Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ,след няколко дневно четене и разглеждане на оферти в главата ми е "каша" :)

Накратко  трябва да закупя 2 бр. ТВ  за спалня 2.50см (до стената от леглото) и за дневна 5.50м 

Общ бюджет максимум 3000 лева .  Мисля 37 или 42 за спалнята и до 55 за дневната.,

Благодаря Ви предварително. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Парите са малко за два големи и с нужното качество (не стана ясно какво ще се гледа) телевизора, но в рамките на бюджета предлагам да погледнеш за спалнята PANASONIC TX-42AS650 3D LED (или LG 42LB730V 3D LED) и SONY KDL-50W805 3D LED за хола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето едни предложения от мен:

1.За спалнята PANASONIC TX-42AS500E LED 

2.За дневната LG 55LB700V 3D LED 

Мисля е що годе оптимален вариант за тези пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Парите са малко за два големи и с нужното качество (не стана ясно какво ще се гледа) телевизора, но в рамките на бюджета предлагам да погледнеш за спалнята PANASONIC TX-42AS650 3D LED (или LG 42LB730V 3D LED) и SONY KDL-50W805 3D LED за хола.

Ами не мисля ,че имам големи изисквания особенно за спалнята (не мисля ,че ще се наредя с 3D очила в леглото)  Предпочитам да са 2014 год. модел . WiFi за дневната задължитено. Гледат се филми   и дискавъри.  За дневната съм склонен да увелича бюджета и да намаля размера ?! Примерно около 50 инча по-висок клас + 300-500 лева

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Гледат се филми   и дискавъри.  За дневната съм склонен да увелича бюджета и да намаля размера ?! Примерно около 50 инча по-висок клас + 300-500 лева

Филми от какво (тв, компютър, мрежа)? Дискавъри от къде - кабеларка, Булсат, друг? А щом ще има, както се и очакваше, корекции в бюджета, вариантите нарастват лавинообразно, та 3Д очилата са най-малкият ти проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Филми от какво (тв, компютър, мрежа)? Дискавъри от къде - кабеларка, Булсат, друг? А щом ще има, както се и очакваше, корекции в бюджета, вариантите нарастват лавинообразно, та 3Д очилата са най-малкият ти проблем.

имам и Булсат и кабелна .окабелен съм от всички :)  Филми dvd иначе само анимации от нет-а да се радват децата-

37 инча е минимума 42 инча е максимум за спалнята ,а дневната 47 инча до 55 инча. Не съм максималист ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Булсат не мога да помогна, съжалявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в буквалния - преди няколко дни взехме на един приятел това добиче - SHARP LC-60UQ10E 3D LED за 4 хилядарки. На филми (20+ ГБ) картината е невероятна, но на неговия Булсат с измисления HD приемник... не ми се говори.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в буквалния - преди няколко дни взехме на един приятел това добиче - SHARP LC-60UQ10E 3D LED за 4 хилядарки. На филми (20+ ГБ) картината е невероятна, но на неговия Булсат с измисления HD приемник... не ми се говори.

Успех!

Ок изкл. Булсат-а тогава

Оставаме на кабелният оператор !  Има ли смисъл да вдигаме бюджета в случая?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...За дневната съм склонен да увелича бюджета и да намаля размера ?! Примерно около 50 инча по-висок клас + 300-500 лева...

От разстояние 5.50 м (както си  писал) не 55, а и 65 ще е недостатъчен за истинско кино изживяване!

Изясни си приоритетите и парите.

Заложи на по-голям диагонал за дневната, за спалнята и аз мисля не ти трябва кой знае какъв ТВ, затова предложения от мен Panasonic няма 3D и т.н.т.А предложих точно него, защото да останат средства за по-добрия ТВ!

Та...? Ти си ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега дивана в дневната е на около 3.0-4.0м  следва маса за хранене 5.50-6.00м.

Затова мислех нещо около 50 инча (филм от дивана се гледа все пак) за дневната . 3 D не е задължитено за спалнята ,но голяма разлика в цената няма с или без 3D ,от друга страна тв с 3D имат по-добра честота (поне така виждам по сайтовете за пазаруване) или греша.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между 3 и 5.5 метра има доста разлика!Ама тук никой не знае от какво разстояние аджеба ще гледаш!Не е лошо да се уточнявате, не само да драскаме мнения.С тия +300-500 лв (дето си  писал по-горе) означава ли , че общия бюджет е 3500, или искаш просто по-добър ТВ за дневната от посочения за 1729лв в предния пост, който визираш !?

Ако искаш предложения пиши каквото сме питали-или ще си вадим думите с ченгел!?

Мах. бюджет?

А ако не искаш мнения-пак кажи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За този бюджет аз бих избрал тези от технополис!Samsung 55 h6400 и Panasonic 42 as600.Самсинга е 2000лв. с два броя очила и смарт дистанционно. Панасоника е 900лв. при онлайн поръчка!Общо 2900лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това леко увеличаване на сумата не знам какво означава, затова ще ти предложа за дневната ето този Panasonic TX-L55DT60 3D LED, който е страхотен телевизор и по мое мнение е по-добър от всички предложени до момента.Намекваш, че искаш висок клас-този е такъв и е повече от добър!Има го и в 50 инчов вариант (с 200 лв. по-евтин), но дори от 3.5 метра не ти препоръчвам да падаш под 55 инча!

Ти си решавай за спалнята имаш ли нужда от висок клас, какво означава за теб ,,малко да увелича сумата,, и в зависимост от това си избери някой.

От мен толкова и успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подобен Панасоник гледах само ,че имаше и картина в картината. 50инча беше около 2500лв. За спалнята не мисля да вдигам цената повече от 1000 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След няколко часа гледане се спрях на това http://www.technopolis.bg/b2c/details/14502/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L47WT60E-3D-LED    и  http://www.technopolis.bg/b2c/details/15430/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-42AS650-3D-LED. Не можах да погледна само PANASONIC TX-L55DT60E   и  LG 55LB700V 3D LED ,че ги нямаше налични (ще отскоча до Варна да погледна) и другата седмица да действаме.

PANASONIC имат проблем със субтитрите от флашка! Много малки ги изкарват всички ,докато при LG си е Ок !? 

Директно през HDMI дали субтитрите ще са ОК ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След няколко часа гледане се спрях на това http://www.technopolis.bg/b2c/details/14502/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L47WT60E-3D-LED    и  http://www.technopolis.bg/b2c/details/15430/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-42AS650-3D-LED. Не можах да погледна само PANASONIC TX-L55DT60E   и  LG 55LB700V 3D LED ,че ги нямаше налични (ще отскоча до Варна да погледна) и другата седмица да действаме.

PANASONIC имат проблем със субтитрите от флашка! Много малки ги изкарват всички ,докато при LG си е Ок !? 

Директно през HDMI дали субтитрите ще са ОК ?!

И двата телевизора са добри, а специално за WT серията какво да кажа...най-добрия флагман на Panasonic!Размера обаче!!!По-добре DT серията , но по-големия диагонал.Но там ти си решаваш-парите са си твои.

А за субтитрите-разбира се през HDMI (пуснат филм от PC) няма да има проблем.Там играе роля плеъра, а не телевизора (той се явява като монитор) и може да си гледаш с колкото искаш големи субтитри.Отделно, че за 3D динамични субтитри само PC>HDMI>TV e правилното и безкомпромисно решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WT vs. DT  определено не става въпрос за минималната ценова разлика в момента ,но от всичко до момента не видях по-добра картина!!!!   Искам да погледна и DT-то ,че го нямаха в магазина и ще ходя до Варна да визуализирам и неговата картина. Иначе за картината на  WT . . . . нямам  думи  . . . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WT vs. DT  определено не става въпрос за минималната ценова разлика в момента ,но от всичко до момента не видях по-добра картина!!!!   Искам да погледна и DT-то ,че го нямаха в магазина и ще ходя до Варна да визуализирам и неговата картина. Иначе за картината на  WT . . . . нямам  думи  . . . 

DT-наистина си заслужава, потърси от някой познат карта за отстъпка(не знам технополис изобщо дали са предлагали такива карти) , аз съм ползвал в техномаркет ,карта от 7% отстъпка(като тя важи за стоки които не са в промоция).

Ако може да намериш такава карта, ако все пак има де ,ще може да свалиш 200Лв и отгоре от ДТ-то и с 42 ас600 да ти излезне към 3200лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам такава отстъпка ,но от около месец  Технополис нещо се дърпат с отстъпките (много намалили цените уж!) ,а Техномаркет не работят с Панасоник

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голямо обикаляне и гледане . . . След като видях и PANASONIC TX-L55DT60E  определено везните наклониха към него ,само че навсякъде последни бройки от витрина  ,което лично на мен не ми харесва ,да взимам мостра !!!! Тази във Варна имаше 4500 часа работени за 8 -9 месеца ,което според продавача не било проблем!!!! Е за мен е ,и  избора ми беше  PANASONIC TX-L50DT60E ,кофти за същата цена 55 инча ,но . . . . .

За спалнята   PANASONIC TX-42AS500E  

Благодаря Ви за помоща при избора ми!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване