Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с лан драйвъра

Препоръчан отговор

Тъй като не знам дали проблемът е в драйвъра или хардуера не съм сигурен дали това е правилният раздел. 

Та.. имам проблем с лан картата. Влизам в диспечера на устройствата, за да проверя дали не се е скапал драйвърът и установих, че няма мрежова карта(ето и снимка: http://prikachi.com/images.php?images/786/7563786G.jpg ). Опитах се да инсталирам лан драйвъра и изобщо не отваря сетъп файла. Опитах, чрез възстановяване на системата, също без промяна. Иначе отзад индикатора на картата си свети. Къде може да е проблема? Картата е вградена и не е сменяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Провери да не би да е забранена в биос.

2. Има някой модели гигабитови карти, които не се виждат от Windows, докато не инсталираш драйвера.

Като пуснеш в момента пинг към някакъв сайт какво ти дава като отговор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверих в биоса и там всичко е ОК. Върнах до фабричните настройки, но проблемът си остава. Дъното е http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=403#dl. От там изтеглих драйвър за  ethernet Vista x86/7 x86, освен това има оригинален диск с драйвъри с автоматично търсене и инсталиране на нужните. Първо сканира и след това ми изкара "Sorry. Can not find device". Вече си, мисля че проблемът е в самия хардуер. Принципно в момента нямам време за преинсталация, ако имате други идеи...

Проблемът си остава след преинсталация, май ще трябва нова лан карта.

Благодаря все пак!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш си външна гигабитова лан карта. Струват около 10 лв. И проблема ти е решен поне за момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наясно съм. Проблемът е решен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване