Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

..Няма тема в тоз сайт с такова наименование,а със сигурност е важно..Що ли ?!

"Съгласно Прозореца на възможности на Овертон, за всяка идея или проблем в обществото съществува така наречения прозорец на възможностите. В рамките на този прозорец идеята може или не може да се обсъжда, открито да се поддържа, пропагандира, или да се правят опити да се закрепи законодателно. Прозореца се мести, изменяйки по този начин ветрилото от възможности, от стадий «немислимо», тоест съвършено чуждо за обществения морал, напълно неприемливо, до стадий «актуална политика», тоест вече широко обсъждано, прието от масовото съзнание и описано в закон.

Това не е точно промиване на мозъци, а значително по - фина технология. Ефективна е защото е последователна, системно прилагана и незабележима за обществото - жертва..."

Овертон описва ТЕХНОЛОГИЯ, която позволява да се легализира абсолютно всяка идея.

Обърнете внимание! Той не предлага концепция, не просто е формулирал своите мисли – той описва работеща технология. Тоест такава последователност от действия изпълнението, на които неизменно довежда до желаият резултат. В качеството си на оръжие за унищожаване на човешки общества такава технология може да бъде по-ефективна от термоядрен взрив."
В пределите на този „Прозорец“ идеите широко могат да се обсъждат, открито да се поддържат, пропагандират и накрая да се закрепят законодателно. „Прозорецът“ променя своите възможности, той може да приеме и идеи съвсем чужди на обществения морал, напълно отхвърлени, но ги предлага на всеобщо обсъждане, натрапва в масовото съзнание и накрая побеждава. Те стават закон в обществото."

..Аз лично и други като мен, виждат нещастното поколение от тийнейджъри и тяхното продължение в България и не само,поголовната Простотия ,която се шири!!

Кой е виновен? - чалгата,политиците,метъла,рапърите ,ченгетата..??

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната конспиративна глупост и политическа подгоотвка на четящите да бъдат наклонени към дадена партия. Много хитро прикрит начин. Хвърля  се име  с интересно звучене, писания изглеждащи все едно са научно четиво, а всъщност набор от опорни точки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е интересна и е странно, че никой не е проявил интерес към нея.

В цитираната от мен статия който има желание може да се запознае по-подробно с технологията за легализиране на всяка идея, дори най-налудничавата.

Прозорецът на Овертон

01-01-%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D1%84_%D0%9E%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BD.jpg

Джоузеф П. Овертон (1960-2003) е старши вицепрезидент в центъра за обществена политика Mackinac Center. Загива в самолетна катастрофа. Формулира модела на променяне на проблемите в общественото мнение, посмъртно наречени Прозорец на Овертон.

Цитат

Чували ли сте някога нещо за „Прозорецът на Овертон“? Ако не, то ви препоръчвам да прочетете тази технология за легализиране на всичко, каквото ви хрумне. Ще разберете как се легализира хомосексуализмът и еднополовите бракове. Ще стане съвършено ясно, че работата по легализацията на педофилията и кръвосмешението ще бъде завършена в Европа в близките години. Както и детската евтаназия впрочем.

Джоузеф Овертон описва как съвършено чужди на обществото идеи се вадят от помийната яма на общественото презрение, измиват се и накрая се закрепват законодателно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/5/2014 в 21:59, sliderum написа:

Поредната конспиративна глупост и политическа подгоотвка на четящите да бъдат наклонени към дадена партия. Много хитро прикрит начин. Хвърля  се име  с интересно звучене, писания изглеждащи все едно са научно четиво, а всъщност набор от опорни точки.

Ами не е съвсем така :) Запознай се по-подробно моля :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎13‎.‎12‎.‎2016‎ г. в 18:18, Мойра написа:

технологията за легализиране на всяка идея, дори най-налудничавата.

Като например- че имаме един татко горе на небето, който ни бил създал, а след като умрем, щял да ни съди. :Д

п.п. дали има и един човек в този форум, който би могъл да направи обоснован и смислен критичен анализ на тази теория - се питам аз, че даже и джокер съм подал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, sound написа:

Като например- че имаме един татко горе на небето, който ни бил създал, а след като умрем, щял да ни съди. :Д

п.п. дали има и един човек в този форум, който би могъл да направи обоснован и смислен критичен анализ на тази теория - се питам аз, че даже и джокер съм подал.

А ти остава да докажеш как се създава Земята а после всичко живо от нищото? По чиста случайност.

pinga loca translated in english is "crazy cock"

хаха Мохини!! Just amazing!:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че защо трябва да доказвам такова твърдение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, 3,14 написа:

Хахааа, няма такава тема, благодаря на всички участници, искрено се забавлявам! :D

С възбудени сетива, Сирена, няма как да изпиташ нирвана, а само интензивен оргазъм. Знам, и на мен по време на оргазъм ми се е струвало, че преживявам и достигам неподозирани измерения, но, уви, това чувство трае кратко…и измеренията, в които ме запраща, също са краткотрайни. Бих искала да съм прасе в следващия си живот, при свинята оргазмът е най-дълъг -

И аз се забавлявам. Просто те викам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как работи прозорецът на Овертон

Цитат

Сергей Ценков, Фейсбук:

Как работи Прозорецът на Овертон!

Заменяме думата "кражба" с не толкова стресираща и по този начин размиваме границите между добро и зло...

Ето как бащата на лъжата гали ушите на заспалото общество!

Кражба на средства - Отклоняване на средства

Кражба на средства - Неправомерно изразходване на средства

Кражба на средства - Набиране на финансов ресурс

Кражба на средства - - Точене на пари

и т.н. от типа на - теглене/даване на необезпечени кредити, активно пренасочване на милиони, несанкционирано проникване в жилище, нерегламентирано отнемане на превозно средство, нерегламентирана транзакция от банкомат и други подобни, активно налагани от органите за масова дезинформация - телевизия, радио и преса...

Същият похват се ползва и за "лъжа", "прелюбодейство" и "убийство", като мерзостта стига предела си, заменяйки думата "убийства" със "загуби" или "травми, несъвместими с живота"...

Уши, който има да чуе!

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.