Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

3+ монитора на една видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте, 

пробвах с търсачката, но не успях да намеря подобна тема. Има доста неща в нета, има и видео в YouTube за проблема ми, но все нещо не е точно като моя случай и не мога да измисля решение. 

Та - опитвам се да си свържа 3 монитора на една видеокарта. Конфигурацията ми е сравнително нова и като я правех изрично казах да има такава видокарта, която да поддържа повече от два монитора. Сложиха ми видеокарта AMD Radeon HD 7900 Series, memory size 3072 MB. Изходите и са - DVI-I, HDMI и 2 х Mini Display, общо 4. 

Имам един старичък монитор(Benq) с VGA и един нов(Acer), който има DVI и HDMI.  За Benq-a съм сложил един VGA to DVI-I адаптер, а Acer-a си го свързвам с HDMI. Остават 2-та mini display-a. Имам монитор Samsung, който се опитах да свържа като сложих адаптер Mini Display to HDMI. И тук идва проблема вече. 

Като вляза в настройките на видео картата виждам, че и трите монитора ги detect-ва , НО не могат и трите да са свързани едновременно. като се опитам да enable-на третия(Самсунг-а) и ми излиза надпис, че трябва да затворя някой от другите. Като се опитам да направя Multi-display with Eyefinity пак ми позволява само с двата. Може би не правя нещо както трябва макар че едно към едно следвах стъпките от един YouTube tutorial. 

Ta - някой има ли идея как точно трябва да стане? Кое не правя както трябва? Уж не би трябвало видеокартата да е проблем, тя по принцип е направена да поддържа 4 монитора. Значи ще е нещо в свързването на мониторите. VGA to DVI-I адаптера би трябвало да е passive както го водят. Може ли от там да идва? Специално този монитор го detect-ва просто като VGA Display, а другите ги изписва с имената и спецификациите им. VGA-то би трябвало да е аналогов сигнал, а другите цифров. Дали от от там идва цялата работа. Дали не трябва да си сложа active VGA to DVI-I adapter и тогава да пробвам? 

Мога да направя и снимки. Ако има нужда ще кача. Мисля, че обясних разбираемо. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какво очакваш след като процесора на видеокартата поддържа до два цифрови изхода едновеменно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво да очаквам. За това питам. Искаш да кажеш, че всъщност няма как да сложа едновременно повече от 2 монитора заради видеокартата, която уж е нова и накратко в магазина са ме излъгали, че може да поддържа 3 или 4 монитора едновременно? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нужна е карта с eyefinity  технология и поне съответният брой букси колкото монитора имате, като заради типа входове на някои от мониторите ще трябва и преходник(или адаптер). Разбира се и съответното конфигуриране в контролният център на каталист-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това съм написал. Имам 4 изхода на картата. За VGA монитора съм сложил DVI-Iпреходник . За Мини Диспелея съм сложил HDMI преходник. Имам и Eyefinity, детектва и трите , но ми позволява само 2 да са включени едновременно. Явно нещо не правя както трябва, или както писаха по-горе позволявало само 2 едновременно, заради процесора на видеокартата, което преди изобщо не го бях чувал. И се оптвам да разбера сега кое не правя както трябва и дали са ме излъгали в магазина, че конкретната видеокарта може да поддържа 3-4 монитора едновременно. Ще пробвам да кача снимки след малко. 

Видео картата:

http://www.amd.com/en-gb/products/graphics/desktop/7000/7900

post-352765-0-00697200-1410024078_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Професора вече каза, че точно с тази карта няма да стане. Ако беше модел, който си имаше собствен vga изход, щеше да може. Иначе става опит за дърпане на сигнал от 3 броя цифрови изхода, което за модела не чини. Ако изхода DVI беше DVI-D можеше да се нарави нещо, но той е по-скъп вариант и не на всички карти се монтира такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи реално са ме излъгали в магазина... И дори и тази карта да има 4 изхода, то повече от 2 няма как да работят едновременно ...  Ебаси тъпата история, уж изрично казах, че искам да поддържа 3+ монитора. А и най-скъпия компонент в конфигурацията ... Но сам съм си виновен 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи реално са ме излъгали в магазина... И дори и тази карта да има 4 изхода, то повече от 2 няма как да работят едновременно ...  Ебаси тъпата история, уж изрично казах, че искам да поддържа 3+ монитора. А и най-скъпия компонент в конфигурацията ... Но сам съм си виновен 

Няма как с наличните монитори. Но с един монитор през DVI-I  + два с Mini Display port, или комбинацията с монитор с DVI-I вход + монитор с Mini Display + такъв с HDMI става. Два цифрови канала не могат да се изведат през DVI-I порта...Най-много, може да се клонира един и същи desktop да се показва на два монитора, но  нали не това е целта на заниманието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване