Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съветски паметници в България

Препоръчан отговор

Знам че пиша глупави теми напоследък, но се надявам тази да не е от тях.

Колко са всички комунистически паметници в България?

Аз знам  за поне 20 на съветската армия, а сигурно има и още много други.

Според вас трябва ли да се проведе референдум какво да се прави с тези не особено красиви монументи?

Редактирано от chakracleaner (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 103
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

И в Германия паметниците са си по местата и имената на улиците не са променени. Някои от нас така и не проумяха, че с унищожаване на паметници и фалшифициране на документи, историята не може да бъде

Не знам поради каква причина трябва да си разрушаваме историята. Никоя държава не го прави. Тези паметници са част от нашата история независимо дали времето е било хубаво или лошо.

Не знам друга държава, в която да има толкова много хамелеони. До 10.11.1989 всички бяхме червени, после поне половината промениха цвета си в син, после се пръкнаха и други цветове. Ех... Забравихм

Аз знам  за поне 20 на съветската армия, а сигурно има и още много други.

Според вас трябва ли да се проведе референдум какво да се прави с тези не особено красиви монументи?

И каква е новината?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква, вчера беше 9 септември, смятам че темата с тези паметници е актуална, в Европа отдавна ги демонтираха а тук си седят. Редно е да се реши най-накрая какво ще се прави със това наследство, според мен трябва да има референдум. Поне да разкарат това струпище от центъра на София, да си го опаковат и да си го пращат в Москва.

Редактирано от chakracleaner (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ако има излишни 10-20 милиона, защо пък да не ги дадем за още един референдум, а не за помощи за пострадалите от наводненията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам поради каква причина трябва да си разрушаваме историята. Никоя държава не го прави. Тези паметници са част от нашата история независимо дали времето е било хубаво или лошо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това го дъвкахме в темата за която дадох линк току-що

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо направо не заключиш темата ?

немам катинари ти имаш ли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме си..Абе отвориха ни по някаква програма дом за хора с ментални нужди в гр. Септември. Подчертавам дом...Вероятно за временно пребиваване, на такива за които не е нужно болнична грижа. Приемаме и гости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде стига. Да караме по темата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че тази тема е също изключително глупава!?!?

Аз не знам някой цивилизован народ да руши историческите си паметници, та били свързани те с периоди на величие или такива на позор!

Кажете ми за тъкэв народ?

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата..Имам спомен и от такава, или достатъчно подобна тема(може бе даже две). В крайна сметка самият автор "не знае" каква е тематиката . В заглавието е написал:

Съветски паметници в България

В уводният коментар:

Та не знаем последно опитва се знак на равенство ли да слага, или какво точно иска от нас? И как темата от това какъв е броя се наклони към това колко искаме, или не, да ги разрушаваме. Впрочем хайдучето е дало линк към едната тема, за която имам спомен, но нещо ме гложди, че не е само тя и че такива теми  се засвирват наново около изборно време. В този смисъл каква е целта на автора й, освен да наруши някои правила, които няма да цитирам, едното е споменато все пак от капитана. Поредната провокация, прозападна и антируска пропаганда, какво?!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква, вчера беше 9 септември, смятам че темата с тези паметници е актуална, в Европа отдавна ги демонтираха а тук си седят. Редно е да се реши най-накрая какво ще се прави със това наследство, според мен трябва да има референдум. Поне да разкарат това струпище от центъра на София, да си го опаковат и да си го пращат в Москва.

Във Виена паметника на Съветската армия си е на мястото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та не знаем последно опитва се знак на равенство ли да слага, или какво точно иска от нас? И как темата от това какъв е броя се наклони към това колко искаме, или не, да ги разрушаваме. Впрочем хайдучето е дало линк към едната тема, за която имам спомен, но нещо ме гложди, че не е само тя и че такива теми  се засвирват наново около изборно време. В този смисъл каква е целта на автора й, освен да наруши някои правила, които няма да цитирам, едното е споменато все пак от капитана. Поредната провокация, прозападна и антируска пропаганда, какво?!

комунистически - ами мавзолея

ето темата

https://www.kaldata.com/forums/topic/31404-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D1%8F%D1%82-%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D0%B0%D1%81-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%B9-%D1%82%D0%BE%D1%88%D0%BE-%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D1%8A/page-43

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Виена паметника на Съветската армия си е на мястото.

И в Германия паметниците са си по местата и имената на улиците не са променени.

Някои от нас така и не проумяха, че с унищожаване на паметници и фалшифициране на документи, историята не може да бъде променена.

Каквото е било, било е.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в Германия паметниците са си по местата и имената на улиците не са променени.

Някои от нас така и не проумяха, че с унищожение на паметници и фалшифициране на документи, историята не може да бъде променена.

Каквото е било, било е.

и много ги хвана амнезията - не помнят че са били чавдарчета, пионерчета, комсомолчета

сигурно на Луната са били тогава

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и много ги хвана амнезията - не помнят че са били чавдарчета, пионерчета, комсомолчета

сигурно на Луната са били тогава

Не знам друга държава, в която да има толкова много хамелеони.

До 10.11.1989 всички бяхме червени, после поне половината промениха цвета си в син, после се пръкнаха и други цветове.

Ех...

Забравихме, че сме просто българи, имащи една Родина, най-прекрасната на света.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може малко да прозвучи цинично, но мисля че е много точно.

От 25 години "едни" ни втълпяват, че стойката надупен на изток била лоша стойка, но същите ни рекламират, че стойката надупен на запад е хубава стойка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може малко да прозвучи цинично, но мисля че е много точно.

От 25 години "едни" ни втълпяват, че стойката надупен на изток била лоша стойка, но същите ни рекламират, че стойката надупен на запад е хубава стойка.

Не малко от въпросните са заблудени...Даже по-младите от тях така са възпитани...Или по-скоро въобще не са възпитавани. А останалите имат някаква изгода да го правят. Дим без огън няма. Дали изгодата ще е директна кешова, плащана за писане в коментари под новини, или в теми във форуми - не знам и не ми пука. Същите, или подобни на тях, все са отвличани от извънземни, с цел хибридни сексуални практики :D

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде стига. Да караме по темата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Причината поради която искам срутване на всички паметници е да натрием носа на Русия! На алкохолика Жирновски и на джуджето Путин да им приседне! По подобие на ленинопада във Украйна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината поради която искам срутване на всички паметници е да натрием носа на Русия! На алкохолика Жирновски и на джуджето Путин да им приседне! По подобие на ленинопада във Украйна.

Нима смяташ тази откачалка за достоен за какъвто и да е отговор? Глупости - тоя му е през оная работа за България, просто си търси удобна външна жертва - като всички шовинисти. Нали знаеш, колко е по-лесно да обединиш хората, като нарочиш някой удобен за виновен, отколкото да им посочиш проблема в тях и да се опиташ да ги накараш да се оправят.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си решил да буташ, защо не започнеш от църквата Александър Невски и тази в Шейново и двете до преди години са били собственост на Руската държава.

Може да продължиш с Панорамата в Плевен, но по лесно е с онзи паметник точно срещу народното събрание, като ти чета писанията и се чудя защо точно този последния паметник е кръстен "Царя Освободител"

Накрая да попитам, каква награда очакваш медал или голяма сума пари.

И се чудя, защо си се захванал с тези паметници, а не искаш да срутиш паметника на американските летци, които са бомбандирали София?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване