Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Залепване на огледало за обратно виждане към предното стъкло

quickJO

Препоръчан отговор

Здравейте,

огледалото ми за обратно виждане,което е залепено към предното стъкло се отлепи и падна. То падна преди доста време, но и колата също толкова доста време стеше в гараж и не се управляваше.

Върнах я към живот, но но само с двете огледала, страничните, управлява се, ама все пак нещо ми липсва...

Трябва ми съвет или за лепило, което да е подходящо и задължително термоустойчиво, че да си залепя сам огледалото, или да ми препоръчате сервиз в София, където д ами свършат работата и то качествено. Не искам след месеци или година да падне пак...

Огледалото е близко до това (но не същото):

cipa_DayNight-Rear-View-Mirror-With-Map-

Благодаря предварително,

поздрави и лек и успешен ден!

p.s.

Мислех си за Кобра, но не знам дали все пак извършват тази услуга там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джо пробвай с Момент класик, моето когато се отлепи го залепих с момент/а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лепилата на цианидна основа от сорта на "Капчица", "Момент", "Каноконлит" разяждат слоевете на стъклото, което може да доведе до тръгване на пукнатини от мястото на залепването. Качествен прозрачен силикон или това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем,съветвам те да не експериментираш.Отиваш при стъклар за автомобили,те имат специално за това лепило за 2 минути залепва.Вероятно ще ти струва 5 лв.(ако сложиш капчица или някое друго оставаш без стъкло).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лепилата на цианидна основа от сорта на "Капчица", "Момент", "Каноконлит" разяждат слоевете на стъклото, което може да доведе до тръгване на пукнатини от мястото на залепването. Качествен прозрачен силикон или това.

Не съм съгласен! Аз работя на автомивка от 10-11 год. и ми се е случвало доста често да падат огледала, по-добро решение от "канаколит" няма. Същите автомобили си идваха и през годините, когато ги бях залепип с лепилото и проблеми със стъклото нямаха! Джо лепи го с канаколит и не се занимавай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глупости. Едни тъпаци в автомивка ми отлепиха огледалото. И други поразии ми сториха, но да не се отплесвам.

Пробвал съм всичко възможно. Или ще падне от вибрации, или като напече слънцето и вътре стане над 60 градуса.

Решението се оказа неочаквано просто - оригиналната двустранна лепенка във фирмения сервиз струва само 1,40 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай с канонколит!

Минал съм по твоят път със Форд Мондео и то с горчив опит. Тъй като огледалото се отлепи имах глупостта да го залепя с канонколит. След няколко дни от мястото на залепване тръгна пукнатина по стъклото, която за семица стана 30 см., след което се наложи смяна на цялото предно стъкло. Оказа се че лепенката за огледалото и то в МотоПфое струва 1.50 лв. Залепи се перфектно!

Не знам дали ще стане за твоята модел, но се поинтересувай и ако не намериш оригинална, можеш да пробваш.

При всички случаи трябва лепилото или лепенката да са еластични и термоустойчиви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

огледалото ми за обратно виждане,което е залепено към предното стъкло се отлепи и падна. То падна преди доста време, но и колата също толкова доста време стеше в гараж и не се управляваше.

Върнах я към живот, но но само с двете огледала, страничните, управлява се, ама все пак нещо ми липсва...

Трябва ми съвет или за лепило, което да е подходящо и задължително термоустойчиво, че да си залепя сам огледалото, или да ми препоръчате сервиз в София, където д ами свършат работата и то качествено. Не искам след месеци или година да падне пак...

Огледалата ги лепят и по автомивките (качествено) - все някъде ще намериш вариант, който не е задължително да е сервиз!

Не се занимавай сам защото:

- Преди време така лепихме едно огледало, което обаче падна по време на движение във възможно най - неподходящият момент и едва не предизвика ПТП заради внезапното отклотяване на вниманието

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за тази лепенка-дано е ефикасна за 1.50 , но да споделя и аз от личен опит! Ползвал съм ето това ,,Лепило течен гвоздей,, за какво ли не, вкл. за залепване на не един допълнителен стоп (от тези, които светят като натиснеш спирачката-слагат ги горе на задните стъкла на автомобилите) на няколко стари автомобила.Е...гаранция давам, че където залепи това чудо няма отлепяне!

Спрямо това какво количество е и на колко места е приложимо мисля ще излезе по-евтино от лепенки и други скъпи лепила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е супер лесно решим,не се занимавай с какви ли не лепила.Има си малки разфасовки лепила точно за лепене на огледала за задно виждане,около 2 лева струва и си готов.Във всеки голям хипермаркет го има на щандовете за автокозметика.Какви са тези стъклари и хиляди видове лепила.Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди години един приятел ме накара на Форд-а му да залепим огледалото. Държеше да е с течен метал. Опитах се да го разубедя, не че разбирам, просто не ми се стори добра идеята. Струваше ми се, че би трябвало с някакво еластично лепило да го залепим, но той държеше на своето. В крайна сметка му го лепнах с течен метал, мина малко време и по стъклото тръгна пукнатина от мястото на залепване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване