,от които нашите фирми загиват? Защо финансират анти-български групировки водещи анти българска турцизираща пропаганда. Това в политиката ни не е случайно ,а е добре финансирана стратегия на Турция. Ще ги мразим и то с основателно за действията им и преди и днес.flare аз само не разбирам ,защо се опитваш да защитаваш анти-българска политика? Българин ли си изобщо? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Българин ли си изобщо? 

Явно не е българин.

Каква се оказа истината за болшевиките, другаря Ленин, Октомврийската революция,минем и през нашите шумкари (нелегални и полулегални)... примери за манипулации на историята много.

не бъркай двете неща за да се измъкнеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не бъркай двете неща за да се измъкнеш

Аз кога трябва да се измъквам смея да твърдя че лъжа добре и помня какво съм лъгал не да забравя за три дни и пак да разказвам нова история.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

дедите ни не ти ли е известно

По времето на цар Симеон, някой твой прародител непременно е избил маса гърци. Това значи ли, че трябва да бъдеш мразена за това?

Отказвам да мразя някой за това, че баща му е убил моя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До Октоврийската революция историята няма манипулация която да е в степен, че да е неистина и да е вредна за хората. Но явно и теб са успели да те манипулират днешните "професори", с това че за периода на най-новата ни история и на историите на близки ни през онзи период страни, е имало някакви крещящи лъжи. Това не е така. Не че всичко е било писано 1:1, но според мен са те измамили, като са твърде силно хипарболизирали и преиначили фактите, за да изкарат  пак отпред опорната точка за "лъжливите червени чугуни".

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По времето на цар Симеон, някой твой прародител непременно е избил маса гърци. Това значи ли, че трябва да бъдеш мразена за това?

защото не са убили баща ти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не те кара да мразиш някого или нещо. Тук става дума ,че опитват да учат децата ни на грешна история ,което е престъпно! Колкото до омразата към турците ,те и днес ни дават достатъчно поводи да ги мразим ,че да гледаме векове назад. Това което се случва днес в България е подигравка с паметта на загиналите ни деди ,с нас живите българи ,и дори с нашите деца. Турция прави всичко това да спечели дивиденти на наш гръб. Защо да не е правилно да мразим турската политика ,щом тя е в ущърб на нас днес , на дедите ни на времето и евентуално на децата ни в бъдеще ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно за някои това да учат децата каква е истината, си мислят като за проблем който непременно ще предизвика опасна степен на омраза. Истина ви казвам: Твърде многото любов, не е нещо хубаво. Трябва да има и омраза някакъв процент като отправна точка за правилна преценка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До Октоврийската революция историята няма манипулация която да е в степен, че да е неистина и да е вредна за хората. Но явно и теб са успели да те манипулират днешните "професори", с това че за периода на най-новата ни история и на историите на близки ни през онзи период страни, е имало някакви крещящи лъжи. Това не е така. Не че всичко е било писано 1:1, но според мен са те измамили, като са твърде силно хипарболизирали и преиначили фактите, за да изкарат  пак отпред опорната точка за "лъжливите червени чугуни".

Е дати на събития и имена на героите съвпадат от там на сетне леки манипулации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не те кара да мразиш някого или нещо. Тук става дума ,че опитват да учат децата ни на грешна история ,което е престъпно! Колкото до омразата към турците ,те и днес ни дават достатъчно поводи да ги мразим ,че да гледаме векове назад. Това което се случва днес в България е подигравка с паметта на загиналите ни деди ,с нас живите българи ,и дори с нашите деца. Турция прави всичко това да спечели дивиденти на наш гръб. Защо да не е правилно да мразим турската политика ,щом тя е в ущърб на нас днес , на дедите ни на времето и евентуално на децата ни в бъдеще ? 

Защото

а) ти се наричаш християнин. Или си лицемер, или си спомни каква е бруталната разлика между християнството (идейно, не инквизицията) и всяка друга религия. Нещо беше да обичаме враговете като себе си или се лъжа, а?

б) Точно заради подобен начин на мислене искат да променят историята. Ако бяхте като мен да я възприемате просто като минало, никой нямаше да си прави труда.

в) нищо в политиката не е основание за омраза. Омразата е емоция, а трябва логика. Може да не одобряваме турската политика като не ни харесва, да и пречим, да правим наши си действия в отговор на нея, но това да е обосновано от разума, не от омразата. Иначе ще допуснеш груби грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е дати на събития и имена на героите съвпадат от там на сетне леки манипулации.

Сега положението е дори по-зле. Да не претендираш, че си живял последните 1400 години и знаеш истинската ни история...Тази която е факт?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото

а) ти се наричаш християнин. Или си лицемер, или си спомни каква е бруталната разлика между християнството (идейно, не инквизицията) и всяка друга религия. Нещо беше да обичаме враговете като себе си или се лъжа, а?

б) Точно заради подобен начин на мислене искат да променят историята. Ако бяхте като мен да я възприемате просто като минало, никой нямаше да си прави труда.

в) нищо в политиката не е основание за омраза. Омразата е емоция, а трябва логика. Може да не одобряваме турската политика като не ни харесва, да и пречим, да правим наши си действия в отговор на нея, но това да е обосновано от разума, не от омразата. Иначе ще допуснеш груби грешки.

о я стига моля с тез библийки дето ги четеш и са ти промили головата

:get out:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото

Оф стига намесваш тая масова манипулация наречена религия. Тя е нещо твърде вредно за човечеството

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф стига намесваш тая масова манипулация наречена религия. Тя е нещо твърде вредно за човечеството

Ако питаш мен и историята е масова манипулация, но какво да се прави. И двете съществуват и оказват ефект върху обществото.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали си спомняте старата поговорка- "историята се пише от победителите"?

Щом такава история ни се пише сега, считайте кой са ни победителите.

Давам частен пример:

Преди '89 се пишело, че съветската армия ни била "освободила", сега те били "непоканени"...

Дядо ми пък си спомня офицерите от Вермахта, които подарили трактори на селото и ги учели как да садят зеленчуци по-ефективно, и построили помпи, които взимат вода от реката и напояват ливадите. За него Вермахтът са били "добрите". После дошла "народната власт"... Взели конете, които гледал дядо, а после го нарекли "кулак", защото притежавал 200дка земя и понеже бил "кулак", отишъл в трудов лагер за 3 години.

Та така, кой е победил, той има думата сега- в негова полза е историята.

Преди '89 дядо е бил от "лошите", след '90- не бил от "лошите", а сега, лека му пръст, не мога да преценя от кои е бил...

Всяка епоха е живяла със своите "истини".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото

Къде съм се нарекъл християнин? Аз не се кланям на никоя религия! Уважавам православието ,защото то е давало надежда и е обединявало българите , а след това българите и руснаците да се борят срещу ислямистките фанатици. Ти знаеш ли че Османската империя повежда Джихад срещу Европа? Ти знаеш ли какво е Джихад? Това е свещена война против неверниците ,както днес е в Сирия и Ирак. Убиват дори бебетата на "неверниците". Висша степен на жестокост! Ако бяха ,като теб българите щяха да изгубят всичко ,културната си същност ,която може би е най-ценното ,което притежава един народ. Това да си слуга на турците е нисша цел която може да ти донесе някои дивиденти ,но там е работата , едни си мечтаят да са слуги ,други като мен не биха се примирили да са слуги на народ по нисш и културно и интелектуално. Аз искам те да са наши слуги ,не ние техни. Политиката е висша степен на жестокост и подлост ,в нея има много омраза. И омразата и любовта са плод на логичната мисъл и са нещо присъщо за хората. Нали точно от някакви емоции ,били те положителни или отрицателни поемаме определен вид политика спрямо него. Ако Турция беше приятелска страна ,и ни беше изгодно да сме в приятелски отношения с нея и народа й ,това щеше да е братска обич. Но ние сме патили и патим от тях ,и не желаем да имаме нищо общо с ,като цяло глупавият й народ. Това е омраза ,а тя поражда враждебна политика срещу тях ,само дето политиката ни не зависи от народа ,а от поставени лица на колонизаторите ,САЩ ,ЕС , Турция. Тук е до нов световен ред ,защото сама малка България не виждам как би се справила. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега положението е дори по-зле. Да не претендираш, че си живял последните 1400 години и знаеш истинската ни история...Тази която е факт?!

Аз винаги съм живеел в настоящето с ясни планове за бъдеще. От история слабо се интересувам  да ти кажа честно.

Истинската история едва ли е тази която ние я знаем и считаме за вярна. Един казал, друг чул,трети кой може да пише написал това кое му се е искало.

Нямало е тогава твърди дискове и филмови материали. Друго се чудя защо в училище още се учат куп излишни работи де на никой няма да му трябват в живота !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как може да мразите някой, който не познавате? Иначе умирате от кеф, когато чуете, че някой български хан е изтрепил някоя византийска армия и че България била на 3 морета. Срам ме е от такива сънародници.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм живеел в настоящето с ясни планове за бъдеще. От история слабо се интересувам  да ти кажа честно.

Истинската история едва ли е тази която ние я знаем и считаме за вярна. Един казал, друг чул,трети кой може да пише написал това кое му се е искало.

Нямало е тогава твърди дискове и филмови материали. Друго се чудя защо в училище още се учат куп излишни работи де на никой няма да му трябват в живота !

Въобще не претендирам че знам истинската история, но знам че това което сега се преподава, е не само невярно, но и  вредно. Всъщност е полезно..., май за всички останали, изключая българите и славяните от източният блок...Нищо случайно няма...

Как може да мразите някой, който не познавате? Иначе умирате от кеф, когато чуете, че някой български хан е изтрепил някоя византийска армия и че България била на 3 морета. Срам ме е от такива сънародници.

Не се "кефим", тоя турцизъм си го заври знаеш къде, а се гордеем! И не е лъжа това, което ни описа..Наистина сме дупели византийците в доста битки и наистина сме били на 3 морета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не претендирам че знам истинската история, но знам че това което сега се преподава, е не само невярно, но и  вредно. Всъщност е полезно..., май за всички останали, изключая българите и славяните от източният блок...Нищо случайно няма...

Не се "кефим", тоя турцизъм си го заври знаеш къде, а се гордеем! И не е лъжа това, което ни описа..Наистина сме дупели византийците в доста битки и наистина сме били на 3 морета

Да съм казал, че не е истина?? Със същия успех можеш и ти да си завреш омразата там където ти е удобно. На мен също не ми е приятно, че предците ни са преживели такива неща, но не мога да толерирам омразата. Разбирам напълно хората, които си заминават от България - трудно е да се живее сред мразещи мрънкачи.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да съм казал, че не е истина?? Със същия успех можеш и ти да си завреш омразата там където ти е удобно. На мен също не ми е приятно, че предците ни са преживели такива неща, но не мога да толерирам омразата. Разбирам напълно хората, които си заминават от България - трудно е да се живее сред мразещи мрънкачи.

Моята омраза, ако я има, не я афиширам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

гледай ти с какви лъжи им пълнят главите на децата баси

https://www.facebook.com/photo.php?v=795473320466144&set=vb.100000104504158&type=2&theater

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде съм се нарекъл християнин? Аз не се кланям на никоя религия!

Извинявам се.

Това е свещена война против неверниците ,както днес е в Сирия и Ирак. Убиват дори бебетата на "неверниците". Висша степен на жестокост!

Горе-долу като свети Княз Борис 1, когато е налагал християнството с огън и меч - забележи по политически причини. Или като Симеон който е прегазил всичко наоколо си. Горе-долу като инквизицията. Горе-долу като Яне Сандански - нали знаеш, какво пише на гроба му. Горе-долу като японската армия в Нанкинг през Втората световна. Горе-долу като комунистите, дето взривиха Света Неделя - и там са умрели деца, нали знаеш. Горе-долу като американците дето тук-таме уцелват погрешка някое училище. Историята, която обсъждаме не е истинска, щото се пише и винаги се е писала от победителите. И жестокостите са част от нея и ще са. Особено, като се кефите толкова на омразата в нея. 

Ако бяха ,като теб българите щяха да изгубят всичко ,културната си същност ,която може би е най-ценното ,което притежава един народ. Това да си слуга на турците е нисша цел която може да ти донесе някои дивиденти ,но там е работата , едни си мечтаят да са слуги ,други като мен не биха се примирили да са слуги на народ по нисш и културно и интелектуално. Аз искам те да са наши слуги ,не ние техни.

Хахаха. Щом казваш, Soviet Soldier.П.П. надявам се това със "слугата на турците" да не беше директно към мен. Не мисля, че ти е възможно да ме обидиш, но е жалко да разваляме спора с лични нападки.П.П.П. Щом в 21ви век искаш да имаш народ-слуга, то е ясно за каква съвременна култура говорим. Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване