Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Къде сте служили?

Препоръчан отговор

Не е зле да се ползва търсачката преди да се пускат каквито и да е теми.

https://www.kaldata.com/forums/topic/227888-задължителната-военна-служба-безсмислица-или/?hl=казарма

https://www.kaldata.com/forums/topic/181288-казарма/?hl=казарма

Има и още, а тази статистика кой къде и кога не виждам смисъл да се изрежда така безцелно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tези момчета от снимката - ще цитирам мой колега за тях:

тез малките дупита на втория ден и забравяха за тия глупости дет са им в главата, после КАЗАНА не та променял ли ?
ей, още им помня жалния поглед, направо се виждаха в ,,ЧУДЕНКА''....бяа''й, нямам думи - имах две, три такива на ,,главата'' ,... може да ни помнят физиономията, ама мен си ме помнят - ОНЯ, ЛУДИЯ ВАРНАТА, МАЙКАТА МИ ИБА ,
1. Дигни зила на трупчета.
2.Свали джантите (и 6-те)
3.Смени гумите.
4.Сложи джантите.
и това действие се повтори върху 10 камиона в рамките на един ден, без даги юркам, тормозя или нещо такова от познатите ебавки , а точно обратното, с музичка, базици, вицове и една голяма тръба (лост от скеле), като АЗ като Старши на групата СЪБЛЮДАВАХ работния процес излегнат удобно на предния капак
Вечерта вече ми бяха приятели и даже снимки си правихме...
Така им стана ясно, че ,,глупостите'' нямат място там.
п.с. просто им изистих главите за нови, а за себе си получих РЕСПЕКТ и УВАЖЕНИЕ до УВОЛНЕНИЕ, а дали съм им взел страха - НЕ, точно обратното
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

93-94 Смолян гранични войски,през цялото време чакахме да я намалят на година.Така и не се случи.Ако сте гледали филма Граница точно такова си беше тогава!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

93-94 Смолян гранични войски,през цялото време чакахме да я намалят на година.Така и не се случи.Ако сте гледали филма Граница точно такова си беше тогава!!! 

Даа , перестройката си е казала думата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

95/97 Грудово / Айтос танкова бригада . Ех ако можеше да върнат поне трудови войски и кеча доста проблеми в държавата  биха се решили , през тошково сигурно 70 % от инфраструктурата се строеше от тях . Че и като гледам колко римляни са се наройли .... А сега след като завършат средното (оппа те римляните макс. основното завършват) и започват да крадът и дерибеистват ,че гладен и трезвен не се стои . Ама явно на политиците им е по - готско да си ги гледаме , храниме и поиме като домашни любимци .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...
на 1.09.2014 г. at 16:13, Богатир написа:

От септември 1993 до март 1995г. в под. 36250. /през ден въоръжен наряд и всяка сряда стрелби с АК-47/

преди 3 часа, totoven написа:

Здравейте,опитвам се да открия човек,който е служил в същото военно поделение.

Редактирано от Богатир (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

75-77 Поделение 70320 Грудово. Сега от поделенията са само руини.

Редактирано от mir4a (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе вас да не са ви събирали с повиквателни ? Гледам - повечето все идвате от "Триъгълника ..."? (черните полкове)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

92-93г ,набор 73

гр Любимец 56590  13 ГО

9 Гранична застава  " Казак "

бацил (санитарен инструктор) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, jhoro написа:

Абе вас да не са ви събирали с повиквателни ? Гледам - повечето все идвате от "Триъгълника ..."? (черните полкове)

Ами като сме все "черни овце" къде да служим бре? В София на центъра ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, mir4a написа:

Ами като сме все "черни овце" къде да служим бре? В София на центъра ли?

Явно !

Помня, че ... "Където започва Триъгълника - свършва устава."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммммммм.......1997-1998 НСВВ  град Нови Пазар ,3 месеца в Джебел сержантска школа после пак обратно.3 чифта кубинки скъсах :)  секи ден по10 км ходене,тичане ,повръщане в противогаза ,през ден стрелби ......ама сега ако ми кажат пак щях да служа там.Поне не съм носил въшкарник :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Явно !

Помня, че ... "Където започва Триъгълника - свършва устава."

Абсолютно прав си!! Командирът на полка беше казал, че можем да водим 3 часа бой, без да се отварят складовете с муниции.

Редактирано от mir4a (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ено време у казармата хлапетата ставаха мъже ...........сега не ходят и стават метросексуални,бръснат си краката ,ръцете и прочие .Закриването на донаборната служба беше голяма грешка ...........ма тва друга тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, McLane написа:

Хммммммм.......1997-1998 НСВВ  град Нови Пазар ,3 месеца в Джебел сержантска школа после пак обратно.3 чифта кубинки скъсах :)  секи ден по10 км ходене,тичане ,повръщане в противогаза ,през ден стрелби ......ама сега ако ми кажат пак щях да служа там.Поне не съм носил въшкарник :)

Че то - 199 ... и някоя вече нямаше "въшкарници".

Ти си скъсал кубинки, ами тия дето са носили "цинтовете" ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как па да не е имало бре........само МРВ войски одеха с камъфлажни униформи,сичко друго одеше със шаяк и брезент лятото .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

от 20.09.83 до 28.12.85 г. 56 440

като започнеш от Видин(Дружба) през под. Казак (Връшка чука) до Берковица -  инструктор на СК(служебно куче). Като новобранец за два дни изтърбуших едни "цинтове" из чукарите над Чипровци (правили сме - поиск) та старшината си ми даде кубинките и изкарах 2 г. до уволнение. Тичал съм и по 30км. и горница на ден, ама без маймунка само куче - след него или "пред" него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже според мен 2 години казарма си е 2 години затвор, без да си виновен за нищо.

Аз реших че предпочитам да не им бачкам на комунистите за без пари 24 месеца и бях само 2 месеца в Стара Загора, колкото да дам клетва и ми направят военна книжка.

А иначе ония откачените военните май се бяха наканили танкист да ме взимат, щото баща ми е бил такъв. Аз нарочно не се явих на изпит за шофьорската ми книжка категория Ц, преди да минат тези 2 месеца, щото ония откачените нямаше да ми разрешат да им изкръшкам от техния затвор, понеже им трябваха безплатни шофьори на стари Зилове. Като дадох клетвата и се върнах в София си я изкарах веднага шофьорската книжка, така и така ми я даваха без пари от гимназията, що да не си я взема.
Та така, докато повечето от наборите бяха затворени в поделения разни и лишени от свобода, далече от родните им места, аз се грижех за съученичките ми няколко месеца. Пробвах ги коя как е с вдигнати крака, някъде до към април на следващата година. Ама се наложи да ги зарежа внезапно, щото скивах една готина гъркиня и се записах спешно на ускорени вечерни курсове по английски. Та докато си я свалях гъркинята, си приготвях предварително думички на английски, за всеки случай ако не ги е научила на български, да можем да се разберем. Обаче като си я свалих за гадже и изведнъж се сещам, че приятелчета набори от квартала са всичките в казармата и няма как да им се похваля. По онова време бях толкова щастлив че не съм се прекарал да отбивам военна служба, като повечето набори, щото си мислех че съм намерил подходящо гадже и няма да ми трябва да си търся повече друго никога. Замислял съм се че ако съм бил в казармата като другите, тя е щяла да си е намерила друго гадже, като не ме е познавала и после е нямало да има как да си я сваля, ако вече е ангажирана сантиментално към друг. Тя беше толкова различна по характер от съученичките, че ми изглеждаше единствената възможна половинка за мен.
А през двата месеца в казармата в Стара Загора, се бях изтарикатил да съм писар и подполковника ми беше дал да преписвам някакви секретни данни за гръцката армия, която ни се падаше вражеска, според комунистическата идеология от онова време. Леле, леле да се гушкаш с мома от вражеския капиталистически Свят, колко неосъзнат младеж съм бил леле. Докато наборите са тичали по баирите на учения да стрелят срещу враговете гърци, аз съм се „борил“ с гъркиня с кикотене у кревата. Ами не съм ставал за войник значи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега не можах да разбера - хвалиш ли се или се оплакваш? Земи ни осветли кои са по добри - гъркините или белгийките(валонки или фламандки или там каквито са , че ние не сме запознати с тях)?

На мен малко ми е минало времето, ама белким  ни дадеш някаква насока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване