Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Undervolt на 7850 2GB

danchobg

Препоръчан отговор

Здравейте, имам SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5 (11200-07), която се клоква чудесно. Но реших да я оставя на заводски честоти и да и намаля волтажа. Но срещнах проблем. Заводския волтаж 1,138 е предостатъчен за работа и с оъвурклок, но не ми дава да сляза под него. Дори и на 0,8 волта да я забуча, пак скача на 1,138. Ползвам sappfire trixx. Спирах ULPS, включвах force constant votage. Не ми дава да бутам напрежения в MSI, дори след бъзик на cfg файла. Някакви идей защо не ми дава да намаля волтовете? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си само ти, просто по-надолу не позволява самата карта. Една от причините може би е предпазване от някакъв проблем със самата карта, и затова не можеш да свалиш повече от това. Ето това е от чужд форум извадка:

Undervolting the card when it's under load will cause issues, that's why TrixX doesn't allow it.

https://www.sapphireforum.com/showthread.php?29507-HD-7850-Undervolting

В анандтеч също нямат успех със свалянето на волтажа:

On a side note, I have noticed that some cards have stock voltage at 1.075, mine never goes below 1.138 no matter how i undervolt it

http://forums.anandtech.com/archive/index.php/t-2239216-p-2.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ъндерволтваме...... 
Да споделя и нещо интересно. 
Има power limit +/- 20%. Когато той се промени, честотата не се променя, но фпс-а се променя. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах една 5670, сменях биоси, то не тръгва с всички варианти (сафир,xfx...), големи акробатиги и правих и накрая я стопих с волт мод с молив по резистора. 
Не искам да пипам биоса на картата, при положение че не е нужно и няма втори. 
Да изгориш (брикнеш) карта за 100 лева не е проблем, ама за 350, поне за мен, вече е.
Ще и намаля power limit-а на -20%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване