Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за функция на бутон на рутер

-------------

Препоръчан отговор

Здравейте!

Някой сеща ли се за какво служи бутон на QSS на рутер TP-Link Tl-wr740n ????

В упътването за  потребителя не е описан този бутон, а с помощта на Google не намирам нищо по - различно освен едно т.е има описание на друг бутон на това място -  за пускане и спиране на WI-FI

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

QSS is the acronym for Quick Security Setup, which is a function that is supported by TP-LINK Wireless Routers and which complies with WPS so that setting up and configuring security on a wireless network is standardized and simplified.

http://technology.blurtit.com/3225823/what-is-the-qss-function-on-the-tp-link-wireless-n-router

Това може би ще ти помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно, но!

Натискането му като, че ли не води до нищо - или съвсем се оплетох!?!?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф - ама ти така си го обяснил, че и аз започнах да се чудя - знам ли, не знам ли.

Понеже мразя да създавам обяснения - използвам готови такива.

Тук - http://help.blizoo.bg/help_devices_routers_tplink.html, "Обща инфо." -> "Предварителни стъпки за работа с устройство рутер „ТP-LINK WR740N“" пише:

6. QSS (Quick Security Setup) – бутон, чрез който се разрешава достъпа на нови абонати към бежичната мрежа при включена опция „Quick Security Setup” от настройките на рутера.

Кратко, изчерпателно и на български.

На същата страница автора на темата може да си отговори на още много въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф - ама ти така си го обяснил, че и аз започнах да се чудя - знам ли, не знам ли.

Понеже мразя да създавам обяснения - използвам готови такива.

Тук - http://help.blizoo.bg/help_devices_routers_tplink.html, "Обща инфо." -> "Предварителни стъпки за работа с устройство рутер „ТP-LINK WR740N“" пише:

Кратко, изчерпателно и на български.

На същата страница автора на темата може да си отговори на още много въпроси.

Добре ще го обясна и аз тогава - това си чисто и просто метод за защита от евентуални Brute-force и подобни атаки. На потребителя се дава уникален код-ключ който се изисква за въвеждане при връзване към WLAN мрежата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах!

Благодаря за помощта!!!

Не знам, какво точно разбра.Можеш да го прочетеш във самият рутер за какво служи.

Ето го преведено на БГ:

Quick Secure Setup Помощ

QSS функция ще ви помогне да добавите ново устройство към мрежата бързо. Ако новото устройство поддържа Wi-Fi Protected Setup и е снабден с бутон конфигурация, можете да го добавите към мрежата чрез натискане на бутона конфигурация на устройството и след това натиснете бутона на рутера в рамките на две минути. Статутът LED на рутера ще светне зелено в продължение на пет минути, ако устройството е добавен успешно към мрежата. Ако новото устройство поддържа Wi-Fi Protected Setup и връзка начинът на използване на PIN, можете да го добавите към мрежата чрез въвеждане на PIN на рутера.

QSS Status - Активиране или деактивиране на функцията QSS тук.

Current PIN - Текущата стойност на PIN на рутера показва тук. ПИН кодът по подразбиране на рутера може да се намери в Ръководство за етикет или потребител.

Възстановяване на ПИН - Възстановяване на PIN на рутера към фабричните си.

Gen New PIN - Щракнете върху този бутон, и след това можете да получите нова случайна стойност за PIN на рутера. Можете да се гарантира сигурността на мрежата чрез генериране на нов ПИН код.

Добави Device - Можете да добавите ново устройство към съществуваща мрежа ръчно, като кликнете върху този бутон.

Забележка: Функцията QSS не може да се конфигурира, ако безжичната функция на рутера е забранено. Моля, уверете се, че безжичната функция е активирана преди конфигуриране на QSS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване