Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем в локалната мрежа!

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам едно такова въпросче, в локална мрежа съм с още 5-6 компа и всичко съм си инсталирал и мрежата и шаринга, обаче другите не могат да влязат в моят комп дава им че все едно компа ми е изключен, а аз мога да влизам в тяхните компове и да ползвам каквото са шарнали. Да кажа, че този проблем се появи от скоро преди това всичко си беше окей и нямаше проблеми, и като цяло този проблем се проявява на моето комп-че регулярно и на предният преинстал и на по предният и така нататък, работи си работи и хоп на 2-3 месец почва така да прави. Ама вече ми писна да преинсталирам, то и време нямам, та ако някой знае как се оправя този проблем без преинстал на Уина да каже че аман заман вече...Значи ползвам Уин ХР Про 02.2006 аренабг.сом рилийз, Касперски Антихакер 1.9.4(без включен стелт моуд), Касперски Антивирус Персонал про 5.0.527, Систем механик последната версия за поддържане на компа в добро състояние.

Благодаря предварително за помоща! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Меко казано и аз имам такъв прпблем, по някакъв начин са ми забранени входящите заявки (незнам как теглят торенти и званят по скаип), от една страна добре ама как да шервам. Добре че имам скаип та пращам.

Иначе провери кои потребители имат право да ползват шера

Ако не е това помагаите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам едно предложение което може да помогне в този случай,Аз съм в локална мрежа и при нас започнаха да променят IP-та ,когато си пуснах сървара нв всички които им е променено IP-то не могат да ми видят машината.Влязих под дос и добавих това(route add 10.31.0.0 mask 255.255.255.0 10.10.0.100 -p) сега вече нямам този проблем,компютара ми се вижда от всички.

дано съм ви помогнал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първите случаи ползвате кадърни защитни стени (хаха)

В последния случай да вземат да си оправят DHCP сървъра(ите може би?), че дава(т) калпави настройки на хората (като ще раздава адреси от 2 събнет-а, барем да им даваше подходящия нетмаск..

Във всички случаи тези проблеми лесно се установяват с tcpdump и nmap, щеше ми се да зачекна темата за прекрасните операционни системи дето нямат нормален начин да си диагностицираш мрежовите проблеми, нямат нормално логване на събития и правят каквото си знаят, но айде от мене да мине :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят проблем така и не се оправи!? sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели, аз лично също не мога да ви помогна, а само да споделя - и аз имам същият проблем. Вързахме два нови компютъра в локалната мрежа и те не могат да влязат в шернатите документи от другите потребители!

Ако има някои наясно нека да каже как да го оправя този проблем!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

enable netbios over tcp/ip (netbios resolving не през DHCP)

едни и същи workgroups

file&printer sharing

мизерния измислен firewall може би блокира нужните портове (135,137,138/udp, 139/tcp)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойте специално са следните всичко е autodetect а вразката ни се разпределя от router който дава на мен ip 10.10.1.4, а на компютъра които не може да използва мойте shared документи 10.10.1.8.

Спрях и огнената стена и това не даде резултат.

Sub Маск : 255.0.0.0

Assigned by DHCP

IPv6

за друго не се сещам.

Прочетох нещо за natbios как да го сменя това или от каде да го видя?

Редактирано от Dragoniliyan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочетох нещо за natbios как да го сменя това или от каде да го видя?

NetBIOS се настройва при IP адреса даваш разширени и там в таба WINS

не че помага ама дано при тебе стане

За преинсталиране на TCP/IP

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

(създава файл в С:\ resetlog.txt в него накрая трябва да пише <completed>)

това би трябвало да помогне ама пак не помoгна на мен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
NetBIOS се настройва при IP адреса даваш разширени и там в таба WINS

не че помага ама дано при тебе стане

За преинсталиране на TCP/IP

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

(създава файл в С:\ resetlog.txt в него накрая трябва да пише <completed>)

това би трябвало да помогне ама пак не помoгна на мен

Направете нещо много просто:

След като шернете папките, които трябва да бъдат видими и достъпни по мрежата просто дайте десен бутон на My Network Places->Properties->Set up home or small office network и следвайте съветника. В 99% от случаите помага веднага :nono:

(Разбира се визирам ХР)

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ДАЛИ НЕ ТРЯБВА ДА СА 255,255,255,0

Ами то автоматично си ги зададе тия.

След като шернете папките, които трябва да бъдат видими и достъпни по мрежата просто дайте десен бутон на My Network Places->Properties->Set up home or small office network и следвайте съветника. В 99% от случаите помага веднага smile.gif

(Разбира се визирам ХР)

bye1.gif

Днес вечерта ще пробвам и това - дано помогне!

После ще ви кажа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като шернете папките, които трябва да бъдат видими и достъпни по мрежата просто дайте десен бутон на My Network Places->Properties->Set up home or small office network и следвайте съветника. В 99% от случаите помага веднага smile.gif

(Разбира се визирам ХР)

bye1.gif

Пробвахме и това - и без резултат!

Дайте някоя друга идея!

Предварително ви благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвахме и това - и без резултат!

Дайте някоя друга идея!

Предварително ви благодаря!

Добре де, а поне Ping между машините има ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре де, а поне Ping между машините има ли?

Ами ако ми кажеш какво означава това, би трябвала да е това.

run ping ip( на съседа ми).

отговора е в един прозорец в текстов режим и гласи:

pinging ip with 32 bytes of date:

replay from ip 32 bytes time<1ms ttl=128

Според мен има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пинг има ама днес видях и нещо друго, странно, втория ми комп дето съм си го шернал никои друг освен мен не му вижда шера, но и тои не ми вижда шеровете

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прочетох всичко ..........

Значи това става като има съвпадение на имената примерно ако твоя компютър се казва Реджи и някои от мрежата си е крастил своя Реджи са получава така.

Но не е задължително да е това може и да има някаква друга проблематика не съм наясно много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пинг има ама днес видях и нещо друго, странно, втория ми комп дето съм си го шернал никои друг освен мен не му вижда шера, но и тои не ми вижда шеровете

и аз съм със същия проблем ама при мен е само от едната страна - тоест аз виждам всичко, а другият компютър не вижда шернатите ми файлове.

Значи това става като има съвпадение на имената примерно ако твоя компютър се казва Реджи и някои от мрежата си е крастил своя Реджи са получава така.

Но не е задължително да е това може и да има някаква друга проблематика не съм наясно много.

Няма съвпадения на имената при мен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В локална мрежа с 2 компютъра с едно и също име Уиндоус вади съобщение за конфликт с имената

така че това дето го пишете за еднакви имена не е вярно

Dragoniliyan втория ми комп и другите не му виждат шера само услугата на порт 80 :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да при мене си е зададено, всичко и настройки и параметри и НетБиос, просто това което направих е Мануал зададох параметрите на настройките в ТСП/ИП, а преди това те бяха Произволни от ДХЦП сервера, тоест преди това бях 15 а сега 7, защото ИСП-то ми ми каза, че това е моето АйПи.... След което вари го печи го моят шер никой в мрежата го не вижда а аз виждам на всички, та се наложи да преинсталирам Уин-а и сега всичко е ок, но този път махнах кабела и първо зададох Мануал настройките и тогава го включих обратно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Dragoniliyan втория ми комп и другите не му виждат шера само услугата на порт 80 :)

Коя е услугата на порт 80 - да виждаш компютрите дали са в мрежата или не? или е нещо друго?

А име на групата задали ли сте?

Ами стандартно е от вин-а MShome е групата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и съвет от мен.

Като се има предвид че рутера автоматично ти дава настройки и имаш добавен File and Printer Sharing Service в мрежовите настройки провери и това:

1. Разреши си guest account-а.

2. Включи си "Use Simple file Sharing" - Control Panel - Folder Option - View - Use Simple File Sharing.

3. Start - Run - gpedit.msc - ok - Computer Configuration - Windows Settings - Security Settings - Local Policies - User Rights Assignment - Access This computer from the network - тук трябва да е добавен Everyone

4. Пак там малко по надолу има "Deny Access to this computer from the network" - виж дали guest-a е там, ако е там го премахни.

5. Рестарт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето и съвет от мен.

Като се има предвид че рутера автоматично ти дава настройки и имаш добавен File and Printer Sharing Service в мрежовите настройки провери и това:

1. Разреши си guest account-а.

2. Включи си "Use Simple file Sharing" - Control Panel - Folder Option - View - Use Simple File Sharing.

3. Start - Run - gpedit.msc - ok - Computer Configuration - Windows Settings - Security Settings - Local Policies - User Rights Assignment - Access This computer from the network - тук трябва да е добавен Everyone

4. Пак там малко по надолу има "Deny Access to this computer from the network" - виж дали guest-a е там, ако е там го премахни.

5. Рестарт.

Всичко е така както си го написал logche но без резултат пак!

Благодаря все пак за отзивчивостта и помоща!

Май остана само едно да пробвам и то е прейнстал на Windows

sad.gif;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване