Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за температурите на процесор и видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте интересува ме дали тези температури са нормални за следните компоненти 

Процесор Intel Core 2 Quad Q8200 2.866 MhZ-Овърклокнат 

Видео карта MSI Nvidia GTX 470-oвърклокната 

ето снимка на градусите ми като се има в предвит че картата не е клокната на макс 

http://prikachi.com/images/413/7570413b.png и като се има в предвит че термопастата на процесора и видео картата я сменях преди няколко дена! но не е няква скъпа термопаста 2.50 ЛВ. Струва една малка спринцовка за точно 1 ползване предполагам че и в нея може да е проблема?? Снощи когато играх Call Of Duty GHOST картата ми достигна 105 гртадуса!!!! но не бях усилил вентилатора и на макс а само на 60/65% и само докато играя я чувам как рязко си вдига оборотите на вентилатора на 100% да се охлади...,спирам играта отварям EVGA PRECISION X(програмата с която си клоквам картата) и гледам 105 градуса... и постепенно спадна до 41/42% но като спрях играта ето и една снимка колко овърклок сам и направил в момента  http://prikachi.com/images/427/7570427E.png  ,

и даже понякога замръзва екрана с някви квадратчета по екрана и се орпавя след няколко секунди и пише че драйвера спря да работи(Nvidia драйвера)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 56
  • Създадено
  • Последен отговор

Не мисля,че 105 градуса са нормална температура.

Тези 105 градуса на ядрото на графичната карта ли са,или на паметта? Като си сменял пастата на графичната карта - там трябва да е имало термо лепенки,не се препоръчва тях да ги сменяш. Само където е имало термопаста е трябвало да смениш.

пп. На моята HD6850 е 1 вентилатор  - в момента работи на 33% и температурата е 50 градуса (+-2-3 градуса).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,че 105 градуса са нормална температура.

Тези 105 градуса на ядрото на графичната карта ли са,или на паметта? Като си сменял пастата на графичната карта - там трябва да е имало термо лепенки,не се препоръчва тях да ги сменяш. Само където е имало термопаста е трябвало да смениш.

пп. На моята HD6850 е 1 вентилатор  - в момента работи на 33% и температурата е 50 градуса (+-2-3 градуса).

Термолепенките не съм ги барал!! Смених само пастата на ядрото

А и 105 градуса ми достигна при игра на Call of duty Ghost иначе като не играя нищо си седи на 41/46 градуса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но според мен тези температури не са нормални.

Сега гледах - клокнати карти 470 поддържат около 80 градуса със стоков вентилатор... Не е на добре тва 105!

По-добре намали клока за да не я изпържиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веднага спри този клок, който си правил и върни настройките на видеокартата. В момента със сигурност я убиваш. Чипа на картата може и да ти издържи на 100 градуса, но другите елементи както и видеорам чиповете няма да издържат и ще се разпоят. Поради тази причина ти е изписало, че драйвера е спрял да работи, защото картата е спряла да работи. Дори и на 80 градуса няма да работи добре тази карта. Неминуемо след няколко месеца ще се повреди.

Такива карти освен на своето охлаждане , разчитат и на добър въздушен поток в кутията. 

Друго, което ще те посъветвам е да и свалиш капака и да почистиш радиатора. защото може да има прах в него и вентилатора нищо не охлажда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Overclock не ти трябва, въпреки това мисля, че температурите не са толкова фатални. Все пак се гледат в целзий.

Температурата е фатална дори да е 80-85 градуса, за 100 вече няма да говорим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Температурата е фатална дори да е 80-85 градуса, за 100 вече няма да говорим.

Да фатална е, но на скрийншота такива температури не се виждат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

градусите са нормални на снимката, но щом при натоварване скачат много (особено ако това стане много рязко примерно с около 10 на секунда), значи има проблем с пастата... а щом вади квадратчета и замръзва значи видеото вече сдава багажа от прегряване...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да фатална е, но на скрийншота такива температури не се виждат.

Да не се вижда, защото това са температурите в нормално състояние. Когато обаче натовари видеокартата тогава температурата стига до 105 градуса. Поне така казва постващия,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не се вижда, защото това са температурите в нормално състояние. Когато обаче натовари видеокартата тогава температурата стига до 105 градуса. Поне така казва постващия,

Принципно ако се стига до такава температура по целзии, отдавна да му се е включила защитата от прегряване и да е спрял компа да работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ако се стига до такава температура по целзии, отдавна да му се е включила защитата от прегряване и да е спрял компа да работи.

Не, няма да се включи защита. Тези карти държат високи температури. Могат да работят на 90-95 градуса, но след няколко месеца просто се разпоява някой елемент и картата отива на боклука.

Под товар със стоковото охлаждане държат около 80 градуса. Като има допълнителен въздушен поток температурата спада на 65-70 градуса. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма да се включи защита. Тези карти държат високи температури. Могат да работят на 90-95 градуса, но след няколко месеца просто се разпоява някой елемент и картата отива на боклука.

Под товар със стоковото охлаждане държат около 80 градуса. Като има допълнителен въздушен поток температурата спада на 65-70 градуса. 

Ами мисля, че не е точно така. Имат си защити, но не е гаранция дали ще се включи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля, че не е точно така. Имат си защити, но не е гаранция дали ще се включи.

Е тя защитата се е включила при 105 градуса. Картата е заработила на минимален режим и е изписало:" Nvidai driver stop working".  По принцип 256 битовите карти държат високи температури така, че няма как да се включи защита. Не съм гледал дали в софтуера на драйвера има подобни опции. От биос на компютъра със сигурност няма такава защита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е тя защитата се е включила при 105 градуса. Картата е заработила на минимален режим и е изписало:" Nvidai driver stop working".  По принцип 256 битовите карти държат високи температури така, че няма как да се включи защита. Не съм гледал дали в софтуера на драйвера има подобни опции. От биос на компютъра със сигурност няма такава защита.

Не говорим за софтуерна защита, а за хардуерна заложена в самия хардуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не говорим за софтуерна защита, а за хардуерна заложена в самия хардуер.

Досега не съм виждал да се включва аларма от видеокарта. В повечето случаи или изгасва монитора или излиза съобщение:" Драйвера спря да работи". 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм виждал да се включва аларма от видеокарта. В повечето случаи или изгасва монитора или излиза съобщение:" Драйвера спря да работи". 

Драйвера може да спре, ако самата карта вече си е заминала или ако защитата не се е включила. Това не е аларма а директно спира да работи даден компонент, когато вдигне много градуси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази видео карта е пътник!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че най най ниската температура спира до 40 градуса според мен тва не е нормално дейнсталирах драйверите нвидиа и уиндоуса си свали сам драйвера за картата(някав по стар) и ся без да прая нищо на 73% съм сложил вентилатора имам 40 градуса но защо не пада под 40 да не би да има някав лимит до 40 градуса и не по малко...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че най най ниската температура спира до 40 градуса според мен тва не е нормално дейнсталирах драйверите нвидиа и уиндоуса си свали сам драйвера за картата(някав по стар) и ся без да прая нищо на 73% съм сложил вентилатора имам 40 градуса но защо не пада под 40 да не би да има някав лимит до 40 градуса и не по малко...?

Няма никакви лимити. А и 40 градуса е повече от перфектна температура. Направи ли това, за което те помолих. Почисти ли картата от прах. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви лимити. А и 40 градуса е повече от перфектна температура. Направи ли това, за което те помолих. Почисти ли картата от прах. 

Ами че аз сам си я изчистил преди по малко от седмица нали споменах в горните постове че съм я отварял и като я отварях махнах само пласмасовия капак отгоре с логото на нвидиа и медния радиатор махнах и го изчистих от прахоляка и сложих гадна паста от 2.50 Лв. на видео чипа....  моята паста която сложих е една бяла а тази която си беше на видео картата беше сива.. най вероятно ще трябва да търся по добра смазка някой знае ли къде продават или ако му се намира на някой в излишък малко по качетвена паста за видео карти..

И да попитам има ли някво значение във кой от двата порта на видео картата слагам кабела за монитора? Няква разлика има ли в производителноста или възпроизвеждането на клипове, и да попитам още нещо кви настройки тряя напрая да си ми вървят перфектно 4к видеотата в Youtube 2160п където са защото леко ми сечат а се пак сам със 4 ядра всяко по 2.9 ГхЗ ,4 гб Рам И GTX 470 карта,,,??

И КАК ДА ГО НАПРАВЯ ТОЗИ ВЪЗДУШЕН ПОТОК ПО ДОБЪР ОТ ТОВА ЧЕ СЪМ ОТВОРИЛ КУТИЯТА ТОЕСТ МАХНАЛ СЪМ КАПАКА НА КУТИЯТА ДА СИ ВЗИМА ПОВЕЧЕ ВЪЗДУХ МАКАР ЧЕ КАПАКА СИ ИМА ДУПЧИЦИ ДЕТО ДА СИ ЗИМАТ ВЪЗДУХ КОМПОНЕНТИТЕ НО МИСЛЯ ЧЕ С ОТВОРЕН КАПАК Е ПО ДОБРЕ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш допълнителен вентилатор за да може да изкарва топлината. Проблема не е в пастата. Вероятно видеокартата просто си заминава вече. Ако след всичко, което си направил стоиш на 105 градуса сменяй картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш допълнителен вентилатор за да може да изкарва топлината. Проблема не е в пастата. Вероятно видеокартата просто си заминава вече. Ако след всичко, което си направил стоиш на 105 градуса сменяй картата.

Картата е взета преди около седмица а ти ми казваш да я махам??? 

Това няма как да стане просто.

Защото не съм милионер да си купувам карти през ден.

И тези 105 градуса са достигали 1 или 2 пъти не повече и то като вентилатора не е осилен докрай..

Между другото си имам отделен вентилатор който да изкарва горещ въздух..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата не може да работи с тези градуси. Даже и с 90 градуса пак ще си замине. Вече започва да дава признаците. Все по често даже и да не е натоварена ще ти изписва тази грешка или монитора ще гасне.

Ако имаш вентилатор, който изкарва топлия въздух сложи и такъв който да вкарва. Целта е да има добър въздушен поток в кутията. Това ще помогне на картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване