Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте отново,
Филипов, вероятно никой няма да се занимава с мен, ако не опитам. Още по-вероятно е да опитам и пак да не се занимават с мен, но аз ще знам, че съм опитал. Знаете защо на щрауса му е постоянно гол зад***ка нали? Айде всички да си забием главите пък да не мислим какво става отзад :) . И точно там е проблема, че ме кефи и затова искам да издвижа нещата до където мога, пък друг като не го кефи да си купи нещо друго и да си трае.
Благодаря на Единакът и kaldata приятел за съветите и линковете. С LG Бългярия няма смисъл, по-скоро ще пробвам да пиша на глобалния. Вероятно ще постигна горчивия опит на kaldata маниак, но човек сам като си очука главата е друга работа :)
peppone1, това "отпечатване" на изображението не зависи от настройките на яркостта и контраста, просто ако те са завишени се вижда повече. Иначе си е там отпечатаното изображение докато не изчезне само след дълга работа или след спиране на тв-то. Не зависи и от силата на подсветката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адмирации,че разпространяваш това по всички форуми!Твоят пост го бях чел в друг форум и честно казано се отдръпнах от тази марка,макар,че търся телевизор без 3д!Дано повече хора прочетат този пост,за да няма и други подобни!

Без 3D  са си супер. Лично аз съм изненадан от добрата матрица, макар телевизора да е 1366х768. Просто доста добри ъгли на виждане с достатъчно настройки на картината. А и цената си я бива. Все пак мислех да купувам около 42 инчов телевизор и се чудех дали да не е LG,  ама като чета това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се , че се намесвам - до автора на темата какъв вид телевизия ползвате - сателитна / булсат или виваком / или коаксиална + цифрова на обикновен градски доставчик . Това което видях като качество на картина ми намирисва на сателитна тв едвали при цифрово коаксиално качество ще е такава мазня . Моята плазма е 43 инча самсунг не е смарт нито 3D  но си е достатъчно голяма за стената и ми върши работа гледам си на цифрово коаксилна кабелна /DTV c / качеството е перфектно та затова като видях снимките ми стана интересно каква телевизия ползвате , че да не сте доволни от качеството на плазмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се , че се намесвам - до автора на темата какъв вид телевизия ползвате - сателитна / булсат или виваком / или коаксиална + цифрова на обикновен градски доставчик . Това което видях като качество на картина ми намирисва на сателитна тв едвали при цифрово коаксиално качество ще е такава мазня . Моята плазма е 43 инча самсунг не е смарт нито 3D  но си е достатъчно голяма за стената и ми върши работа гледам си на цифрово коаксилна кабелна /DTV c / качеството е перфектно та затова като видях снимките ми стана интересно каква телевизия ползвате , че да не сте доволни от качеството на плазмата

Здравейте, 

Телевизора е LED-LCD, не е плазма. Снимките са от филм пуснат от флашка, а едната е от ефирна цифрова телевизия. Омазано е защото фотоапарата снима на ниска скорост без светкавица. В тези снимки не е важно качеството на картината, а онагледяване на проблема. Иначе с качеството на картината няма проблем при цифрова ефирна на HD каналите изображението е много добро. При HD филм от хард диск също. Имам Булсатком, но съм със стар приемник, който няма HDMI, затова щях да го сменям. Качеството през скарт е гадно, но това важи за булсат приемник от стар тип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Телевизора е LED-LCD, не е плазма. Снимките са от филм пуснат от флашка, а едната е от ефирна цифрова телевизия. Омазано е защото фотоапарата снима на ниска скорост без светкавица. В тези снимки не е важно качеството на картината, а онагледяване на проблема. Иначе с качеството на картината няма проблем при цифрова ефирна на HD каналите изображението е много добро. При HD филм от хард диск също. Имам Булсатком, но съм със стар приемник, който няма HDMI, затова щях да го сменям. Качеството през скарт е гадно, но това важи за булсат приемник от стар тип.

То за була качествоно ми е ясно и като чета ми е черно на очите . Защо не пробвате директно с коаксиален кабел сцифров тунер майниги тия булсат развалят плазмата само сигурен съм че с директен коаксиал ще е 100 пъти по добро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за була качествоно ми е ясно и като чета ми е черно на очите . Защо не пробвате директно с коаксиален кабел сцифров тунер майниги тия булсат развалят плазмата само сигурен съм че с директен коаксиал ще е 100 пъти по добро

Както предполагам сте прочели, няма какво и на какво да пробвам, понеже върнах и двата телевизора, които ми изпратиха. Отново отбелязвам, че тук не става дума за качество на изображението. Дефекта, който разглеждаме е независим от качеството на изображението и от това от къде и от кого се подава сигнал. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

peppone1, това "отпечатване" на изображението не зависи от настройките на яркостта и контраста, просто ако те са завишени се вижда повече. Иначе си е там отпечатаното изображение докато не изчезне само след дълга работа или след спиране на тв-то. Не зависи и от силата на подсветката.

Не може контраста и яркостта да не оказват влияние върху отпечатването. Единствено подсветката няма връзка. Имах предвид да намалиш контраста колкото се може повече и да възстановиш яркостта на картината с усилване на подсветката. Разбира се това няма да оправи дефекта, но е добре да се наглася така при всички телевизори, а също и удължава живота на дисплея. Нормално е контраста да е наполовина, даже и по-малко, а подсветката също да не е на макс, резкостта да е в средно положение, яркостта докато черното леко се осветли. Аз на снимките не успях да видя хоризонталната лента, освен на решетката, забелязаха се само къси вертикални ивици, но ако отбелязването е очебийно, трябва да се защитят правата на потребителя до колкото може. LG не са лоша марка, просто това са дефектни серии и както всичко друго си го изхвърлят на сметището на Европа. Подобно беше едно време със Sony Trinitron 29" от 1995г. на които им се сдухваха кинескопите, въпреки че тогава беше водеща марка. Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете и съветите, но не става никак...всичко е глас в пустиня, поне засега.
На формата за контакт на глобалния сайт на LG веднага щом посочиш държава писмото ти отива в конкретната държава. Ето и отговорът от LG България, отново:
Уважаеми,
Благодарим Ви, че се свързахте с нашия Център за обслужване на клиенти!
Знаем за Вашето оплакване.Снимките са изпратени на отговорните лица и след като се получи отговор ,Вие ще бъдете осведомен за това.
В случай че според Вас получената информация не е била пълна, моля, изпратете запитването си отново! Ако имате въпроси относно нашите уреди и услуги, моля обърнете се с доверие към нашия Център за обслужване на клиенти на тел.: 070015454 (Пон., Вт., Ср, Четв., Пет. 8.00-18.00).

От Developers пък ми отговориха следното:
Hello.
In that case, please make an inquiry again to the LGE customer service center in your region as this is not the matters LG Developer site can provide proper answers to.
(To contact the LGE customer service center online, visit www.lge.com, select your regional site, and make inquiry at Support > Contact Us.)
LG Developer is providing resource for developers creating LG Smart TV/LG Mobile applications.
Please understand us as this is not our role.
Best Regards,
LG Developer site Team

Така че се "очаква отговор" от LG България, което вече заприлича на това да чакаш от умрял писмо...
Както и да е, ще чакаме да видим ще има ли отговор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че със следващите редове може да приключи темата. жалко, че скептиците се оказаха прави!
Постове от Фейсбук страницата на LG България:
АЗ:
Как LG ще се справи с проблема "Слепване на картината" в моделите 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други от серията LB? Ще се констатира ли този проблем официално, след като във форумите вече се появяват съобщения за него или LG ще си затвори очите за проблема? Как потребителя ще бъде предпазен от покупка на уред с генетичен дефект? Информирайте ни , за да знаем за софтуерен проблем ли се касае! Поемете инициатива и отговорност!

LG Bulgaria:
След направена проверка на наличните телевизори в търговската и сервизна мрежа на ниво Европа- цитираният проблем не беше потвърден. Предполагаме се касае за единичен случай с дефектна матрица, което е много малък процент от производството на всеки производител. 
Поздрави, 
Екипът на LG

АЗ:
Здравейте,
Позволете ми да НЕ се съглася с Вас и Вашето твърдение. Лично аз закупих 42LB671V, който е с ясно изразен дефект, за който сигнализирах в LG България. Конкретното устройство ми бе сменено с ново и новото прояви веднага същия дефект. След двуседмично обикаляне по търговските вериги и тестване на посочените от мен по-горе модели, смея смело да твърде, че ДЕФЕКТА Е НАЛИЧЕН ПРИ ВСИЧКИ ТЯХ!!! Вие от LG БЪлгария знаете много добре за проблема, след кореспонденцията, която водихме с Вас и тестовете, които проведохте на точно същия модел 42LB671V и потвърдихте, че сте забелязали проблема във Вашия шоурум. Защо сега въвеждате потребителите в заблуждение и отричате проблема? След контакта ми с десетки потребители на телевизори от серията LB и проведени тестове от тяхна страна, те също забелязаха проблема. В youtube има клипове-ревю на телевизори от тази серия, сами можете да ги видите и да забележите проблема, който отричате. Някои от клиповете са румънски... Проблемът ЯВНО НЕ Е ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ С ДЕФЕКТНА МАТРИЦА, А Е НАЛИЧЕН НА НИВО ЕВРОПА...как бихте коментирали. Безотговорно е да се продават дефектни устройства и това да се прикрива и да се заблуждава потребителя! Как бихте гарантирали на тези потребители, които са закупили такива телевизори, че проблема няма да се задълбочи след по-дълга употреба и след стандартния 2 годишен гаранционен перод няма да се наложи да сменят матриците за своя сметка? А може би телевизорите на LG са проектирани да работят 2 години???
И накрая, за да не съм голословен и ако вероятно ме обвинявате в анти LG кампания, то за да има защо ще допълня, че тестове освен на телевизорите на LG, проведох и на SONY, TOSHIBA, PHILIPS, PANASONIC, SAMSUNG, както и на някои нискобюджетни производители и модели. Вероятно доста от тези производители използват LCD панели именно на LG, НО ПОДОБЕН ГЕНЕТИЧЕН ПРОБЛЕМ СЪС СЛЕПВАНЕ НА ИЗОБРАЖЕНИЕТО ИМА САМО И ЕДИНСТВЕНО В СЕРИЯ LB на LG. Бъдете коректни към потребителите си и съобщете какъв е проблема и как би могъл да се отстрани!

LG Bulgaria:
Разбираме, че сте клиент неудовлетворен от LG продукт.
Както вече споменахме, проведените тестове не потвърждават посочения проблем!
Това, което знаем за Вашия случай, имали сте забележка към уреда, същият е заменен с нов, отново сте имали забележки, върната Ви е сумата и би трябвало да сте удовлетворен.
Декларираме, че няма други рекламации с цитирания от Вас проблем. 
Поздрави, 
Екипът на LG

АЗ:
Колко жалко е всичко това...!!! Жалко за "слепия", "неразбиращ" български потребител, който бива подвеждан и манипулиран по абсолютно безочлив начин. Уважаеми, тук не става дума за удовлетвореността ми или не от продукта на LG, който така или иначе върнах. Аз нямам проблем с това. Не загубих нищо, просто придобих опит, макар и горчив. Защо бих върнал и втория телевизор и защо бих ходил по магазините да тествам и други модели и други екземпляри от конкретния модел, ако не исках този телевизор или не го харесвах...и ако той нямаше проблем? Аз харесвам този модел телевизор, просто той не работи коректно, той има проблем, колкото и да го отричате. Има проблем, който потрвърдихте в телефонен разговор с мен, но явно се опасявате да не придобие гласност. Тук става дума за грубия корпоративен подход, който си позволявате. Става дума за проблем, който много хора по форумите потвърдиха. Хора, които се опасяват, че ако се обърнат към сервиз, то ще бъде безрезултатно, понеже отричате проблема. Хора, които предпочитат да си гледат телевизора така и по-рядко да влизат в смарт менюто на своя иначе смарт телевизор, само за да не се появява бялата линия на екрана им. Хора, които знаят, че никой няма да им обърне внимание. Хора, които се оказаха прави като ме убеждаваха, че няма смисъл от това да ви пиша и да се опитвам да разбера къде се гнезди проблема.
А той се гнезди ето къде:
"Това, което знаем за Вашия случай, имали сте забележка към уреда, същият е заменен с нов, отново сте имали забележки, върната Ви е сумата и би трябвало да сте УДОВЛЕТВОРЕН."
Казвате, че трябва да съм удовлетворен...!!! От кое? От това, че продължавате да продавате на невежия според вас народ дефектните телевизори, които върнах аз? 
Би трябвало да не ми пука нали? Та нали аз си взех обратно парите, ще си купя друг телевизор, който няма да е LG и няма да показва залепнала линия, когато вляза в смарт менюто му. Но, хора като мен ще продължават да купуват телевизорите с дефекти и трябва да се чувстват "удовлетворени". 
Сами знаете кой ще бъде удовлетворен от това: Кореската компания LG. За жалост вие уважаеми предствители на компанията в България, вместо да защитите интереса на българския потребител, защитавате корпоративните интереси на "вашата" компания. 
Уважаеми български потребителю, нека ти е честит новия "дефектен" 3D Смарт телевизор, който аз върнах, а продадоха на теб с надеждата да не забележиш проблема, който забелязах аз. Дано си УДОВЛЕТВОРЕН от декларацията на LG България, че няма рекламации с проблема описан от мен. И след като си купиш "моя" телевизор направи рекламация, за да се декларира проблема, защото "една птичка пролет не прави". И уважаеми български потребителю, преди да купиш прочети по форумите...там си пише...хора като мен, които са си блъскали главата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не съм голословен и да не вземат пък да кажат че с фотошоп съм добавил линиите на снимките с които илюстрирам проблема, ще ви помоля да изгледате това румънско ревю на еди коя си версия на фърмуера на 42LB671V. Забелязва се и на други места, но може би ще видите линията, която си остава залепнала и прозира през изображенията в екраните на yuotube в клипа точно 3.58 минута и по-натакък. Вижте отново същата залепнала линия върху синия екран на Navigator web в минута 7.10 от клипа и то след като телевизора изобразява бялата хоризонтална линия от Smart share менюто за точно 20 секунди (от 6.50 до 7.10 мин.). Представете си какво се получава ако по-дълго стои в този екран. Имайте също предвид и факта, че камерата с която е сниман клипа до голяма степен намалява яркостта, заради автоматичната компенсация на експозицията и по този начин детайлите стават доста слабо забележими. Когато телевизорът е пред вас линията се вижда така ярко, че...абе на моите снимки в началото е видно. Разбира се, не твърде, че я има при всеки фон или меню. Има я при определени цветове - сиво, лилаво и др. Също така може и да не я забележите, гледайки клипа, ако монитора ви е прекалено свтъл или прекалено тъмен, но в крайна сметка се вижда. Та има я линията и в минута 15.05, макар и по-бледа, поради по-малкото време за което бе изобразена отново в меню Smart share.
След като това се вижда и на този румънски екземпляр...как смеят да твърдят, че няма проблем и че били проверили на "ниво Европа" и нямало проблем!!!
Това е клипа: http://www.youtube.com/watch?v=t5KQGmf1NA0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още актуална информация по въпроса:
Въпреки усърдните твърдения на някои "осведомени разбирачи", че дискутирания проблем с LG тата е само в "малка серия, която е изтеглена от пазара", мога да ви кажа, че това е абсолютна лъжа. Днес ходих в Метро, а онзи ден в технополис. Тествах от новите партиди LBта. Проблема си го има и си е също толкова силно изразен както и преди.
Удовлетворява ме (както искаха от LG) само факта, че в магазините отиват хора и ги тестват и знаят за дефекта xuJIko.gif Така ми каза днес консултантката от Метро. Дори и тя чела за проблема, но не знаела как да го тества. Днес и го показах и се убеди сама. Това е новото - LG 4xLB65x/67x/7xx/ продължават да имат фабричен дефект.
Честито на невярващите собственици на LG.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях за какво става на въпрос, но имах възможността да тествам само LB-630V сравнен с 650 модела. При 630 го няма проблема, но при 650-ката си се виждаше. Интересното е, че в техното се правеха на ударени, не знаели за проблема :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях за какво става на въпрос, но имах възможността да тествам само LB-630V сравнен с 650 модела. При 630 го няма проблема, но при 650-ката си се виждаше. Интересното е, че в техното се правеха на ударени, не знаели за проблема :D

Вие от Варна ли сте? Ако да, то и в техномаркет и в технополис и в зора и в метро вече знаят за проблема. Вероятно се правят на ударени. Ако сте от друг град може и да не знаят, понеже никой няма да им каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам lg 32lm620s smart 3D от три години и работи перфектно. Ползвам му всички функции най вече DLNA. Та искам да кажа че явно това е дефектна серия от тази година, което обаче да кажа на хората писали по-горе, че всички модели винаги са били такива. Ако почнеш така ще намериш модел на всяка марка, който има някой дефект. 

Бедата вярно е че никой не му пука и не обезщетяват потребителя по никакъв начин. Кабелен техник съм и доколкото съм забелязал дефекта си го има само в серията от тази година LB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускахме тестовото изображение (бялата решетка) на всички тези модели:

42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671

Колега имам следният въпрос, тествали ли сте модел 47LB730V, виждам че сте тествали 42" му версии. Понеже не го виждам в изброените значи ли това, че не сте го тествали, или значи че не дава тези проблеми.

Благодарности за информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега имам следният въпрос, тествали ли сте модел 47LB730V, виждам че сте тествали 42" му версии. Понеже не го виждам в изброените значи ли това, че не сте го тествали, или значи че не дава тези проблеми.

Благодарности за информацията.

Здравейте, 

не си спомням да съм тествал конкретно 47 инчов 730 (то малко ли ходене и тестване беше по магазините, но май не съм го пробвал него), но съм 99% сигурен, че ще го има проблема, защото панела му е еднакъв с този на 47 инчовия 671, който съм тествал и има проблем. Най добре го пробвайте в някой магазин и то пробвайте този, който евентуално бихте купили (или поне да сте сигурен, че е от същата партида). Напоследък се говори, че уж са пуснали серии, в които не се проявява дефекта, но аз лично не съм ги виждал и съм скептично настроен към тези твърдения, както и към тези, че от LG били изтеглили телевизори...бла, бла. То се говореше, че са отстранили проблема със софтуерен ъпдейт, ама хората още го чакат тоя велик ъпдейт като мана небесна....ама го няма и няма да го има. Няма нищо вярно. продължават да си ги продават и хич не им дреме. Ако бяха изтеглени нямаше онзи ден пак да ми се обажда човек дето си купил от метро 671 и видял линията и се чуди какво да го прави. Щом и руснаците коментират проблема значи си го има масово. Просто отидете и пробвайте телевизора. Ако не видите линията от първия път не значи, че я няма, просто опитайте пак  :) Дано да имате късмет!

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A можеш ли да ми кажеш набързо къде и какво да правя за да го проверя това чудо, по възможност като на "идиот". Честно казано до момента не съм си имал вземане-даване с LG и предполагам, че ще му гледам менюто с "влажен, телешки поглед".

До момента карах с една Тошиба от преди 4 години, но претърпя близка среща с твърд предмет и матрицата сдаде багажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска тествах в Метро LG 47LB730V и проблема си беше ясно изразен и се отказах да си го купя. В техномаркет и технополис си знаеха за проблема и ми казаха че няма смисъл да тествам проблема си го има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте много полезна тема, ако може да ми кажете как се тестват телевизорите ?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...ако може да ми кажете как се тестват телевизорите ?...

Тук в тази тема е описано онагледено и подробно специално за този им дефект, за който е темата.

И тук е описано още в 1-ви пост, но в другия форум темата е по-добре развита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В 650v има ли го този проблем

Виж последния пост в темата към която @skalata_73 е дал линк, за да не се повтарям.

Редактирано от bmvtooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор - картинка с бяла решетка от флашка за 20 секунди и промяна на екрана за проверка мн. полезна информация.

Редактирано от Bazrud (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МНОГО ПОЛЕЗНА - ЦЯЛ ДЕН РЕШЕТКИ ЩЕ ГЛЕДАТЕ - НЕМА ЩО  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.