Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Error 10005 DCOM, Помощ !

kokoshoko

Препоръчан отговор

Рових из различни сайтове, за да намеря решение на проблема, но не открих нищо полезно.

Дори не знам на какво се дължи този проблем. Ето снимка:

http://prikachi.com/images.php?images/455/7580455j.png

Ако е нужна друга снимка с параметрите на комп. ми, ще я публикувам тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рових из различни сайтове, за да намеря решение на проблема, но не открих нищо полезно.

Дори не знам на какво се дължи този проблем. Ето снимка:

http://prikachi.com/images.php?images/455/7580455j.png

Ако е нужна друга снимка с параметрите на комп. ми, ще я публикувам тук.

Ами отворете я тази грешка, проверете какво излиза на линка в нея?

И каква е връзката на въпроса ви с "Нови конфигурации и части, въпроси, препоръки и мнения"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами отворете я тази грешка, проверете какво излиза на линка в нея?

И каква е връзката на въпроса ви с "Нови конфигурации и части, въпроси, препоръки и мнения"?

Съжалявам, най-вероятно съм объркал форума, ако трябва темата да бъде преместена, нямам против!

Проблема:

http://prikachi.com/images.php?images/497/7580497N.png

Date:  03.09.2014  Source:  DCOM

Time:  13:09:26  Category:  None

Type:  Error  Event ID: 1005

User: NT AUTHORITY\SYSTEM

Computer: ..

Description:

DCOM got error "The service cannot be started, either because it is disabled or because it has no enabled devices associated with it. " attempting to start the service BITS with arguments "" in order to run the server:

{4991D34B-80A1-4291-83B6-3328366B9097}

For more information, see Help and Support Center at (Снимката долу)

http://prikachi.com/images.php?images/498/7580498i.png :

Category  None

Company name  Microsoft Corporation

Date  03.09.2014

Event ID  10005

File Name  netevent.dll

File Version  5.1.2600.0

Product Name  Microsoft Windows Operating System

Product Version  5.1.2600.0

Source  DCOM

Time  13:09:26

Type  Error

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е в услугата BITS, която основно се грижи за ъпдейтите. А за XP вече няма ъпдейти. Най-лесният начи за решаване на този проблем е с пререгистриране на услуга. А най-лесно това би станало с Complete Internet Repair

b76a45d0bc35a7294a08f919d1cf7b58.jpg

Маркирате Repair Windows / Automatic Updates и щраквате на бутона Go. Като попита за рестарт, потвърдете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е в услугата BITS, която основно се грижи за ъпдейтите. А за XP вече няма ъпдейти. Най-лесният начи за решаване на този проблем е с пререгистриране на услуга. А най-лесно това би станало с Complete Internet Repair

b76a45d0bc35a7294a08f919d1cf7b58.jpg

Маркирате Repair Windows / Automatic Updates и щраквате на бутона Go. Като попита за рестарт, потвърдете.

Повече Error-и спряха да се появяват и Ви благодаря, за което, но въпросът ми е, дали ще могат да бъдат премахнати предишните проблеми, които са наистина много !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повече Error-и спряха да се появяват и Ви благодаря, за което, но въпросът ми е, дали ще могат да бъдат премахнати предишните проблеми, които са наистина много !

Това са исторически данни. МОжете да изтриете записите в event лога ако това толкова ви дразни :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са исторически данни. МОжете да изтриете записите в event лога ако това толкова ви дразни :)

Желая да ги изтрия, но не ми намира eventlog.dll, ако за него става въпрос, ако ли пък не, моля да ми обясните кое и как трябва да изтрия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Желая да ги изтрия, но не ми намира eventlog.dll, ако за него става въпрос, ако ли пък не, моля да ми обясните кое и как трябва да изтрия.

Не, от Event Viewer Action->Clear log

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Start->Run->eventvwr Катосе стартира в лявото поле щраквате върху Windows logs->сега щраквате с десен бутон върху System и избирате Clear Log и потвърждавате. Аналогично за Аpplications.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Start->Run->eventvwr Катосе стартира в лявото поле щраквате върху Windows logs->сега щравате с десен бутон върху System и избирате Clear Log и потвърждавате. Аналогично за Аpplications.

Струва ми се няма друго освен това: http://prikachi.com/images.php?images/112/7581112j.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сори, моя неточност. Значи както са на снимка последователно щраквате с десен бутон на Applicattions и на System и избирате Clear Log. И потвърждавате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сори, моя неточност. Значи както са на снимка последователно щраквате с десен бутон на Applicattions и на System и избирате Clear Log. И потвърждавате.

Готово, Благодаря отново !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване