Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на смартфон

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся си смартфон от известно време, но все не мога да намеря устройство, което да отговаря на това, което искам. Изискванията ми са:

-дисплей, не по-малък от 4"

-вградена памет, не по-малко от 4гб и слот за карта памет

-желателно е да има 4 ядрен процесор, но и 2 ядрен върши работа

-2гб RAM (не е проблем ако е 1, но предпочитам 2 или повече)

-Bluetooth, с който да може да се работи нормално

-задна камера не по-малко от 5MP и предна не по-малко от 2MP с автофокус и светкавица

-OS предпочитам Android

Мисля, че е това. Благодаря предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а няква цена да кажеш ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами за сега нямам определен бюджет, пък и при тези изисквания осъзнавам, че няма да е много евтин, така че нямам ограничение за сега.

Редактирано от NotYou (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ви препоръчал Lumia 930 или Lumia 1020. Ако държите да е с Андроид Sony Xperia Z2 ,е много добър избор. Според мен преди всичко е въпрос на личен вкус. Аз съм ползвал предимно продукти на Sony и съм много доволен! В момента ползвам Лумия и от нея съм доволен. Зя Samsung и LG нищо хубаво не мога да кажа за жалост. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поразгледай Samsung Galaxy S3 Neo и LG G -G2 :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няколко години имах Самсунг и моето мнение за тях е,че са пълни боклуци.Като им мине гаранцията и се развалят.Натъпкани са с какви ли не непотребни приложения.След 1 година сигурно няма да поддържа и най-новия андроид както стана със S3.Сега имам LG G3 и съм доволен от него като цяло.Има добра и бърза камера,много добре се представя в игрите,добър интерфейс,Quad HD дисплей...Но ако можех щях несъмненно да си купя iPhone 5s/6.Може да са с по-слаби характеристики,но просто не е андроид.Дори и на LG G3 има известен лаг от андроида, малък е, но пак си го има и след време може би ще стане по-зле.Ако бюджета ти е над 1000лв ти давам съвет да си вземеш iPhone.Разбира се това което написах до тук си е лично мое мнение!Знам,че много хора оплюват Apple, други- Samsung...Аз ти казвам какво е добре според мен да си вземеш.Успех в избора!

Редактирано от incredibl3 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу съм съгласен с горното мнение. Андроид смартфоните са много лагави. Apple са отлични ,като цяло ,ползвал съм 4-ка известно време. Като чели от гледна точка на приложенията Windows mobile превъзхожда IOS. 
Windows mobile 8 - 8.1 вървят отлично дори на телефони от по-нисък клас. Дизайна е семпъл и прост ,което на мен ми харесва. 

Много мой приятели ползват тия грозни сапунерки Samsung Galaxy и при всички основния проблем е един - много слаба батерия! Забиват доста сериозно. Мой приятел преди 2 месеца си взе Galaxy s4 dual sim и в дадени моменти телефона забива тотално ,в други не дава да звъниш и подобни проблеми ,според него нормални за телефоните с 2 сим карти. От моите познати няма човек ,който да ползва Samsung и да е доволен. Друг случай ,преди около година друг познат си взе Galaxy s4 дисплея му се бъгна още в гаранционен срок ,страшно бледи станали цветовете ,а батерията му пада много бързо и го подари на брат му. В момента си ползва Nokia Asha 302. 

LG съм ползвал известно време ,беше страшно лагав ,тъчскрийна не функционираше добре ,картата памет спираше да чете ,и се налагаше да го ,рестартирам ,разглобя ,наместя картата и чак тогава я разчиташе. Камерата не запаметяваше някои настройки ,на видео беше се бъгнала и снимаше прекалено тъмно. Като цяло и от други продукти на LG съм брал ядове. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Софтуера на LG вече е доста добър и не е онова което беше преди :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу съм съгласен с горното мнение. Андроид смартфоните са много лагави. Apple са отлични ,като цяло ,ползвал съм 4-ка известно време. Като чели от гледна точка на приложенията Windows mobile превъзхожда IOS. 

Windows mobile 8 - 8.1 вървят отлично дори на телефони от по-нисък клас. Дизайна е семпъл и прост ,което на мен ми харесва. 

Много мой приятели ползват тия грозни сапунерки Samsung Galaxy и при всички основния проблем е един - много слаба батерия! Забиват доста сериозно. Мой приятел преди 2 месеца си взе Galaxy s4 dual sim и в дадени моменти телефона забива тотално ,в други не дава да звъниш и подобни проблеми ,според него нормални за телефоните с 2 сим карти. От моите познати няма човек ,който да ползва Samsung и да е доволен. Друг случай ,преди около година друг познат си взе Galaxy s4 дисплея му се бъгна още в гаранционен срок ,страшно бледи станали цветовете ,а батерията му пада много бързо и го подари на брат му. В момента си ползва Nokia Asha 302. 

LG съм ползвал известно време ,беше страшно лагав ,тъчскрийна не функционираше добре ,картата памет спираше да чете ,и се налагаше да го ,рестартирам ,разглобя ,наместя картата и чак тогава я разчиташе. Камерата не запаметяваше някои настройки ,на видео беше се бъгнала и снимаше прекалено тъмно. Като цяло и от други продукти на LG съм брал ядове. 

Като цяло говориш глупости!Един приятел, втори приятел накрая Андроид(Samsung,LG) гола вода,Уиндоус фон(Nokia) номер 1!Я да вземеш да си свериш часовника малко,ползвал съм Лумия с Уиндоус фон и няма да повторя в близко бъдеще тая грешка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло говориш глупости!Един приятел, втори приятел накрая Андроид(Samsung,LG) гола вода,Уиндоус фон(Nokia) номер 1!Я да вземеш да си свериш часовника малко,ползвал съм Лумия с Уиндоус фон и няма да повторя в близко бъдеще тая грешка!

Аз казвам моите наблюдения ,това че на теб не ти се нрави мен не ме касае. Кажи какво мислиш по въпроса и не ме занимавай с неща ,които не ме вълнуват ,като на пример ,какво мислиш за написаното от мен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз казвам моите наблюдения ,това че на теб не ти се нрави мен не ме касае. Кажи какво мислиш по въпроса и не ме занимавай с неща ,които не ме вълнуват ,като на пример ,какво мислиш за написаното от мен. 

Аз също цитирам мойте наблюдения и тези на производителите на смартфони а твойте виждания и на твоите приятели са си лично ваш проблем!

Редактирано от rapt0r (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също цитирам мойте наблюдения и тези на производителите на смартфони а твойте виждания и на твоите приятели са си лично ваш проблем!

Не ,ти даваш квалификации на моето мнение ,в случая казваш ,че "говоря глупости" и това на каква основа? Понеже ползваш андроид и го мислиш за нещо свръх? Като феновете на дадена автомобилна марка ,понеже карат Голф 3-ка и го изкарват най-великата машина създадена някога. 

Препоръчай на човека телефон ,който харесваш ти ,обясни му ,защо андроид е по-добър и не давай квалификации на чуждите мнения. Както виждаш аз не съм тръгнал да давам квалификации ,кой говори глупости ,и кой говори умности. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бе незнам за грозните сапунерки ама са най-големите производители на смартфони с Епъл в Света а тия твойте  любимци дишат прахоляка !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги най-продаваното е най-добро. Пък преди всичко е въпрос на лични предпочитания и потребности ,и най-важното ,финансови възможности. С българските заплати не всеки може да си позволи най-доброто ,пък и не на всеки му е необходимо. Смятам че телефоните ,които съм му препоръчал покриват отлично търсените от него характеристики. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"...Много мой приятели ползват тия грозни сапунерки Samsung Galaxy и при всички основния проблем е един - много слаба батерия! Забиват доста сериозно. Мой приятел преди 2 месеца си взе Galaxy s4 dual sim и в дадени моменти телефона забива тотално ,в други не дава да звъниш и подобни проблеми ,според него нормални..."

-Еми нормално да му забива като не си е купил оригиналния С4

Само не ми хвалете LG,за игри не стават(слаб процесор),макар че го изкарват quad-core 1.7 GHz но някои модели(subway surfers му лагва), камерата им уш 5 мегапиксела HD снима като на Самсунг wave 525 3.2 мегапикселовата...

По темата!!!

-Моят съвет е или да си вземеш iPhone не по-малко 16 гб или Samsung от С3 нагоре.Noki-йките и LG-тата ги пренабрегни с надменен поглед.

Има 2 читави марки за смартфони на този свят- а именно, iPhone и Samsung.

Това е моето мнение.Сега наред е автора да избира.

"...Много мой приятели ползват тия грозни сапунерки Samsung Galaxy и при всички основния проблем е един - много слаба батерия! Забиват доста сериозно. Мой приятел преди 2 месеца си взе Galaxy s4 dual sim и в дадени моменти телефона забива тотално ,в други не дава да звъниш и подобни проблеми ,според него нормални..."

-Еми нормално да му забива като не си е купил оригиналния С4

Само не ми хвалете LG,за игри не стават(слаб процесор),макар че го изкарват quad-core 1.7 GHz но някои модели(subway surfers му лагва), камерата им уш 5 мегапиксела HD снима като на Самсунг wave 525 3.2 мегапикселовата...

По темата!!!

-Моят съвет е или да си вземеш iPhone не по-малко 16 гб или Samsung от С3 нагоре.Noki-йките и LG-тата ги пренабрегни с надменен поглед.

Има 2 читави марки за смартфони на този свят- а именно, iPhone и Samsung.

Това е моето мнение.Сега наред е автора да избира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разучих ми харесаха няколко модела Lenovo A680, което много ми хареса като дизайн, но има малко слаби параметри и доста разочароваща камера. Вторият модел, който ми хареса е Samsung Galaxy S5 при него проблемът е, че според мен не си струват парите за него, а и мисля, че не са ми нужни чак толкова добри параметри като част от неговите и третият модел, който ми препоръчахте тук в темата е Samsung Galaxy S3 Neo, но не съм сигурен поради написаното в отговорите дали ще поддържа ъпдейти на операционната система. Ако имате мнение по казаното от мен или други предложения ще съм ви благодарен ако ги споделите. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Варянт 1: Лично аз съм с него от около месец и направо издуха S4-ката ми..
ОnePlus One 64gb/16gb за 694.32/538.78лв. а може и по-малко при братята в aliexpress.com
+Флагман за ниски пари с прилична изработка
+добър баланс батери/производителност (карам ден и половина с едно зареждане)
+добър хардуер
+отворен софтуер с големи възможности за конфигурация
-bloatware на самсунг с който повечето фенове са свикнали
-няма слот за карта памет
-няма IR порт
Варянт 2:

Lenovo P780 - Около 240-270лв. отново при братята:

+4000mAh - около 3 дена живот

+отново добър баланс пари - параметри

+стабилна конструкция

-малко по-слаб хардуер

-при първоначалното му взимане трябва да се префлашне модема

-малко по-дебел е но не прекалено

Варянт 3:

Sony Xperia Z2 - 900-1100лв.

+Класически флагман с добра изработка

+Уникална камера

+Уникален дизайн ( копчето на камерата ми е любимо)

+Добра марка с добра поддръжка

-Твърде много пари

-Леко по-стар все пак за тези пари има S5-ци ..

-Така и не ме изкефи звука от него.

Дано съм помогнал, Лично ползвам OnePlus One 64GB и нямам грижи с него, уникален е и издухва конкуренцията за тези пари, минаха ми през рацете и 2 леновота от тези - също стабилни телефони като изключим проблема с модема (който се решава за 30 минути) са идеални за нисък бюджет. Отностно Xperia Z2 просто не ми допада - не мога да кажа че е лош телефон - просто не е мой тип. Не хейтвам нито Samsung нито iPhone , да не говорим за Nokia, минавали са ми през ръцете, просто не са ми по вкуса( S4 ми беше в ръцете още от както го пуснаха в България и бях доста доволен, Iphone-a му пръснах дисплея с ключове със свободно падане от 30см което ме фрапира.. )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Делчо Славов "-Еми нормално да му забива като не си е купил оригиналния С4"

Аз копия на S4 на живо не съм виждал. Виждал съм няколко китайски смартфона ,но те не са копия на известните марки ,макар да си приличат ,и работят горе долу ,като "марковите" си събратя. Тук в България не се ползват много китайфони. В Русия много ги ползват особено Jiayu които са си китайски бренд и се предлагат дори с 8 яднени процесори. Това обаче е просто търговски трик. Един процесор с 2 ядра е напълно достатъчен за съвременните нужди. Лага идва от GPU а не от CPU особено при съвременните 4 ядрени процесори. При LG G3 пък резолюцията на дисплея е прекалено висока-раздута и за това забива. Човешкото око не долавя пикселите при доста по-ниски резолюции на 5 инчов дисплей. Тия пиксели хабят излишно енергията ,тия допълнителни ядра също.

Трябва бая да се загледам за да видя с невъоръжено око пикселите на 4 инчов дисплей IPS LCD с резолюция 800x480. Дори да кажа ,че ги "виждам" е пресилено. Та според мен тенденцията ,потребителя да търси раздути на характеристики продукти ,без да се замисли ,че често за да се развие един елемент се опропастява друг. Многото пиксели и ядра хабят батерията за нула време и се жертва основното качество на телефона - разговорите. Излишно високата резолюция пък допринася за лаг. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за lenovo s850 и samsung galaxy s4? Искам също така да попитам дали предната камера на s4 е добра. Относно oneplus one звучи доста добре стига да го намеря и то от сигурен магазин. Благодаря на отговорилите. :)

Редактирано от NotYou (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам наблюдение в/у Lenovo S850 , но като характеристики изглежда добре. Много съм доволен от S4, предната му камера е с осезаем шум на снимките при по-ниска осветеност и не ме радва, единственото което не ми хареса е пренаситеността от ненужни приложения и живота на батерията ( едвам изкарваше една работна моя смяна около 9 часа), замених го със Oneplus и в момента изкарва ден и половина при същото натоварване. Отностно надежден магазин мога да ти предложа моя китаец от който ги поръчвам, няма проблеми и е много точен въпреки разваления му английски.

Редактирано от 2dumb2beTrue (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш да е с Андроид, виж HTC Desire 816 - друга марка с такава ОС не бих взел.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го моя http://www.aliexpress.com/item/OnePlus-One-Plus-One-FDD-LTE-4G-CyanogenMod-11-0-Mobile-Phone-5-5-1080P-Snapdragon/1943707082.html , китаеца е точен и за 8 дена дойде с DHL без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване