Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за таблет до 100 лв

burkovski

Препоръчан отговор

Знам, че парите са малко за нещо хубаво, но за съжаление само с толкова разполагам. Ако някой си е купувал таблет за толкова пари и е доволен, нека го препоръча. 
Харесах си два модела. 

http://4sale.exsitee.com/%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82-7-%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B4-system-android-4-0-cpu-1-2ghz-memory-1gb-ram-ddr3-hard-disk-drive-4gb

http://olx.bg/byal-dvuyadren-tablet-7-incha-1-2ghz-512ram-x820-2-kameri-bg-klaviatura-i32312405

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първият е с един гигабайт памет, но като изключим това, ми изглеждат еднакво зле.

800*480 в седем инча са почти като да гледаш едновремешен CRT телевизор от половин метър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купувам си го само като временен заместител, докато събера пари за нещо по-хубаво. Знам, че хубавите модели са в пъти по-скъпи. Дано някой е притежавал нещо по-евтино за да знам какво ще е по-добре да си взема. Благодаря за мнението все пак

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офф !!!

Винаги съм се чудил на начина на мислена на голяма част от хората. Ще си купя боклук и ще събирам за по-добро?!?! Ами събирай направо за по-добро, защо харчиш излишно пари??? Има случаи, в които за една година човек си купува 6 компютъра на старо, за около 700-800 лв. общо и в резултат, или изгаряше дъно или захранване или диск... Така си остана с 6 боклука... Ако беше си купил за същите пари един, нов, нормален компютър... ехее.. ама пусто търпение няма... За къде се е разбързало човечеството, идея си нямам ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офф !!!

Винаги съм се чудил на начина на мислена на голяма част от хората. Ще си купя боклук и ще събирам за по-добро?!?! Ами събирай направо за по-добро, защо харчиш излишно пари??? Има случаи, в които за една година човек си купува 6 компютъра на старо, за около 700-800 лв. общо и в резултат, или изгаряше дъно или захранване или диск... Така си остана с 6 боклука... Ако беше си купил за същите пари един, нов, нормален компютър... ехее.. ама пусто търпение няма... За къде се е разбързало човечеството, идея си нямам ...

Подкрепям с две ръце. Даже и в случая да се пада няколко пъти над бюджета, бих предложил примерно първия Nexus 7 - даже и с абсурдните цени в България би трябвало да може да се намери за около 300-400 лева - и това не е върхът на сладоледа, но пак ще е разлика от земята до небето в сравнение с китайската ширпотреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека ако имаше 400 лв, нямаше да пуска тема за таблет до 100 лв. Към автора, според мен иди в един магазин и разцъкай няколко модела на живо и който ти хареса на теб. Продавалника не ти го препоръчвам, може да изгориш. А като събереш пари, ще си вземеш и по-добър :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До 100 лева може да си купиш калкулатор но не и таблет. Тези дето ги гледаш  не стават и за браузване камо ли за нещо друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Най-евтиното, което аз мога да ти предложа и което купихме на племенника и го има вече 7-8 месеца е това PocketBook SurfPad 2, около 170 лева тогава, сега около 140 лева! Аз съм го ползвал достатъчно за да ти го препоръчам, като нещо което си заслужава парите! Има хубав екран (IPS), 1гб рам (таблет с по-малко рам не взимай, защото на този му е заета рам паметта над 600МБ почти постоянно), сносна батерия. Таблетът е ориентиран по-скоро за четене и ако играеш много яка игра може и за два часа да се изхаби, но иначе държи и цял ден! Игрите вървят доста добре, не забиват, таблетът е доста бърз, а и след 7-8 месеца батерията още не се разрежда бързо! Играли сме RoboCop, Asphalt 8, Subway Surfer (и други подобни). Личи си че с Asphalt 8 примерно му е трудно, но и тя се играе. Ако мислиш да играеш много игри, задължително чакай да събереш пари за 2гб рам, защото ще стават все по-тежки, иначе и този ще ти свърши работа! Таблетът има красив и стабилен дизайн. Има и мини ХДМИ, но не сме го ползвали, нямаме кабел, така че тук незнам как е! Два минуса са лошата камера 0.3 mpx, само фронтална (отзад няма), и калпавото зарядно (не влиза в гаранцията), на което се прецакаха щипките които се захващат към микроЮСБ-то, и изнамерихме друг кабел микроЮСБ от стара нокия! Таблетът пише че е 8гб памет, но реално има за ползване 1гб вътрешна и 5,4 външна. Тук като инсталираш игра от 100 мб, се инсталира на вътрешната и после към 80мб от играта можеш да прехвърлиш на външната, щото иначе се препълва за нула време, както и играта после сейфа нова дата на външната памет. Иначе можеш да сложиш външна микро сд-карта, пише до 32 гб, незнам, ние имаме 4гб вътре, на която сме качили музикални клипове, 1-2 филма примерно и мп3ки и за това е чудесно, но не можеш да прехвърляш програми и игри на нея, поне не по указания от софтуера път! 

Макар и да не разбирам много, по мое мнение, предложения от мен таблет превъзхожда и двата харесани от теб! Добре е обаче да чуем и други коментари, защото при единия твой избор пише, че поддържа външен 3G модем, тоест ако имаш такъв, не си зависим само от wi-fi-то, което си е плюс, но ако само през wi-fi ще го ползваш, моят е по-добър избор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване