Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с драиверът за wireless!

Препоръчан отговор

Здравейте,

вчера си прейнсталирах лаптопа който е Dell inspiron 15 3521 но ми прави проблем с еднин драйвер по точно с този за wi-fi.

Търсих но не намерих тема и затова се надявам да ми помогнете. С  windows 7 64 bit съм . Драиверът го теглих от сайта на dell друг път не ми е правило проблеми като ги инсталирам, но сега нещо се заинатаява.

Ето и снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не ми прилича на драйвер, ами на някакъв update пакет. От тук ли си свалил драйверите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само за уточнение - сигурни ли сте, че изтеглихте нужния драйвър? Използвахте service tag  на компютъра, сканирането на Dell за необходимите драйвъри или с ръчно конфигуриране на настройките за избор на драйвър за изтегляне?

Ао сте конфигурирали ръчно, бих препоръчал да въведете service tag (има го на дъното на лаптопа) и тогава да изберете драйвъра за изтегляне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направено е всичко но не иска....

Драйвера за чипсета инсталиран ли е? 

Понеже няма как да сваля драйверите и да ги тества, самия драйвер цяло Exe ли е или е пакет и може да си избираш ръчно, кое и как да се инсталира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направено е всичко...

това не казва нищо. Какъв е wireless network adapter - марка, модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря :)  :wink12:  ;)  :ohmy:  :shy11:  явно аз съм объркал нещо бях истегли погрешно незнам как стана по принцип винаги си свалям едни и същи ама явно нещто се е променило!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо ги сваляте при всяка преинсталация? Защо не си ги съхраните на друг дял (несистемен). и да си ги имате. И си направете резервно копие на всички не-Майкрософтски драйвъри и от този архив да възстановявате след преинсталация. 

Много лесно става архивирането с Double Driver

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от VolvoPower
      Здравейте! Преди два дена реших да пречистя компа си от непотребни файлове от "Програми и компоненти". Деинсталирах някои неща, но погрешка деинсталирах драйверите за мрежовата карта и сега нямам достъп до Wi-Fi :/ . Моля, кажете как да оправя този проблем. Благодаря ви предварително . Мрежовата  карта се казва Remote NDIS based Internet Sharing Device #3
    • от Hristo K
      Здравейте, имам следния проблем: Ползвал съм не веднъж хотспот на телефона ми(HTC Desire) за да ползвам мобилен нет на лаптопа. От скоро обаче има някакъв проблем. Съмнява ме, че всичко стана след ъпдейт на вин-а. Не мога да открия безжичната мрежа която правя от телефона, а с Ubuntu 14.04 нямам никакъв проблем. Някой знае ли защо е така?
    • от Collins
      Здравейте! Не съм сигурен дали трябваше да пиша темата тук, но все пак ето проблема:
      Онзи ден се сдобих със аудио система, проблема е че е уайърлес и ми използва страшно голям ресурс от мрежата, при което скороста на нета, на компютъра пада до 4-5 кб/сек, та върпоса ми е дали няма някакъв вариант системата да използва отделен рутер само за нея предвиден или ми трябва усилвател на сигнала?
    • от tovasito
      Здравейте, проблема ми е точно този който е описан в заглавието. Става въпрос за обществена мрежа без каквито и да било защити(WEP / WPA / WPA2). Мрежата е винаги със сигнал на 4 чертички, Sygnal Strength: Very Good
      Преди да сменят името на мрежата нямах подобен проблем. Сега като се свържа към мрежата пише че съм свързан и че всичко е ОК, обаче като се опитам да отворя Google.com или който и да било друг сайт кръгчето за зареждане на страницата се върти известно време и след това изписва стандартното съобщение - Сървърът не е намерен... Firefox не може да намери сървъра...С друг браузър е същата работа.. А пък скайп и подобни програмки не се логват. Изобщо няма никакъв интернет. Пробвах да се свържа към същата мрежа както от настолния компютър с Windows XP Pro X64 SP2 и мрежов адаптер TP-LINK TL-WN722N така и от смартфона ми който е модел от края на 2011-та, но стотиците опити и на двете устройства са без успех и винаги е все едно и също - свързва се, но няма интернет, а преди си имаше и от смартфона. Няколко пъти смених различни драйвери за TP-LINK-а, както и 2 пъти сменям MAC адреса на същото физическо устройство в случай че случайно MAC адреса ми е бил забранен/блокиран, но всичко отново е безуспешно.
      Пробвал съм с най-различни TCP/IP настройки - и автоматични и ръчни, като за Preferred DNS Server съм пробвал 8.8.8.8 и за Alternate DNS Server 8.8.4.4, но уви нищо не помага.

Възможно е просто да има проблем с интернета до рутера и на рутера да няма интернет, обаче пък проблема ми възникна точно в деня в който преименуваха мрежата, което ме навежда на мисълта че оттам идва проблема. Четох и в един форум че един човек е имал абсолютно същия проблем като моя отново вследствие на смяна на името на wifi мрежата, но никой не му беше отговорил във форума. Пък и проблема е вече от месец и половина и не ми се вярва да оставят клиентите на кафенето без интернет за толкова много време.

Моля ви за помощ, всякакви съвети биха могли да са ми от полза.
    • от Graysun
      Здравейте, 

Днес инсталирах Wireless Lite N USB adapter марка TP-LINK модел TL-WN721N както е изписано на котията слагам адаптера и инсталирам драйвърите след това пойска да се растертира след рестарта започна да ми иска парола за влизане в Winodws 

User:Gabi
      Password: 

проблема е че такава парола не е поставяна никога на този компютър затова няма от къде да я знам 

OC e Windows XP 

Нямам възможност да го прейнсталирам защото баща ми има програми който са му сложени от фирмите с който работи  

Мога да влизам в Safe Mod след блъскане по F8 но под Safe mod има

Safe Mod with нещо си 
      Safe mod with C..... нещо си не запомних какво е  в тези 2те не мога да влизам пак ми иска парола 

Опитах се да сменя паролата от сафемод чрез контролния панел и всички други стъпки но не се получи
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване