Премини към съдържанието
sliderum

Екстремна честота постигната с процесор FX-8370 на АМД

Препоръчан отговор

Ами заслужава си отделната тема:

Финландския оверклокер "The Stilt" е успял да оверклокне новият флагман от серията FX-8XXX до рекордната стойност от 8722.78 MHz. По този показател се нарежда на 3-то място в световната класация, почти изравнявайки постижението на вторият в класацията. Първите две места в топ 3 все още се държат от постижение с вече остаряващият FX-8350 модел на същата фирма. Конфигурацията е охлаждана с течен азот.

142a.jpg

142b.jpg

статия

Тъй като процесорът(FX-8370) е  нов модел, наскоро слязъл от поточната линия, вероятно в бъдеще с подбрани  екземпляри от него, ще се постигнат нови световни рекорди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се окаже евтин конкурент на i7, ще го обмисля като кандидат за евентуалната ми бъдеща конфигурация. Но този екстремен клок освен за пъчене нз за какво става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е да разбера какво ново ще предложат този път от AMD. Провалът им в последните години доведе до затвърждаване на монопола на Intel и до процесори от среден клас на ужасяващи цени. Надявам се този път най-мощното предложено решение да се окаже конкурентно на яките процесори от Intel, а не - бюджетно устройство за среден клас машини с енергопотребление като за горд собственик на електроцентрала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на клокъра, пожелавам му в скоро време да постигне 10 Ghz. Жалко е единствено, че тези резултати нямат приложение в реалните конфигурации. Защото тези FX-и на въздушно или "водно" охлаждане трудно държат и 5 Ghz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че е евтин - евтин е, но чак на i7 не може да даде отпор като производителност(което повече бъзика бенчмейкърите, за домашно ползване с реални програми, разликата в повечето случаи е невидима с "невъоръжено око"). По нататък във времето, цената на модела ще се понижи още и смисълът от конфигурация с него ще нарасне. Все пак едно е сигурно, достатъчно производителен е, че да бъде дълго време актуален и практическият смисъл за домашният потребител в сравнението му с i7, е единствено по-ниската консумация на електричество на интелските процесори. Разликата при конфигурации с други идентични компоненти, е само в консумацията от процесора, а тя не е чак толкова голяма, пък и процесорът в домашните машини, със сигурност не е натоварен 24/7  full load.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме, но ми е малко трудно да възприема това перчене с честоти и т.н. Ако искам мощна система си купувам такава с повече ядра и/или процесори. Да не говорим че според мен стабилността е по-важна от скоростта.

А и корпоративните приложения ползват между 5 и 20 % от процесора, другото е запас :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упс кептън, уж щях да пусна темата в Овърклокинг и ПЦ модинг, ма нещо стана гаф, би ли я преместил, моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упс кептън, уж щях да пусна темата в Овърклокинг и ПЦ модинг, ма нещо стана гаф, би ли я преместил, моля!

Готово.

Но все още ми е странно, олимпийските игри са нещо хубаво, но нормалната скорост на ходещ човек все пак е 4-5 km/h :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли човек на света, който все нещо да не го сърби :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно аз обмислям да закупя конфигурация за CAD/CAM следващия месец (ако събера парите) и се надявам нещо да раздвижи пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За работа с приложения с много нишки, АМД процесорът се справя отлично. Все пак зависи, дали програмите които ще ползуваш са такива. Тук е тънкият момент, че зависи доста от бюджета. Ако е по-прилична сума варианта е 1150 платформа  с някой от поддържаните 8 нишкови XEON-и. Или ако бюджета е наистина сериозен, може да се събере машина около LGA 2011-3, вече във вариант с Haswell Refresh dekstop или с някой от новите XEON-ни на чията база лежи тази моделна серия и които ще влязат в продажба след известно време. Ще е въпрос на обмисляне, когато му дойде времето.

Разбира се, ако става въпрос за изцяло професионална дейност, с приличен бюджет за машина, любителските варианти изцяло отпадат и се залага на сървърна конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете и еднонишкова мощ и многонишкова ще трябват, кое повече ще трябва да се замисля, но това като имам и яснота по бюджета. До LGA 2011 обаче със сигурност няма да се стигне, все още нямам доход от тази си дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи някое евтино H81, B85 или H97 дъно, с най-евтиният 8 нишков Xeon E3-1230 v3, не виждам смисъл след като е ограничен бюджета да се нахвърля човек на нещо повече. Процесорът е този, щото се търси и висока производителност на еднонишкови задачи. Иначе щях да предложа АМД процесор.

П.П. Евтино дъно, евтино все пак да е с 4 банки за памет и да се внимава, защото има един-два модела на гигадръв, които поддържат до 16ГБ обем памет, нищо че са с пълният набор банки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи някое евтино H81, B85 или H97 дъно, с най-евтиният 8 нишков Xeon E3-1230 v3, не виждам смисъл след като е ограничен бюджета да се нахвърля човек на нещо повече. Процесорът е този, щото се търси и висока производителност на еднонишкови задачи. Иначе щях да предложа АМД процесор.

П.П. Евтино дъно, евтино все пак да е с 4 банки за памет и да се внимава, защото има един-два модела на гигадръв, които поддържат до 16ГБ обем памет, нищо че са с пълният набор банки.

Ако е за CAD/CAM е по-подходящ многонишков процесор (приложението ще работи по-добре) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за CAD/CAM е по-подходящ многонишков процесор (приложението ще работи по-добре) :)

Този е такъв, колегата спомена че е с достатъчно ограничен бюджет, за да не гледа към 2011-3 платформата, макар че там двата по-евтини процесора са 12-нишкови, а флагмана Haswell-E Refresh i7-5960X да е с 16 нишки. Съответно и Ксеоните за тази платформа, тези от по-ниският и достъпен финансово клас също ще са с доста ядра/нишки и доколкото следя ситуацията с доста по-висока производителност от "старите" Haswell Ксеони за 1150 платформата(една от причините ще е наличието на ДДР4 памет с възможност за четири канален достъп, която да осигурява висока скорост на работа с кеша и съответно по-малко празни цикли за процесора). Но цената определя избора. Когато колегата реши да събира машината, ще си пусне тема в "Нови конфигурации.." и там ще се обсъди кое е най-доброто, съобразно даденият бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж да, ама много от задачките при 3д моделирането са си напълно еднонишкови - Аутокад 3д, Скечъп, Архикад, мисля и Ревит. И в този случай остава въпроса, за кой дявол ти е силният многонишков процесор, ако на еднонишково построяване не можеш да си построиш модела първо? От програмите, които знам (съм ползвал) само 3дс Макс ползва повечко ядра и по веме на построяване на модела. Всичко друго си бичи на едно ядро...

То и това е големият проблем на АМД - прекалено са слаби на едно ядро. Ако там мръднат малко нагоре (с това на практика и общата производителност) вече наистина ще са номер 1 бюджетен избор за CAD/CAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може и да се случи през...2016, когато се очаква новото им поколение във високият клас. Към момента логичният избор, ако се касае и за еднонишкови операции е процесор на Интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази честота дали е постигната с 4 работещи модула?

Като видях 8.7Гхз се сетих за InfraRed ,който беше клокнал 8350 на 8.2Ghz http://valid.canardpc.com/jqclcc ,но при него тази честота е постигната с 2 активни модула.Тук едва ли ще е по-различно.

Редактирано от Костадин_91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахъм :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вижда се на първия шот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахъм :)

Сега видях от снимката "8cores - 8threads" :D.Яка работа!По-скоро мега яка бройка :D

Редактирано от Костадин_91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха доста добър силикон.Ех ако имах азотец щях да пробвам.Моя на близо 5.2 иска "само" 1.464 волта в биос със ultra high LLC 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж да, ама много от задачките при 3д моделирането са си напълно еднонишкови - Аутокад 3д, Скечъп, Архикад, мисля и Ревит. И в този случай остава въпроса, за кой дявол ти е силният многонишков процесор, ако на еднонишково построяване не можеш да си построиш модела първо? От програмите, които знам (съм ползвал) само 3дс Макс ползва повечко ядра и по веме на построяване на модела. Всичко друго си бичи на едно ядро...

То и това е големият проблем на АМД - прекалено са слаби на едно ядро. Ако там мръднат малко нагоре (с това на практика и общата производителност) вече наистина ще са номер 1 бюджетен избор за CAD/CAM.

Изяснете за какво говорите: еднонишково приложение или приложение, което работи само с едно ядро. нишка!=ядро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно става въпрос за конкретни задачи, или за много стара версия...или не добре настроена на софтуера...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опита и наблюденията ми се базират най-вече върху 3д моделиране (предимно сгради) в AutoCAD 3D 2014 и 2011, ArchiCAD 15,16,17 и Google SketchUp 8/Trimble SkethUp.

1/ в AutoCAD 4-те ми ядра се товарят обикновено по подобен начин 90-95%; 30-35%; 5%; 5%;  На теория програмата ползва 2 ядра, но наистина оползотворява само 1 -> все пак трябва процесор с по-висок сингъл тред пърформънс;

2/ АrchiCAD - Преди да излезе 17-та версия, там се товареше едно ядро 90%;5%;0%;0% 17-та версия ползва две ядра, но пък е по-тежичка изглежда: 80-85%; 60%; 10%;10%;

3/ SketchUp - подобно на Архикад - ползва две ядра чак от последната си версия (Trimble SketchUp). Само тук има чувствително по-добра работа с две ядра едновременно - програмата наистна върви по-леко и крашва по-рядко 50-60% на две ядра и нищо на последните 2:

Наблюденията са ми за крайната фаза на моделите, които съм правил - до няколко хиляди полигона, а процесора е i3 370m 2,4ghz.

ПС: Всичко се отнася за процеса на моделиране.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...