Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп до 700 лева! Съвети!

Vayu.Ap

Препоръчан отговор

Здравейте,

Регистрирах се да попитам за лаптоп до 700 лева, който ще се ползва предимно за филми, музика, социални мрежи и чат!  Нета ще е през wi-fi! Игри, ако се свалят ще са съобразени със спецификациите на лаптопа!  Но пък филми се надявам да може да изкарва образ през  HDMI-кабела на FullHD екран! Може и да не са 3D филми, макар че ако видео картата позволява, може и за това да се ползва! Понеже искам лаптопът да е на изплащане се фокусирах върху 5-6 сайта, и от всички модели там се спрях на 5! Единственото по което съм ги сравнявал е оценките на процесорите и видео картите в  PassMark.com, макар да не знам дали тези оценки са задължително точни. Гледах също да има и 4ГБ Рам поне! Ето това са линковете: 

1

2.

3

4

5

Благодаря ви предварително за вашите мнения и ако някой мисли, че може да намери  по-добър лаптоп на подобни цени,  да публикува линк!  Малко съм скептичен към HP моделите с AMD видео карти, защото сестра ми си купи HP Probook 450 G1 с Intel  HD4600 и AMD HD8750M. Първият имаше дефект с екрана и с охлаждането, и външната видео картата не стартираше и го върнахме, вторият  външната карта още не съм успял да я стартирам! Тоест и двата имат проблем с  HD8750M и  се отказах след седмица две на всякакви преинсталации, но сега трябва да го носи пак във фирмата, където е купен! Но този тук HP 250 G2 е с Geforce 820M, едва ли ще има подобен проблем! Но все пак давайте всякакви предложения независимо от скептицизма ми! Ако някой има подобен клас лаптоп и е доволен от него, също може да сподели!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Събери още малко "зелено" и вземи ТОВА , няма аналог на него, в този ценови диапазон. ;) ;) ;)

Видео картата му е по-слаба от мойто предложение номер 2 HP 250 G2 с NVIDIA GeForce 820M (1GB DDR3), има и по-малък хард диск, защо си на това мнение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видео картата му е по-слаба от мойто предложение HP 250 G2 с NVIDIA GeForce 820M (1GB DDR3), има и по-малък хард диск, защо си на това мнение?

И защо ти е отделна карта на тази купчина пластмаса???А питаш ли се после как ще я охлаждаш? Виждал ли си ""огромния" вентилатор на Г2-ката??

Тази серия са бюджетни и като цяло не струват , ама грам не струват. Както и всички останали модели които си дал. Евтина пластмаса , натъпкана с небалансирани компоненти . Изобщо имаш ли идея колко се загрява тази Нвидиа???

Пробуук са бизнес клас машини, които се славят със много добри материали и със отлична сглобка. За мен 4540с е най-добрия вариант за цената си, а и да питаш всеки който поне малко разбира от компютри, ще ти кажа същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо ти е отделна карта на тази купчина пластмаса???А питаш ли се после как ще я охлаждаш? Виждал ли си ""огромния" вентилатор на Г2-ката??

Тази серия са бюджетни и като цяло не струват , ама грам не струват. Както и всички останали модели които си дал. Евтина пластмаса , натъпкана с неб*лансирани компоненти . Изобщо имаш ли идея колко се загрява тази Нвидиа???

Пробуук са бизнес клас машини, които се славят със много добри материали и със отлична сглобка. За мен 4540с е най-добрия вариант за цената си, а и да питаш всеки който поне малко разбира от компютри, ще ти кажа същото.

Извинявай, ако си бил зает и не си можел да дадеш по-изчерпателен отговор в първия ти пост, аз съм написал критериите по които ги избирах и явно те са необмислени. Твойто предложение се откроява на външен вид, и ако си прав и за загряването на видео картите в мойте модели. Мен ме е яд че отхвърлих много модели с Integrated Intel HD Graphics, защото ги мислех тези карти за недостатъчни да изкарат видео FullHD през HDMI! Но бих се доверил на твойто мнение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, в ниския бюджет, не се препоръчват  машини с отделно видео , защото охлажданията са много калпави, и лаптопа става истинска печка.

HD Graphics 4000 e предостатъчна за ФуллХд, тъй че ако това си се притеснявал, споко ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, в ниския бюджет, не се препоръчват  машини с отделно видео , защото охлажданията са много калпави, и лаптопа става истинска печка.

HD Graphics 4000 e предостатъчна за ФуллХд, тъй че ако това си се притеснявал, споко ;)

Snipi, дай ми пак съвет, ако имаш време! Мерси за предишния, най-вероятно ще вземем HP4540s, което ти предложи! Хубав съвет, жалко, че не се регистрирах преди няколко месеца като взимахме на сестра ми! Гледах да е с "хубави" компоненти за не много пари (1000 лева беше) и й избрах HP Probook 450 с i5-4200М, HD4600, но и външна AMD Radeon HD 8750M с 2гб! Един върнахме след дефект на вентилатора и невъзможност да стартирам външното видео. Сега вторият след като пак не можах да стартирам Амд-то, го зарязах за 2-3 месеца. Работеше перфектно, без забележки само с интела, но никакви игри не са сваляни и нямаше интела по-висока от 1366x768 резолюция през HDMI и преди 2 дена успях с  настройки от това видео да стартирам AMD-to. Очевидно аз не съм знаел как, но пък сега като свалих една игра, на която явно покривам изискванията, но с много малко ( Trials Fusion - Empire of the sky, i3-550 и Radeon hd5770) и за 10-15 минути, температурите на компонентите според AIDA64 скачат над 90, не печка, слънце става направо! А въпросът ми е, мислиш ли, че настройките в интелската и амд картите в посоченото от мен видео, а там почти всичко се слага на maximum performance са виновни, или просто компонентите са прекалено производителни за този вентилатор, и както и да са настройките, ще е невъзможно да се играят игри! Незнам на G2-ката вентилаторът какъв е , но явно и Пробукът не е цвете с тези компоненти! Иначе играта е сложена на медиум от график опциите, след като пробвах и ултра, но общо взето за подобно време достига тези температури, около 10 мин!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички, които изброи спокойно могат да подкарат и UltraHD 4k качество, дори и тези без отделна видеокарта! :)

И да... както ти казаха по-горе, бюджета ти не е за лаптоп с отделна карта! 

Има вариант, да стане това, само за лаптоп втора употреба от високия бизнес  клас лаптопи, като Dell Latitude Е сериите, като м/увременно бях попаднал на точно такъв в продавалника с 2 години гаранция и с i5 ivy bridge, но надали вече е наличен!

Иначе ако търсиш ново, до тази цена можеш да си купиш само пластмасов - нека да не лъжем! В това няма лошо, просто е минус при охлаждането! Което респективно ще ти попречи да си купиш с отделна видеокарта, ако не искаш много бързо да се разделиш с него! (честите високи температури водят до 100% бъдещи проблеми)

Иначе, ако основното нещо, което ще те подтикне в избора ти е стабилността при висока натовареност, правилният избор е Acer Aspire E1-522.

Трябваше да инсталирам Windows на такъв.

И така имах възможността да го тествам лично и бях учуден от температурите му и противно на моите очаквания за AMD процесорите, се прави феноменално! 

30 минути 100% натовареност и не мина 70 градуса, което е голям успех за пластмасов лаптоп! :)

Иначе това, което може би и ти знаеш, е, че HP 250 е най-изгодния цена/производителност!

А, от скоро, вече HP почнаха да спират probook 4540s в търговските обекти в страната и може би са останали последни бройки от тях, а това е най-разумния избор в този ценови диапазон, поне според мен!

Новата серия HP Probook 450(това, което е взела сестра ти) е много по-пластмасова от 4540s!

Тук можеш да видиш последните бройки от нея!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички ..... 

Благодаря за подробното обяснение, щом казваш, че свършва, ще се разбързаме, иначе дори на снимка си личи, че е по-качествен от 450цата, но ако си толкова доволен от Е1-522 , а той е с 200 лева по-евтин от 4540с, започвам да се чудя! Едва ли ще се свалят и играят игри. По-скоро само мултимедия. А видеото успя ли да му тестваш, дали загрява много, че както можеш да прочетеш от предишният ми пост имам много проблеми с АМД ХД8750М.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подробното обяснение, щом казваш, че свършва, ще се разбързаме, иначе дори на снимка си личи, че е по-качествен от 450цата, но ако си толкова доволен от Е1-522 , а той е с 200 лева по-евтин от 4540с, започвам да се чудя! Едва ли ще се свалят и играят игри. По-скоро само мултимедия. А видеото успя ли да му тестваш, дали загрява много, че както можеш да прочетеш от предишният ми пост имам много проблеми с АМД ХД8750М.

На Acer-a видеото картата е вградена! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Acer-a видеото картата е вградена! ;)

Чудесно! Пак мерси! Значи може и Acer да вземем, дано сполучим, ама за 600 лева и да не е кой знае какво, пак върви! Иначе имам лаптоп Acer Aspire 1410 na 8-9 години и съм го разглобявал и сглобявал 2-3 пъти да го чистя и си работи без проблем! Вече му е трудно в нета де, но иначе филмчета, музика си е 6! Тоест доволен съм от марката, но гледам че са почнали да залагат на външен вид, а качеството им при ниския клас явно не е много добре, ама то явно при всички марки е станало така! Тоест конкуренцията за цени убива качеството, разбираемо! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на колегата stzbg, за Acer. Много добре се сържат, и имат отлично охлаждане. За парите си, е отличен. Много по-добре от разни Селерони и нисък клас Пентиум. Приеми един съвет, от техномаркти/полис, не си взимай нищо. И преди да купиш нещо, провери в нета информацията за въпросния лаптоп и процесор.

http://news.laptop.bg/amd-a6-5200/   http://news.laptop.bg/revyuta/podroben-pregled-na-novite-protsesori-na-amd-i-testove-na-e2-3000-kabini/

Това е инфо за въпросния процесор на АМД. Имай предвид, че скоро ще има лаптопи с тазгодишните им процесори. Ако не е проблем, изчакай. Но и този да вземеш, няма да съжаляваш.

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-acer-aspire-e1-522-naj-byudzhetniyat-chetiriyadren-spatnik-v-ezhednevieto-vi/  Това е ревю, на въпросние модел ACER. Тук е с по-слабия процесор, но можеш да си направиш извод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на колегата stzbg, за Acer. Много добре се сържат, и имат отлично охлаждане. За парите си, е отличен. Много по-добре от разни Селерони и нисък клас Пентиум. Приеми един съвет, от техномаркти/полис, не си взимай нищо. И преди да купиш нещо, провери в нета информацията за въпросния лаптоп и процесор.

Това с техно...... е хубав съвет, просто търсех да е на изплащане, но мисля че ще го намеря в компютърна фирма на изплащане! Взехме на сестра ми Пробука от пик, смениха един, че имаше дефект на вентилатора, така че са били коректни! Ще потърся!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с техно...... е хубав съвет, просто търсех да е на изплащане, но мисля че ще го намеря в компютърна фирма на изплащане! Взехме на сестра ми Пробука от пик, смениха един, че имаше дефект на вентилатора, така че са били коректни! Ще потърся!

И laptop.bg и другите дават на изплащане. Стига да те одобрят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И laptop.bg и другите дават на изплащане. Стига да те одобрят.

Имат го с тоя процесор лаптоп.бг . Сигурно от там ще го вземем! Мерси отново!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо да се пазарява от тези технота, ако си знаеш модела, който търсиш и ако преди да го вземеш, се убедиш, че е точно този модел, но да имаш в предвид, че не бива да имаш доверие на техните работници - не че нещо, просто са некомпетентни!

И още нещо за тях - ако ти се получи дефект или трябва да го даваш на ремонт, НЕ го носи при тях! Много време ще се бавят и ще ти скъсат нервите! :D

Всички марки лаптопи си имат и други сервизи! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо да се пазарява от тези технота, ако си знаеш модела, който търсиш и ако преди да го вземеш, се убедиш, че е точно този модел, но да имаш в предвид, че не бива да имаш доверие на техните работници - не че нещо, просто са некомпетентни!

И още нещо за тях - ако ти се получи дефект или трябва да го даваш на ремонт, НЕ го носи при тях! Много време ще се бавят и ще ти скъсат нервите! :D

Всички марки лаптопи си имат и други сервизи! 

Това което ми хвана вниманието обаче, че има само драйвъри за Windows 8 i 8.1, поне на сайта на асър! Може би поотделно ако се търси за всеки компонент ще има, но знам ли! Е аз го харесвам 8.1, поне от на приятели лаптопи като съм ползвал! Ако купя скоро ще напиша да се похваля с впечатления, независимо дали ще е асър или хп4540с!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което ми хвана вниманието обаче, че има само драйвъри за Windows 8 i 8.1, поне на сайта на асър! Може би поотделно ако се търси за всеки компонент ще има, но знам ли! Е аз го харесвам 8.1, поне от на приятели лаптопи като съм ползвал! Ако купя скоро ще напиша да се похваля с впечатления, независимо дали ще е асър или хп4540с!

При почти всички е така. Новите лаптопи /модели 2013, 2014/ имат драйвери за Уиндоус 8 и 8.1. Но не би трябвало да е проблем, да сложиш и Уиндоус 7. Просто Майкрософт, си налагат новата ОС. Все пак, Уиндоус 7, вече не се предлага с компютрите. И скоро ще бъде спряна и от продажба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 7 се предлага само с асемблирани от клиента компютри.

Да, още може да се закупи отделно. Но, не можеш да вземеш нов компютър, с инсталиран Уиндос 7. Скоро, и да се купува лиценз за 7-та, няма да може.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване