Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съветски паметници в България

Препоръчан отговор

Ставаше дума май за паметници!

Ние таковахме ...... на нашите паметници, на нашите идоли, та стигнахме до грижите и съдбата на  чуждите!

Все пак такива са били времената и някой е загинал или направил нещо с идеята за по - добро, а това, че не се е получило е отделен въпрос! Вина пожертвалият се няма и ние само можем да му се преклоним! Не може само да се плюе!

Що се отнася за това платили ли сме или не, то бих казал - "безплатен обяд няма" Никой няма да си сложи "главата в торбата" за едното измрънкано - "благодаря" и то от един неблагодарен народ!

Относно цената на природният газ. Ми, газта си е на Русия и ще си я продава както иска! В търговията едни печелят,а други губят. Щом не ни изнася ,то да си купуваме газ от САЩ. Проблем ще да е доставката му защото още не е измислен телепорта   :giggle1:

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 103
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

И в Германия паметниците са си по местата и имената на улиците не са променени. Някои от нас така и не проумяха, че с унищожаване на паметници и фалшифициране на документи, историята не може да бъде

Не знам поради каква причина трябва да си разрушаваме историята. Никоя държава не го прави. Тези паметници са част от нашата история независимо дали времето е било хубаво или лошо.

Не знам друга държава, в която да има толкова много хамелеони. До 10.11.1989 всички бяхме червени, после поне половината промениха цвета си в син, после се пръкнаха и други цветове. Ех... Забравихм

Що се отнася за това платили ли сме или не, то бих казал - "безплатен обяд няма" Никой няма да си сложи "главата в торбата" за едното измрънкано - "благодаря" и то от един неблагодарен народ!

Относно цената на природният газ. Ми, газта си е на Русия и ще си я продава както иска! В търговията едни печелят,а други губят. Щом не ни изнася ,то да си купуваме газ от САЩ. Пролем ще да е доставката му защото още не е измислен телепорта  :giggle1:

Това е двоен стандарт - по същата логика бих казал, че благодарността ми си е моя и ще си я дам на който си искам.

Относно паметниците - целенасоченото унищожение на каквото и да е - по идея, а не с конкретна причина ми се струва глупаво. Тоест аз лично не бих махнал някой паметник, просто защото е съветски. И изобщо някакъв паметник, дори построен от враговете ми. За тях може да някога да е символизирал славата и героите им, за мен ще символизира, че аз съм тук, а тях вече ги няма...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно цената на природният газ. Ми, газта си е на Русия и ще си я продава както иска! В търговията едни печелят,а други губят. Щом не ни изнася ,то да си купуваме газ от САЩ. Проблем ще да е доставката му защото още не е измислен телепорта   :giggle1:

Айде стига с тия - Россия, Юнайтед Стейтс...

Искате газ ли? Решението е в Смилян (и не само).

На целокупнаго болгарского народу се раздава по 2 кг боб, приготвя се без изхвърляне на първата вода - и ще има газ ... за всички.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двойни стандарти е имало, има и ще има! Защо се правиш на очуден, засегнат???

Това е двоен стандарт - по същата логика бих казал, че благодарността ми си е моя и ще си я дам на който си искам.

Относно паметниците - целенасоченото унищожение на каквото и да е - по идея, а не с конкретна причина ми се струва глупаво. Тоест аз лично не бих махнал някой паметник, просто защото е съветски. И изобщо някакъв паметник, дори построен от враговете ми. За тях може да някога да е символизирал славата и героите им, за мен ще символизира, че аз съм тук, а тях вече ги няма...

Относно паметниците - най накрая да прочета някакъв стойностен коментар с, който съм напълно съгласен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двойни стандарти е имало, има и ще има! Защо се правиш на очуден, засегнат???

Няма как да съм засегнат - не се отнася за мен. Не съм и учуден. Посочвам несъответсвие в аргументацията ти. Ако има двоен стандарт в нея, значи поне част от нея куца логически - в случая защото в две аналогични ситуации вадиш противоположни изводи :P

Относно паметниците - най накрая да прочета някакъв стойностен коментар с, който съм напълно съгласен!

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да съм засегнат - не се отнася за мен. Не съм и учуден. Посочвам несъответсвие в аргументацията ти. Ако има двоен стандарт в нея, значи поне част от нея куца логически - в случая защото в две аналогични ситуации вадиш противоположни изводи :P

:)

Знаеш, че с теб може здраво да се оплетем в играта на думи, но за това ще ни се "скарат" модераторите.

Знаеш, че двойните стандарти нямат нищи общо тук в тази тема свързано с паметниците. Нашия стандарт е един - да рушим, да отричаме и да плюем. И все пак относно моят пост и двойните стандарти, то - да възползвам се имайки предвид  наличието на двойни стандарти.

Не само Русия прилага двоен стандарт, но и САЩ, кокто и в момента нашите "партньори" от ЕС и НАТО

Примери:

- Предложението на НАТО да изкупим ненужният им скрап от бойни самолет на прилична цена!

- Ненормално скъпия ток на ТЕЦ-овете Марица

- Неприемането ни Шенген

- Дискриминациони търговски сделки.

Е, за едни е оправдано, но за други не е! Имайки предвид, че с Русия отдавна не се наричаме "братушки" и дори обратно - врагове сме, та защо да ни продават нещо на преференциални цени т.е . за газта говоря!

В случая не виждам какво общо има всичко това със съветските паметници и историята

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само Русия прилага двоен стандарт, но и САЩ, кокто и в момента нашите "партньори" от ЕС и НАТО

Това, че "всички" правят нещо лошо, не го прави хубаво. Т.е. ако Русия прилага двоен стандарт е все така лошо, независимо, че и другите го правят.

Но аз не говорех за евентуалните двойните стандарти на Русия, а за тези на аргументацията ти:

Първо казваш че сме неблагодарни на Русия за нещо си - в контекст че е лошо.

После казваш, че газта си е на Русия и следователно ако искат имат правото да ни одерат кожата за нея - и това не е лошо.

Ако приложим втория аргумент върху първото, следва че тъй като благодарността си е наша, имаме правото да си я даваме. на който си искаме. Едно и също, обаче уж е лошо, а във втория случай е хубаво - противоречие.

Отделно, търговските отношения (щом така го представяш) нямат нищо общо с благодарност. Единия дава стока, другия дава пари и толкоз. Даже ако изобщо искаш да включим благодарност, в световната практика, продаващият изразява благодарност - как беше - "клиентът винаги има право".

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но аз не говорех за евентуалните двойните стандарти на Русия, а за тези на аргументацията ти:

Първо казваш че сме неблагодарни на Русия за нещо си - в контекст че е лошо.

После казваш, че газта си е на Русия и следователно ако искат имат правото да ни одерат кожата за нея - и това не е лошо.

Ако приложим втория аргумент върху първото, следва че тъй като благодарността си е наша, имаме правото да си я даваме. на който си искаме. Едно и също, обаче уж е лошо, а във втория случай е хубаво - противоречие.

Отделно, търговските отношения (щом така го представяш) нямат нищо общо с благодарност. Единия дава стока, другия дава пари и толкоз. Даже ако изобщо искаш да включим благодарност, в световната практика, продаващият изразява благодарност - как беше - "клиентът винаги има право".

Да, търговията и политиката са две коренно различни понятия. Понякога търговията не иска да се съобразява с политиката по ред причини! Тези две понятия си имат исобствена логика, която е трудно разбираема за обикновения човек!

Историята и помените пък са съсвсем друга тема. Лошото е когато историята и помените започнат да се пречупват през призмата на политиката т.е настоящата. Много се оляхме по отношение на наши национални герой, техните паметници, чуждите паметници, собствената сиистория! Миналото е минало и то няма да се върне камо ли да навреди на някого. Сам и ти го каза каквото било, то било - сега аз съм тук  а тях ги няма. Да не оскверняваме миналото,  та кавото ще да е било! 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се оляхме по отношение на наши национални герой, техните паметници, чуждите паметници, собствената сиистория!

Кои сте се оляли?

Много на ангро употребяваш това "ние", както и "неблагодарен народ", както и "стандарта да отричаме, рушим и плюем".

Редактирано от Нел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е съвсем по темата, но можем да се поучим от постъпката на италианците, които не са унищожили дори това:

Бункерът на Мусолини става музей

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 месеца по-късно...

Връщат Ленин в Берлин

Image_4889805_126.jpg

Главата от огромна статуя на Ленин, която някога се издигаше на площад в Източен Берлин, отново ще бъде изложена, съобщи АФП. Гигантската глава, висока 1,7 метра и с тегло 3,5 тона, ще стане част от постоянна експозиция, посветена на политическите паметници в Берлин, изхвърлени на боклука по волята на сменящите се режими.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4889802

Браво!

Народ, който изхвърля историята си на боклука не уважава себе си.

В центъра на София някога имаше огромен паметник на Ленин.

2400.jpg

Дали този паметник е прибран някъде или отдавна някой е излял злобата си, превръщайки го в късчета гранит?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връщат Ленин в Берлин

Image_4889805_126.jpg

Главата от огромна статуя на Ленин, която някога се издигаше на площад в Източен Берлин, отново ще бъде изложена, съобщи АФП. Гигантската глава, висока 1,7 метра и с тегло 3,5 тона, ще стане част от постоянна експозиция, посветена на политическите паметници в Берлин, изхвърлени на боклука по волята на сменящите се режими.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4889802

Браво!

................

Нали разбираш че това не е част от смисъла който е имал като паметник ?

Все едно да кажеш - запазените концлагери са с цел да ги използват за каквото са били предназначени !

Просто тази глава ще е част от експозиция на режимите... и както се казва - да си ПОМНЯТ историята, и да НЕ Я повтарят !

Аз също нямам нищо против старите паметници да ги извадят и съберат на някое място - да си помним и ние историята и психясали изверги като Ленин, Сталин, Хитлер , и подобни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали разбираш че това не е част от смисъла който е имал като паметник ?

Все едно да кажеш - запазените концлагери са с цел да ги използват за каквото са били предназначени !

Просто тази глава ще е част от експозиция на режимите... и както се казва - да си ПОМНЯТ историята, и да НЕ Я повтарят !

Аз също нямам нищо против старите паметници да ги извадят и съберат на някое място - да си помним и ние историята и психясали изверги като Ленин, Сталин, Хитлер , и подобни.

Нима наистина мислиш, че аз или някой друг от пишещите във форума желае паметниците да се върнат по местата им за да внушават това, което са внушавали навремето?!  :no-no: 

Е, нищо, не демонстрираш странния си начин на мислене за пръв път, свикнали сме ти  :D :D :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима наистина мислиш, че аз или някой друг от пишещите във форума желае паметниците да се върнат по местата им за да внушават това, което са внушавали навремето?!  :no-no:

Е, нищо, не демонстрираш странния си начин на мислене за пръв път, свикнали сме ти  :D :D :D

Просто уточнявам.

Щото от заглавието на новината има такова внушение

Както и да е. Радвам се че .."въпреки странния начин на мислене"-то ми , се разбрахме

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали този паметник е прибран някъде или отдавна някой е излял злобата си, превръщайки го в късчета гранит?

в музея за социалистическо изкуство е

http://www.nenovinite.com/ne/obshtestvo/6638/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо? При положение, че историята е препълнена с касапи, идиоти, човеконенавистничество, кръвополития и омраза, то с какво изхвърлянето на целия този боклук, на боклука, е признак на неуважение към себе си? За мен не само, че ще е неуважение към себе си, ами и буквално унижение, да я уважавам тази история.

п.п. а колко ли от вас си дават сметка, че с издигането и съхраняването на паметници, на психясали изверги, то всъщност ги мотивирате още повече - не е особена трудно да си представя и Ленин, и Сталин, как тайничко се усмихват под мустак, при мисълта, как един ден ще им издигнат паметници и ще бъдат запомнени за дълги времена ........ да те запомнят е един от най- силните ментални стимулатори, включително и при извергите, които водени от този стремеж, ще вложат всичките си усилия и ще направят всичко възможно, за да бъдат запомнени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо? При положение, че историята е препълнена с касапи, идиоти, човеконенавистничество, кръвополития и омраза, то с какво изхвърлянето на целия този боклук, на боклука, е признак на неуважение към себе си? За мен не само, че ще е неуважение към себе си, ами и буквално унижение, да я уважавам тази история.

п.п. а колко ли от вас си дават сметка, че с издигането и съхраняването на паметници, на психясали изверги, то всъщност ги мотивирате още повече - не е особена трудно да си представя и Ленин, и Сталин, как тайничко се усмихват под мустак, при мисълта, как един ден ще им издигнат паметници и ще бъдат запомнени за дълги времена ........ да те запомнят е един от най- силните ментални стимулатори, включително и при извергите, които водени от този стремеж, ще вложат всичките си усилия и ще направят всичко възможно, за да бъдат запомнени.

Историята е наука за миналото и всяко скриване или изопачаване на факти е нередно и опасно за бъдещето ни.

А предназначението на паметниците е да не забравяме събития и личности от миналото.

Не трябва да помним само доброто, а и лошото, защото без него не бихме могли да си извадим поука, а това би довело до повтаряне на стари грешки.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
..........

Историята е наука, но не и паметниците. А клишето за историята и грешките, уви времето доказа и продължава да доказва, че е невярно - повтаряме си ги и още как. Разните видове пророкувания за апокалипсиса са свързани именно с виждането, че повтаряме ли повтаряме едни и същи грешки, и никаква поука не вадим от миналото, а същевременно се развиваме технологично, населението се увеличава и ....... логическата последователност, законът за причината и следствието, водят до заключението, че има изключително висока вероятност, някой ден да се свършим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А клишето за историята и грешките, уви времето доказа и продължава да доказва, че е невярно - повтаряме си ги и още как. Разните видове пророкувания за апокалипсиса са свързани именно с виждането, че повтаряме ли повтаряме едни и същи грешки, и никаква поука не вадим от миналото, а същевременно се развиваме технологично, населението се увеличава и ....... логическата последователност, законът за причината и следствието, водят до заключението, че има изключително висока вероятност, някой ден да се свършим.

И защо повтаряме стари грешки според теб?

Според мен поради неграмотност.

п.п. За паметниците има още една тема, ако желаеш, можеш да я прегледаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

паметниците можем да изхвърлим но не можем да ги изхвърлим от живота си

няма начин

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо повтаряме стари грешки според теб?

Защото, когато един човек прекара по- голямата част от живота си зад решетките, после е трудна, граничеща с невъзможна, адаптацията към свободата. В историята е описано как са допуснати грешките, но липсват уроците, как да не се допускат т.е. повтаряме старите грешки, защото тъкмо това учим от историята. Аналогично е положението, което се вижда в темата за ключът към щастието - да се живее щастливо е естествено, но привиквайки към нещастната среда, в която живеем, постепенно забравяме какво е да си щастлив и започваме да се чудим, какъв е ключа, и дали изобщо съществува такова нещо, като щастието или е просто някаква розова идея.

Какво всъщност учим от историята - ето част от най- ярките грешки.

Да си отстояваме верата, ако ще и кръв да се лее - тази нагласа продължава и до ден днешен. Религията, вярата ни е запазила, като нация в най- тежките времена, така че няма как - трябва да я уважаваме, трябва да я съхраняваме.

Да не забравяме старите вражди ... така де, нали памет - твоя баща е убил моя баща, мой синовен дълг е да отмъстя за смъртта му, само тогава кокалите му ще намерят покой. Тъкмо наскоро един човек ме пита - чудил се, защо всичките комшии ни мразят. Ето и съседната тема - гърците това, гърците онова, а даже и не подозирате, как един съвсем посредствен психолог, знае как да яхне тази вълна и да я доведе до война, а после сами ще се питате, как се стигна до тук. Не помня името на един от генералите на Хитлер, пленник във Великобритания, след като всичко приключило, човека написал - най- голямата трагедия е във това, че трябваше да загинат милиони хора и да загубим една напълно безсмислена война, за да се осъзнаем. Колко войни още трябва да загуби човечеството?

Историята ни вменява задължения - да продължим делата на нашите деди ..... пък дали не са грешали - карай да върви.

Държавата, в която сме родени над всичко - един от най- тъпите лозунги евър, но безусловно поддържан от всички нации.

Да умреш за родината - това даже е повод за гордост и медали се раздават, и почит се отдава, и какво ли още не, та нали си герой. Нормално е в последствие на много хора да им се иска да станат и те герои - героизма придава такава значимост, че сам по себе си става цел. Героя получава уважение, получава признание, изобщо геройството е култ, издигнат пак от всички народи.

Историята записва най- славните имена, защото те са го заслужили - Чингис Хан, Иван Грозни, Нерон, Сталин, Александър Велики, Наполеон ...... от славни по- славни и какви са всъщност тези хора: просто едни насилници и извратеняци, чието основно занимание и хоби е било да леят кръв.

А къде е историята на мирните времена - къде е историята на справедливостта - къде е историята на съзнателността - за да се научим как да не повтаряме едни и същи грешки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Всяко антисъветска - е Russophobia.
Можете разрушена съветските паметници в памет на Съветския съюз, което е - руски език.
Ние, руснакът, разрушаването на паметника е много неприятно. Зад всичко това е мръсна политика, която има за цел окончателно да замесвам братски славянските народи. Тук те вече са достигнали и до Украйна ...

Но сега се пишат за руснака в България

Болгары предатели!
Сербы и русские броатья!
Мы - последний бастион врагов славян!

Българите са предатели!
Сърби и руски братя!
Ние - последният бастион на враговете на славяните!

Бугари су издајници!
Срби и Руска браћа!
Ми - последњи бастион непријатеља Словена!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Spoiler

Болгары - вы же же наши, славяне, вы же не не предите !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сърбите не знам дали са братя на русите, но без съмнение сред нас има предатели. Друг е въпросът дали са българи, макар че поне един от тях нарича себе си такъв. Глобалистите от американски тип са безродници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване