Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

игрите ми засичат

Mitko Ganchev

Препоръчан отговор

Голям проблем! Каквато и да е игра която пусна засича (лагва) машинката е с чисто нов Windows 7 x64 Не е от най-силните машини но съм  ги играл на по слаб компютър и вървяха добре не е и от графиките!?! Помагайте благодаря предварително!

Машината е :

Intel Pentium D 915 (процесор)

AMD Radeon hd6850 (видео карта)

4GB DDR3 1333Mhz (рам)

Asus P5G41T-M LX3 (дъно)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От така поднесената информация оставам с впечатлението, че не са инсталирани вероятно всички необходими драйвъри .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е в процесора ти. Прекалено слаб е за тая бърза видеокарта. Няколко години бях като теб :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

намери си интел e5800 ще видиш как ще литне компа...

Не съм много сигурен, че и той ще помогне кой знае колко. С клокнат E6750 на 3.6 GHz  и карта от първия ми подпис, имах големи проблеми. На него му трябва нещо още по-добро, но за това дъно трудна или по-точно скъпа работа, която не си заслужава парите. Нещо с Q отпред, за предпочитане с 9 след Q-то. доста просто решение е продажба н а дъното и процесора и добявяне на съвсем малко пари за едно евтино дъно с един Celeron  от последно поколение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Игрите които искам са

Driving Simulator

Euro Truck Simulator 2

Call of duty MW2-3

Е поизсилил си се малко и предполагам искаш да вървят на макс!Пробвай да им намалиш видео настройките и си провери дали са ти коректни драйверите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не на макс но driving simulator съм го играл на стария ми компютър на макс

По.нагоре са ти написали колегите ,че процесора ти е слаб, виж минималните изисквания и ще се ориентираш!И въпреки това си провери драйверите на видеото и DirectX!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора е доста слаб за тая карта. Каквото и д аправиш, каквито и настройки да намаляш, няма да постигнеш нищо. Ако си отвориш таск мениджъра по време на игра ще видиш, че процесорът ти се товари на 100%. Ако погледнеш и натоварването на видеокартата пак ще забележиш, че тя едва ли стига и 50% натоварване. И да увеличаваш и да намаляваш настройките на игрите, дали това ще са 50 или 70% натоварване, е без значение. Кадрите ще си стоят все същите или с малки промени. И по-лошото в случая не са кадрите, а това, че процесора ограничава видеокартата и то доста. На практика всичко зависи само от процесора, а в моментите, когато видеото дава повече кадри, процесорът в следващия момент ги смъква доста. тая разлика в производителността на видеокарта и процесор си проличава и като накъсване на картината в моментите, когато видеокартата бездейства заради слабия процесор. При слабите конфигурации с които си играл, вероятно процесора и видеокартата са били от един калибър. Това не е предизвиквало накъсаване на картината, а само е било причина за по-малкото кадри като цяло. С намаляване на детайлите обаче, кадрите са скачали и е било възможно гладка игра в моментите, когато е имало поне над 30 fps.  Та стига си се мъчил да откриваш топлата вода като мен навремето. Минали сме по тоя път. 

ПП: Всъщност, може да пробваш друго, за да намалиш накъсването. Инсталирай си MSI Afterburner  и намали честотите на видеокартата докато е възможна гладка игра. Имам предвид да внимаваш с прекаленото намаляване честотата на паметта, което може да доведе до дисбаланс и лоши резултати като цяло, поради намалената честотна лента. Вдигни детайлите на макс, за да може видеокартата да участва колкото се може повече, а от там да се намали и влиянието на процесора. Постави и по-висока резолюция на монитора, стига видеокартата да може да предостави достатъчно кадри, за да нямаш пък лаг заради ниското fps. Тоест, намери подходящата резолюция за тая карта, която би трябвало да е 1600х1200, ако си с CRT  монитор или нещо от сорта на 1680х1050, ако си с 16:9/16:10 монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да!!! Нормално е. С тоя куция процесор който спъва видеокартата.

Като искаш да нямаш лаг си купи четири ядрения core 2 Quad и тогава няма да имаш проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно Core 2 Duo E8400, Core 2 Duo E8500 или Core 2 Duo E8600 на старо(каквото намерите) и машината ще литне в сравнение със сега използуваният процесор. Може и някой от четириядрените от серия Core 2 Quad Q9XXX(най-бързият поддържан от серията е Core 2 Quad Q9650(rev.E0,3.00GHz,1333FSB,L2:12MB), ако захранващият блок не е китайска пуканка и ако намерите такъв на изгодна цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и с E8400  ще му трябват поне едно 4.2 GHz  за да няма проблеми. Преди години експериментирахме с един колега от HBG - той с E8400 и подобна карта. Едва след 4.2 GHz  нещата се нормализираха. Добре е нещо четириядрено, но аз писах по-горе, че вместо да се наливат пари за тия скъпи процесори, същите пари могат да се дадат за ново дъно със G1840  примерно, като след това ще има възможност и за i7  ако се налага. G1840  е над нивото на клокнат E8400. Ако приемрем, че за неговото дъно и процесор ще вземе 50-60 лева, то трябва да добави още 60-80 лева за новите чаркалъци. Паметта му гледам е DDR3  и няма да се налага замяната и поне на тоя етап. Ако реши да купува Q9XXX,  то паричките са дори повече. Дори и Q8400  вървят по 70-80 лева на старо и пак са по-слаби от новия Celeron. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдер не ми се спори. Написал съм че ще е много по-добре, отколкото със старият му процесор. По-високи честоти, повече и по-бърз кеш и шина, по-съвременни инструкции. Ся ако ще се гони идеала, теоретичен или практически, направете го с автора на темата на ЛС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ам да ви кажа колеги явно не всичко е до конфигурация те и мойте игри насичат  а съм с къде къде по добра  конфигурация от на автора  . Та самата картина при игрите някакси накъсва  както в един момент върви напълно гладко и плавно се движи и като почне да накъсва и се забелязва не е да кажеш че постоянно върви накъсано ами дразнещото е че върви гладко в един момент и за няколко секунди насича и после пак се оправя и пак започва редува се един вид  а иначе ето я и моята конфигурация :

Intel  i5 4590  3,30ghz

8 GB Ram

nvidia GTX 660 2 GB

Asrock H97 Performance

PSU Thermaltake Smart SE 730W

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, чел съм ти темата и при конкуренцията. Накрая проблема ще се окаже съвсем прозаичен и поради това невидян, или пък проблем в ЗКУ.  Щото не вдяваш там, че ти искат данните от натоварванията по време на игра или тежък бенчмарк, а не след това, пък било и от секунда само по-късно.

П.П. Все пак хората там най-накрая са успели да се доберат до някаква полезна информация, след доста мъки и теглене на инфото " с ченгел" :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами нали съм им показвал тестова с HWinfo а програмата показва min max и avarage и то си личи кога  и колко е било най голямото натоварване както на процесор и видео така и на рам паметта  а примерно докато правя клип с shadowplay  после като пусна да гледам клипа е перфектно плавно и гладко  нещо което не е така по време на игра и немога да си го обесня защо ? А клипа няма как да го покажа понеже е няклко ГБ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Mrnobody11
      Здравейте всички.
      Имам един въпрос някой знае ли къде мога да намеря ивеститор във България става въпрос за инвестиция във андроид игра искам да създам нова и интересна игра за андроид сигурен съм че играта ще стане хит защото няма подобна игра във плей стора а доста андроид потребители търсят нови и интересни игри.
      Знам за така наречените енджъл ивеститор но си нямам идея как се прави бизнес план проучвания и тн. Аи тези проучвания струват пари които нямам така че ако някой знаяе къде мога да се свържя дирекно със инвеститор и да му обясня за какво точно става въпрос и че наистина идеята ми си струва моля да сподели
    • от makabi
      Здравейте,
      търся лаптоп за игри и гледане на филми, бюджетът ми е до 1800-1900 лева.

Кажете ми дали този е добър избор: https://ardes.bg/product/acer-nitro-5-an515-55-73hh-nh-q7jex-00l-173951

• от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• от martin0566
      Вие използвате ли  Nvidia Geforce Now Cloud Gaming? Аз лично го ползвам откакто е излезнал извън бета версията и съм горе-долу доволен. Понякога е пикселизирано, понякога не,защото сървърите понякога са натоварени, но по-често върви без проблем. Кажете какво е вашето мнение на Geforce Now.
    • от Царина
      Здравейте !Искам да помоля за помощ .След 5 дни ставам на 17 .Покрай остановката с карантината няма да мога да го направя в заведение и да покана познати .За това ще го направя у дома с най добрата ми приятелки .Имате ли някакви идеи за забавления .Ако имате ще са ми от полза .Благодаря ви !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване