Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

От какво е тази част

Momchil Cvetilov

Препоръчан отговор

Здравейте,извинявам се ако темата не е за тук.Вчера разчиствах гаража  и намерих тази част.Надявам се да ми кажите от какво е! 

http://prikachi.com/images.php?images/250/7593250K.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Емблема на Мерцедес. Слагаш я на капака за мерник и даваш само напред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,извинявам се ако темата не е за тук.Вчера разчиствах гаража  и намерих тази част.Надявам се да ми кажите от какво е! 

http://prikachi.com/images.php?images/250/7593250K.jpg

колело на вагонетка (за транспортиране от мините на руда и други)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е малко може да е част от сифон за отводняване :D

пп.За това е важен размера! :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Размера винаги е важен!

Аз продължавам да твърдя, че това е емблема на Мерцедес пък!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено масивно и чугунено ми изглежда :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено масивно и чугунено ми изглежда :)

Зависи гледната точка и с какво око гледаш :P

Аз продължавам да твърдя, че това е емблема на Мерцедес пък!!!

Теб май ще те поздравя и с песента ,,Бял мерцедес ме преследва в живота,,  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи гледната точка и с какво око гледаш :P

Теб май ще те поздравя и с песента ,,Бял мерцедес ме преследва в живота,,  :D

Обърни внимание на ръждата. Малки петна, което принципно е характерно за чугун. И малко малки петна, което ме навежда на мисълта за нешо по-голямо :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голямо е и тежи 16 кг и е дебело ;Д

Колело е според мен, за движение по релси, личи си по реборда. Ако диаметъра е около 30 сантиметра има голяма вероятност горното ми предположение да е вярно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голямо е и тежи 16 кг и е дебело ;Д

И аз си мислех за колело на вагонетка, заради закантващия, абе не е "жлеб" думата, да го наречем ограничител, че нещо съм забил. Но от толкова ръжда не бях сигурен.

Мислех да не е ръкохватка за голям кран, но централният отвор (защото е кръгъл) ме отказа от тази идея.

Колело е според мен, за движение по релси, личи си по реборда. Ако диаметъра е около 30 сантиметра има голяма вероятност горното ми предположение да е вярно

Ааа, ето я думата... "реборд"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание на ръждата. Малки петна, което принципно е характерно за чугун. И малко малки петна, което ме навежда на мисълта за нешо по-голямо :P

Ами то автора да беше казал колко му е голямо.....кулллото!На мен малко ми се вижда на монитора :D Ма...както и да е -поспамихме си, позабавлявахме се.

Аде лека от мен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то автора да беше казал колко му е голямо.....кулллото!На мен малко ми се вижда на монитора :D Ма...както и да е -поспамихме си, позабавлявахме се.

Аде лека от мен :)

Диаметарът според мен е по-малък от 30см и то доста,по-скоро 20 и нещо или по-малко и е масивно и отдолу е плоско се е дно джанта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Диаметарът според мен е по-малък от 30см и то доста,по-скоро 20 и нещо или по-малко и е масивно и отдолу е плоско се е дно джанта

Ясно, колело от вагонетка е. А това плоското е реборд, ползва се за да не излети вагонетката от релсите при завой

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

колело на вагонетка (за транспортиране от мините на руда и други)

С такива колелета от вагонетки в казармата си бяхме направили щанги. Идеални са за целта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, колело от вагонетка е. А това плоското е реборд, ползва се за да не излети вагонетката от релсите при завой

Сега се сетих,баща ми ги е взимал едно време от вторични суровини (белканто) :D за да си направи штанга,но имало само едно колело.Освен тези имам две колела от верижен трактор https://www.google.bg/search?newwindow=1&tbm=isch&q=%D0%B4%D1%82+75&spell=1&sa=X&ei=_vINVPWWAqj8ygPAzoDQBw&ved=0CBsQBSgA&dpr=1&biw=1366&bih=657#facrc=_&imgdii=_&imgrc=t-ONmLVmhy4JMM%253A%3Bw4YQS4c7te7gGM%3Bhttp%253A%252F%252Fupload.wikimedia.org%252Fwikipedia%252Fcommons%252Fe%252Feb%252F%2525D0%2525A2%2525D1%252580%2525D0%2525B0%2525D0%2525BA%2525D1%252582%2525D0%2525BE%2525D1%252580_%2525D0%252594%2525D0%2525A2-75_%2525D0%2525A1%2525D0%2525BE%2525D0%2525BA%2525D0%2525BE%2525D0%2525BB_%2525D0%2525B3%2525D0%2525BE%2525D1%252580%2525D0%2525B0_6.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fru.wikipedia.org%252Fwiki%252F%2525D0%252594%2525D0%2525A2-75%3B800%3B533

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С такива колелета от вагонетки в казармата си бяхме направили щанги. Идеални са за целта.

Някога мъжете чакаха повиквателна от казармата, а сега си чакат поръчките от Орифлейм.

А на другите един поздрав:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някога мъжете чакаха повиквателна от казармата, а сега си чакат поръчките от Орифлейм.

А на другите един поздрав:

И това съм бачкал след казармата. Странна работа. Eдин мъж колега не видях :P Някаква лелка в чата ме бе навила да ставам дилър, щото така щяло да ми бъде по-евтино. И аз чаках парфюм. Ама такива бяха следказармените и следреволюционни времена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да малко е колелото, от вагонетка е както вече казаха колегите. От предната снимка не си личеше добре. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване