Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за HP ProBook 450

Препоръчан отговор

Спрях се на този лаптоп http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_450-hp_probook_450_F7Y04ES.

В ревюто пише, че недостатъкът е "непосредствения екран". Какво ще рече това? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще рече, че на писалия ревюто екрана му идва с по-бледи цветове, заради матовото покритие :)

Имам 470-ка у нас и мога да ти кажа, че не съм недоволен от цветовете на екрана ѝ, като имаш на предвид, че се занимавам с фотография и реалистичните цветове са ми важни. Ако имаш малко познания по цветова корекция и калибрация - можеш да изкараш хубави цветове от този екран. Плюса му, че е матов за мен лично е далеч за предпочитане, пред гланцовите решения ( дори това да е ъа сметка на цветовете )

Апропо, ако ще даваш 900 лв. за лаптоп - защо не си вземеш такъв с по-мощен процесор?

- HP ProBook 450 H0V97EA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега видях. 4 ГБ по-малко РАМ и 250ГБ по-малко пространство. Но видео картата е 2ГБ, а в моя случай 1. И според мен този, който ми предлагаш е по-добър. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено - харда и паметта са двете моделируеми неща в един лаптоп и както не веднъж съм казвал - никога за мен не са и няма да представляват фактор при избора на машина.

На даден етап спокойно можеш да увеличиш паметта до 8GB или повече, а на мястото на харда да сложиш едно ССД, а самия той ( харда ) да отиде на мястото на DVD-то. При мен на 470-ката тази манипулация ми оскъпи модела със 160-170 лв. - според зависи какво ССД си си харесал и колко GB да е то ( при мен е 120-ка ), но определено препоръчвам - КПД-то на машината се покачва сериозно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4гб рам струва около 90 лв. И аз се замислям за този лаптоп + още 4 гб рам. 750 GB HDD са ми достатъчни , ако имах възможност да бих взел с SSD но нямам и за това за сега и на HDD ще се задоволя. Правя си 100 гб C: и останалите 620-30 гб на D: . В момента от 500 GB hdd , имам 350 свободни. Но винаги можеш да си смениш харда / добавиш SSD с заместване на CDто, или да си вземеш външен хард диск. Но процесор не можеш да смениш,и видеото е с 2gb ram,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да пишеш после като дойде как е и да споделиш впечатления, че да знаят и колегите тук. Друго си е опитът от първа ръка все пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах го и утре ще пристигне, след няколко дена ще споделя впечатленията си. За сега лош коментар не съм видял, но ще се разбере утре вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Linux Suse си е пълна трагедия, голямо чакане се пада, докато зареди, след това на места забиваше... определено нямаше как да стане с него. Магията се случи след инсталация на уин7/х64/. Много добре се представя при отворени не малко прозорци на браузъра, не усетих затруднения при гледане на клипове с висока резолюция. Звукът след инсталация на правилния драйвър е кристален с леки поправки от еквалайзера. От компонентите с най-висока оценка е процесорът  - 7.1. А ниските резултати са на обмен на данни и на РАМ-та - 5.9(като те оформят и крайната оценка). Доста добри резултати според мен. Лесно привикнах към клавишите, лявата ми длан се побира без да допира тъч пада. Това го споделям, защото на ревюто видях, че като недостатък е посочено и малкото място за лявата длан. Батерията се справя доста добре за сега, малко над 3 часа, включително при многобройните ресвания за драйвърите. Затрудних се при подкарването им(на драйвърите), не знам защо. Не искаха да се инсталират, затова че инсталирах 64 битовата версия на ОС? Като цяло съм повече от доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване