Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с инсталация на убунту - предлагам заплащане

Philotimo

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бая омазах компютъра си, опитвайки се да инсталирам убунту, до толкова, че вече не мога и да обясна какво не е наред.

Търся някой в София, който може да погледне компютъра ми тази седмица и да ми помогне с инсталацията. Разбира се, услугата ще бъде заплатена.

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако живеех в София щях да ви оправя машината, но няма как. Опишете какъв ви е проблема все пак ако искате, и ще ви помогнем тук във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бая омазах компютъра си, опитвайки се да инсталирам убунту, до толкова, че вече не мога и да обясна какво не е наред.

Търся някой в София, който може да погледне компютъра ми тази седмица и да ми помогне с инсталацията. Разбира се, услугата ще бъде заплатена.

Благодаря

Само принципно - държиш ли на Убунту и защо?

Къде в София си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само принципно - държиш ли на Убунту и защо?

Къде в София си?

Реших като начинаещ да се захвана с убунту, защото четох, че с тази дистрибуция на линукс е най-лесно да се започне (иронията,че дори не мога да я инсталирам сам, е болезнена :) )

Аз живея в центъра, но пътуването не е проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самата инсталация не е голяма философия, да бяхте попитали щяхме да ви обясним. Ето ви един материал който ще ви е полезен, по този начин се инсталират всички Ubuntu базирани дистрибуции:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря

Ако искаш да ти е лесно, в никакъв случай Убунту, заради графичната среда, която няма нищо общо с нищо... По-добре Кубунту. Ще има ли Windows на машината? Трябва да започнем оттук, за да знаем какво да обясняваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталацията на Линукс е по-лесна, по-бърза и много по-малко боли глава от кой да е Вин, освен това след това не се налага да се слагат почти никакви драйвери, изключение правят Бродком, фирма под всякаква критика, който види нещо общо с нея при закупуването на компютър или лаптоп да го зарязва моментално. Иначе графични среди - бол :) Юнити ми е най-неудобна за работа, нз, може би заради менюто, горе, затварянето отляво или цялата визия и организация по подобие на Гном, но по-куцо, дори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ти е лесно, в никакъв случай Убунту, заради графичната среда, която няма нищо общо с нищо... По-добре Кубунту. Ще има ли Windows на машината? Трябва да започнем оттук, за да знаем какво да обясняваме.

За Кубунту съм съгласен. Че Убунту има по-тегава графика - това ще го разбере чак след инсталацията. Доколкото схващам - тук проблема е със самата инсталация, а инсталатора няма кой знае каква графика.

Ако още има желание за Убунту - Инсталация на Убунту 13.04

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Седи си на Windows   батка . Няма смисъл да се  мъчиш като грешен дявол със която и да е дистрибуция щом  инсталацията ти е проблемна. Не е за тебе тая работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Седи си на Windows   батка . Няма смисъл да се  мъчиш като грешен дявол със която и да е дистрибуция щом  инсталацията ти е проблемна. Не е за тебе тая работа.

абсолютно прав си колега

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако човеко плаща и за инсталиране на Уйн , ква е разликата , разбийш . Спокойно може да се сменят имената и да се получи "седи си на Убунту".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е трудното на убунту:

сега ще обсня как става самата инсталация:

1:

image-installdesktoplongtermsupport-1.jp

от тук си избираш езика на които да бъде.

2:тук те пита дали има връзка с интернет и дали искаш по време на инсталацията да ти тегли обновления image-installdesktoplongtermsupport-2.jp

тук му даваш последното:something else

ще ти покаже дисковете които имаш в диска които си решил да го инсталираш

щракваш на него и ибираш фаилова система ext4 слагаш отметката на форматиране и му даваш напред:

image-installdesktoplongtermsupport-6.jp

тук пишеш sofia и после continue

image-installdesktoplongtermsupport-7.jp

тук избираш каква да ти е клавиатурната подредба тоест дали да пишеш на английски,български и др. език. това може и след инсталацията да го настроиш.

image-installdesktoplongtermsupport-8.jp

тук си задаваш потребител и парола в случая за по-лесно сложи отметката login automaticaly

тоест да зарежда без да ти иска парола.

тук изчакваш инсталацията да приключи.

image-installdesktoplongtermsupport-9.jp

след инсталацията рестартираш.

image-installdesktoplongtermsupport-10.j

след рестарта ето как да си настриш връзката с интернета ако си без рутер:

1:десен бутон след което избирате настроика на връзките:
lan1.png

2:избирате dsl
lan2.png

3:избирате добавяне:
lan3.png

на потребител си пишете потребителското име на парола паролата за връзка с интернета.

на услуга оставяте празно.
след което натискате бутона запазване.

след това десен бутон върху връзката и избирате dsl connection или както сте кръстили връзката.

след конекта ще ви изпише успешно усъществена връзка.
lan4.png

другия начин е:
отваряте управление на софтуер в търсачката пишете:
pppoe и инсталирате pppoe internet driver.

след инсталацията отваряте терминала и пишете:
pppoeconf
натискате ентер ще ви попита за име и за парола:
триете полето:username и на негово място пишете вашето потребителско име за връзка с интернета, натискате ентер пишете си паролата пак ентер след което ще ви изпише че имате връзка с интернета.

а за драивери и др. попринцип убунту сам си разпознава драиверите но за видеото може да ги инсталираш като отвориш таблото (менюто) и ще намериш една иконка като видеокарта не си спомням как беше името под убунту та тази програма ще ти намери и инсталира драиверите на видеото автоматично мисля че се казваше driver manejer аз лично ползвам минт но на теб като за начинаещ в линукс бих ти препоръчал линукс усу тои е най-лесен за ползване поне според мен.

ето и едно видео:

еми това е от мен дано съм помогнал или поне да съм бил полезен.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега - можеш ли да ми "инсталираш" и на мен една такава мацка, ама на живо - не на картинка

lan4.png

А ОС сам ще си сложа.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

другия начин е:

отваряте управление на софтуер в търсачката пишете:
pppoe и инсталирате pppoe internet driver.

след инсталацията отваряте терминала и пишете:
pppoeconf
натискате ентер ще ви попита за име и за парола:
триете полето:username и на негово място пишете вашето потребителско име за връзка с интернета, натискате ентер пишете си паролата пак ентер след което ще ви изпише че имате връзка с интернета.

Тук леко бъркаш.

Програмата pppoeconf е инсталирана по подразбиране в Ubuntu http://s19.postimg.org/phdhf88qb/pppoeconf.png

Пакета pppoe не се ползва за свързване чрез конфигуратора. Някога беше важен за създаването на pppoe връзка и затова масово присъства в остарели или преписвани упътвания, давани в мрежата. Помня, че в Lenny се изискваше за създаване на връзка чрез network-manager, но, вече отдавна графичният мениджър се е освободил от тази зависимост.

Иначе, след като напише

sudo pppoeconf 

и натисне Enter, останалите неща са така. Само попълва потребителското име и парола и натиска Enter до създаването на конфигурацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване