Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Наскоро смених кутията с по-голяма и поради това имам нужда от някои удължителни/разклонителни кабели - за харддискове и вентилатори. Пробвах в няколко магазина в Пловдив, но естествено - без резултат, с изключение на един съвет - да търся в "китайските сайтове". Преди малко реших да пробвам с търсачката за "molex to 4 SATA" и така попаднах на сайта Aliexpress. Оттам пък само след няколко секунди ми изскочи прозорец, с който ме уведомяват, че доставят до България - много мило. :) Само че аз си нямам никаква представа как точно става доставката и плащането, до митницата ли ще трябва да ходя, или доставят до адрес... Изобщо - някой, който е наясно - нека да обясни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Наскоро смених кутията с по-голяма и поради това имам нужда от някои удължителни/разклонителни кабели - за харддискове и вентилатори. Пробвах в няколко магазина в Пловдив, но естествено - без резултат, с изключение на един съвет - да търся в "китайските сайтове". Преди малко реших да пробвам с търсачката за "molex to 4 SATA" и така попаднах на сайта Aliexpress. Оттам пък само след няколко секунди ми изскочи прозорец, с който ме уведомяват, че доставят до България - много мило. :) Само че аз си нямам никаква представа как точно става доставката и плащането, до митницата ли ще трябва да ходя, или доставят до адрес... Изобщо - някой, който е наясно - нека да обясни!

Аз ползвам пейпал за подобни плащания и заради обвързването с домашния адрес ми ги доставят в къщи. Обикновено цените са много ниски и няма мита и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плащаш с дебитна/кредитна карта, не приемат paypal, поръчка под 30 лв идва директно в пощата(над 30 лв се дължи ддс, над 150 лв-мито-съответни идвт в митницата), има практика да се помоли продавачът да запише сума до 15-18 долара, в случай на по-скъпа поръчка-в повечето случаи се уважава от търговеца. Аз от там си поръчвам чай, пристига за между 15-25 дни(това е при мен) може да се чака и повече. Бг мамите имат хубава тема с подробно описание.

ПС. За доставката безплатна е когато се извършва от Китайските пощи или Сингапурските пощи

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пращат ти го в пощенската служба която отговаря за твоя адрес.Оттам си го взимаш,поръчвал съм си доста нещица от там и съм доволен общо взето.Електроника не бих рискувал да си поръчвам,поръчах веднъж 64 Гиги карта а след проверка се оказа с 8 реални ,пратиха ми втора напълно безплатно след като се оплаках но и тя същия буклук :))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плащаш с дебитна/кредитна карта, не приемат paypal, поръчка под 30 лв идва директно в пощата(над 30 лв се дължи ддс, над 150 лв-мито-съответни идвт в митницата), има практика да се помоли продавачът да запише сума до 15-18 долара, в случай на по-скъпа поръчка-в повечето случаи се уважава от търговеца. Аз от там си поръчвам чай, пристига за между 15-25 дни(това е при мен) може да се чака и повече. Бг мамите имат хубава тема с подробно описание.

Аз ползвам други китайски и всички те приемат пейпал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз редовно си пазаря от там. За повечето стоки има безплатна доставка до България. Правиш си регистрация, пишеш си адрес и име за доставка и при заплащане ще ти поиска да напишеш кредитна или дебитна карта, като номер на карта не се пази в сайта и трябва да е пишеш всеки път. При мен повечето стоки идват за 10-30 дни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много го хвалят за техника този сайт защото е било доста по-изгодно от други места. Доколко е вярно не знам, не съм пазарувал от там. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам други китайски и всички те приемат пейпал

Така е но Алиекспрес не приемат със сигурност. Приемат разни други Мънибукърс, през Уестърн юниън ит. и тн на сайта пише. Аз лично плащам с Visa Electron дебитна карта и не съм имал проблеми.

Много го хвалят за техника този сайт защото е било доста по-изгодно от други места. Доколко е вярно не знам, не съм пазарувал от там. :)

За някои дребни неща е добре, аз съм си взимал вентилатор за Тинкпад-а 5 долара струваше, тук е 36 лв. Но за скъпи продукти с гаранция, дори и да избегнеш ддс-то и митото си е рисковано. И аз съм ги заглеждал споменатите флашки за 10-тина долара 64гб- нормално е да има нещо съмнително.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори! Не искам да изглежда че мрънкам, но няколко пъти ми се случва мой въпрос/тема да "увисне"...

Разбрах, че Алиекспрес не работят с PayPal. Имам карта V-Pay - предполагам, че ще свърши работа?

Да попитам все пак дали знаете друго място, откъдето да купя кабели като тези:

http://www.aliexpress.com/item/high-quality-SATA-HDD-power-supply-Cable-SATA-hard-disk-power-supply-Digital-Extended-Interface-Computer/1880279509.html

http://www.aliexpress.com/item/Blue-Sleeve-SATA-II-High-Speed-7Pin-Cable-With-Latch-X-4/1866055381.html

http://www.aliexpress.com/item/specialty-custom-made-Computer-Cable-Pc-power-supply-ide-connect-to-five-SATA-device-CABLE-red/1884238206.html

http://www.aliexpress.com/item/professional-custom-high-quality-IDE-4PIN-TO-15PIN-sata-Power-Cable-18AWG-UL1007-criterion-electronic-wire/1895645141.html

http://www.aliexpress.com/item/computer-case-MOD-Luxury-packaging-net-The-mainboard-4-pin-pwm-fan-extension-cord-Professional-custom/1913332778.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

dx.com имат вече европейско представителство от холандия

http://eud.dx.com 

разяснения

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Aliexpress пазарувам доста,защото там намирам най евтино това което търся!

Тук можеш да видиш с какво да платиш;

http://help.aliexpress.com/categories_Payment.html

Имам купени от там два телефона ,един таблет и много дребни неща.

Хубавото е че дадена стока се предлага от много търговци и можеш да избираш!

Трябва обаче и да се внимава защото има и мошенници?

Кабели има и в;

http://www.ebay.com/

Редактирано от dobromecho (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за още нещо - има ли някакво значение, ако например 4 от артикулите са от един определен търговец, а петият - от друг? Това две различни доставки ли ще бъдат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

В общи линии се ориентирах какви кабели ще ми свършат работа за харддисковете. Искам мнение за този кабел/адаптер. Доколкото виждам от картинката, две жици - червена и черна взимат захранване от молекса - това означава ли, че напрежението е 5 волта или просто някой там не е спазил цветната кодировка? Струва ми се съмнително някой да се опитва да задвижи 4 вентилатора с 5 волта, но от друга страна от китайци всичко може да се очаква. :) Другият конектор от тази страна се включва към дъното за PWM, а от другата страна има 4 броя 4-пинови конектори за вентилатори. Мога ли да включа там 3-пинови вентилатори и какво ще стане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте имам проблем с качването на дебитна карта в алиекспрес . Някой може ли да ми помогне да ми каже как се регистрира и как може да пазарувам от там ? И последно може ли и аз да продавам там неща и как става качването на продукти. благодаря ви !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Какво точно значи "проблем с качването на дебитна карта"? Не ти приема картата, дава някаква грешка ли? Аз като си поръчвах кабелите(пристигнаха успешно за 15-20 дни), просто въведох данните на картата и стана. Твоята карта поддържа ли се по принцип от тях? За регистрацията - първото е валиден Е-мейл за комуникация и второ - парола. Като ги въведеш, ти пращат едно писмо за потвърждение - отговаряш(цъкаш на линка) и влизаш в "пещерата". :) За продажбата не съм наясно, но мисля че ще е доста по-сложно - трябва да се конкурираш с китайци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Какво точно значи "проблем с качването на дебитна карта"? Не ти приема картата, дава някаква грешка ли? Аз като си поръчвах кабелите(пристигнаха успешно за 15-20 дни), просто въведох данните на картата и стана. Твоята карта поддържа ли се по принцип от тях? За регистрацията - първото е валиден Е-мейл за комуникация и второ - парола. Като ги въведеш, ти пращат едно писмо за потвърждение - отговаряш(цъкаш на линка) и влизаш в "пещерата". :) За продажбата не съм наясно, но мисля че ще е доста по-сложно - трябва да се конкурираш с китайци.

не знам къде да е ригистрирам картата това е проблема :)))

не знам къде да е ригистрирам картата това е проблема :)))

картата ми е виза от райфазенк

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стигна ли до момента, в който си сложил нещо в кошницата и отиваш към потвърждение?

не ми дава да купя нищо натискам и не го маркира въобще

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не ми дава да купя нищо натискам и не го маркира въобще

Oбикновено покупките от AliExpress имат допълнителни опции, които ако не се маркират не ти дава да финализираш покупката. В същото време излиза съобщение какво не си "чекнал", но е с малки букви и не винаги се вижда веднага- дори аз, който имам вече доста покупки оттам, не винаги забелязвам предупрежденията и се чудя понякога какво не съм направил за да не стане покупката. Така, че гледай добре какво изписва- то е над бутоните "Buy Now" и "Add to Card" - над тези бутони е бройката на продуктите и над бройката излиза предупреждението в което пише какво не си направил.

Remind_Ali.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Искам да си опазарувам някои неща от Алиекспрес. Например един Xeon x5660 и евентуално, ако ми хареса цена, и дънна платка към него. Лични впечатления от този сайт имате ли, защото жена ми си поръча неща от него и имаше проблеми с част от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам проблеми. Закупих си led лента, 3 калъфчета за телефона си и аксесоари за дремела. Даже пристигнаха и с дни по-рано. Но, трите калъфчета бяха пластмасови, едното се беше счупило, изпратих съобщение на продавача и той ми изпрати ново съвсем безплатно. :) (имах избор между връщане на парите или срещу ново калъфче, аз залепих и първото де :D)

П.П. Гледаш и рейтинг, ако е под 93%, не пазарувай. Също разгледай и от кога са негативните мнения и защо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеца по-късно...

Като дойдат във вашия град доставките отиват във пощата си взимате колета аз взимах един калъф дойде за 28 или 29 дена 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предстои да купувам едни чаркове от китайски сайт на обща стойност 97 лева, доколкото съм разбрал мито се плаща само за стоки със стойност над 150 евро, тоест има вероятност да не плащам. Не знам само колко ДДС трябва да платя и откъде се взима пратката - от местния клон на пощата или някъде на майната си? Абе въпросът ми е - ще имам ли вземане-даване с митницата, че нямам време и нерви да се разкарвам до там? 

Редактирано от Puppet Master (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване