Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация за игри около 700лв. бюджет

Препоръчан отговор

Нуждая се от съвет за конфигурация за игри около 700 лв. Знам, че ще има фенове на AMD/Ati, но определено съм се спрял на Intel/Nvidia. Нямам нужда от периферия, също така имам и хард. Реално се нуждая от:

• Кутия 
  • (?)Захранване(имам 230W, но предполагам ще е необходимо по-мощно)
  • Дъно (Asus, Gigabyte)
  • Процесор (Intel)
  • Видео карта (Nvidia)
  • Оперативна памет (по възможност 8gb)

За SSD да изчакам и по-нататък да си взема или да го включа към конфигурацията?

Благодаря предварително за помощта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 700.41 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/51110p1r51397p1r46473p1r43848p1r50991p1r47896p1rf.html Игри ли ще играеш или ще гледаш частите ква марка са ? 

Ram си добави друг път, защото сега е скъпа и, ако искаш 8GB RAM ще трябва да смениш процесора с Intel Pentium G3258 който е много по-слаб от I3.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
701 лв. Ако искаш наистина добра машина, видеокартата ще я добавиш на по-късен етап. Ако ли не - i3+GTX750.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

701 лв. Ако искаш наистина добра машина, видеокартата ще я добавиш на по-късен етап. Ако ли не - i3+GTX750.

Това захранване не е ли малко доста мощно? :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форума пак откачи :@ Моето предложение го пращам към автора на ЛС :)

BB код:

Обща стойност - 459.51 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/...47896p1rf.html�

+Gigabyte GeForce GTX 750 Ti OC = 721,03лв. Ако 20лв. са ти проблем добавяш GB N750OC-2GI и цената става 688,86лв. Ето ти и вариант със 8GB RAM   :) 

BB код:

Обща стойност - 704.59 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/...r50034p1rf.html

Rushkuth, на 03 Септ 2014 - 10:54 PM, написа:snapback.png

Това захранване не е ли малко доста мощно?   :D

Добре е сложил колегата това захранване, защото след време автора може да сложи някой звяр    :wink12:

Eто и съобщението ако има някой заинтересуван да го види?

BB код:

Обща стойност - 459.51 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/...47896p1rf.html�

+Gigabyte GeForce GTX 750 Ti OC = 721,03лв. Ако 20лв. са ти проблем добавяш GB N750OC-2GI и цената става 688,86лв. Ето ти и вариант със 8GB RAM   :) 

BB код:

Обща стойност - 704.59 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/...r50034p1rf.html

Rushkuth, на 03 Септ 2014 - 10:54 PM, написа:snapback.png

Добре е сложил колегата това захранване, защото след време автора може да сложи някой звяр    :wink12:

Eто и съобщението ако има някой заинтересуван да го види?

Иначе нямам проблеми и +-100лв да е... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

GB H81M-DS2 /H81/1150 

I3-4150 3.5GHZ/3MB/LGA1150/BOX 

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 

PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G 

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE 

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 

Обща стойност - 796.10 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/49633p1r51397p1r46473p1r51099p1r46974p1r49615p1rf.html Това е най-бързата 750 Ti тука вече са добавени качествени кутия и захранване. Иначе става и така 

BB код:

GB H81M-DS2 /H81/1150 

I3-4150 3.5GHZ/3MB/LGA1150/BOX 

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G 

CM K280 W/ELITE 500W 

Обща стойност - 807.98 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/49633p1r51397p1r46473p2r51099p1r47896p1rf.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД, мисля че тук един FX бие i3 (за гейминг) :

BB код:

Обща стойност - 826.29 лв. с ДДС
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД, мисля че тук един FX бие i3 (за гейминг) :

BB код:

Обща стойност - 815.50 лв. с ДДС

Смени видео картата със PALIT GeForce® GTX 750 Ti StormX Dual тя е най-бързата 750 Ti :) 
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от monefff
      Здравейте,
      Реших малко да обновя компютъра и за сега съм се спрял на тези части:
      Процесор: AMD Ryzen 7 3700X
      Памет: 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz, Corsair Vengeance
      Дъно: Препоръчайте ми дъно, което поддържа RAM памет до 3600Mhz
      Захранване: Нещо до 700W
      Видео карта: GTX 960 или AMD Radeon 9  заначало - Трябва ми карта, която е втора употреба, защото към момента не ми е нужна много силна. По-скоро търся нещо до 100лв втора употреба. (Тук слагам опция, че за в бъдеще ще премина към 1080Ti или 2080Ti,  ако ми се разцъкват някакви по-добри игри на макс, затова искам компютъра да е подготвен да издържи картата.)
      HDD: Samsung 860-QVO 1TB (Закупен)
      Кутия: Мисля си за be quiet!, но ако има вариант за алтернативна до 100лв, бих се възползвал
      Компютъра ще се ползва предимно за работа (Отваряне на няколко браузъра и много табове в тях + Photoshop)
      И разбира се от време на време малко гейминг, за разпускане.
      Благодаря 
    • от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от Vladimirski
      Здравейте, бихте ли ми препоръчали добра конфигурация до 1000 лв? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване