Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютърът ми се рестартира сам.

N1K17Y

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, проблем е, че компа ми се рестартира сам. Ето конфигурацията http://prikachi.com/images/34/7601034f.png. Компютъра скоро ще направи 1 година, или е направил, около септември, ноември го купих миналата година не помня. Захранването дойде с кутията 

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K280-W-ELITE-500W

Рестартира се за пръв път докато играх LOL, излезе ми някакво червено лого на American compnay

дъното е Asus F2A55-M LK2 Plus. Съмнявам се да е от прегряване, процесора, като беше натоварен беше ~75 градуса, след това отново пуснах играта не е превишил и 65 и пак се рестартира но без гореспоменатото лого. Мисля, че е хардуерен проблем и по-точно захранването, но не разбирам. Може и да е някакъв проблем с ел. инсталацията, понеже за миг лампата се изключва (знаете понякога, докато мигнете и се включва и изключва) и това става всеки път като се рестартира

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да свалиш страничния капак на кутията. Трябва почти моментално да ти падне температурата.

От мен един съвет.

В магазините за един лев продават помпа за балони.

product_1976.jpg

Цената и е 1.50 лв. 

Изкарваш кутията на терасата и както е махнат страничния и капак с помощта на тази помпа и издухваш прахоляка.

Наблягаш на вентилатори и радиатори навсякъде където ги видиш.

Няма нужда да разглобяваш каквото и да е било, единствено сваляш единия страничен капак на кутията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, проблем е, че компа ми се рестартира сам. Ето конфигурацията http://prikachi.com/images/34/7601034f.png. Компютъра скоро ще направи 1 година, или е направил, около септември, ноември го купих миналата година не помня. Захранването дойде с кутията 

Рестартира се за пръв път докато играх LOL, излезе ми някакво червено лого на American compnay

дъното е Asus F2A55-M LK2 Plus. Съмнявам се да е от прегряване, процесора, като беше натоварен беше ~75 градуса, след това отново пуснах играта не е превишил и 65 и пак се рестартира но без гореспоменатото лого. Мисля, че е хардуерен проблем и по-точно захранването, но не разбирам. Може и да е някакъв проблем с ел. инсталацията, понеже за миг лампата се изключва (знаете понякога, докато мигнете и се включва и изключва) и това става всеки път като се рестартира

Този процесор ако ли не максимума му е 70-75 C 

така че си е от прегряване 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом си го купил преди 1 година (приблизително) - компютъра трябва да е в гаранция. Не е добра идея с това разглабяне, защото ще има "засечено отваряне на кутията" и гаранцията отпада.

По-добре си намери документите и бегом в магазина. Може и ходом.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо провери в event viewer-а каква грешка е дало при рестарта и я напиши тук. После си зареди един hiren's и пусни тестове на паметта и харда. Кутията не я отваряй, защото от никем май слагаха лепенки на капаците и ще ти отпадне гаранцията. И без това не е от прегряване. Евентуално може САТА кабела на харда да се е деформирал, затова е добре да дадеш снимка от SMART статуса на харда, примерно от HDTune.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

. Може и да е някакъв проблем с ел. инсталацията, понеже за миг лампата се изключва (знаете понякога, докато мигнете и се включва и изключва) и това става всеки път като се рестартира

Точно това си ти е проблема  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо провери в event viewer-а каква грешка е дало при рестарта и я напиши тук. После си зареди един hiren's и пусни тестове на паметта и харда. Кутията не я отваряй, защото от никем май слагаха лепенки на капаците и ще ти отпадне гаранцията. И без това не е от прегряване. Евентуално може САТА кабела на харда да се е деформирал, затова е добре да дадеш снимка от SMART статуса на харда, примерно от HDTune.

А къде по-точно да гледам в event viewer System, Application тн. ? След, като се рестартира ли да гледам или няма значение. 

Кутията вече е отваряне, не съм виждал лепенка. Гаранцията на всички компоненти ли се губи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Извикайте специалист да проври ел. инсталацията за всеки случай.

2. Направете пълна профилактика на компютъра ( продухване, почистване от прах, проверка на вентилатори и смяна на термопаста ако се налага). Щом ПС е още в гаранция, го занесете там откъдето е закупен за да се направи там необходимата профилактика.

Щом температурата на процесора под товар стои на 75 градуса в кутията става просто сауна. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А къде по-точно да гледам в event viewer System, Application тн. ? След, като се рестартира ли да гледам или няма значение. 

Кутията вече е отваряне, не съм виждал лепенка. Гаранцията на всички компоненти ли се губи ?

Windows logs > System

Ако гаранцията ти е по компоненти, няма проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че съм ви заблудил, рестартирал се е от прегряване. Сега се сетих, че и, когато се рестартираше работеше от доста време. Процесора е с боксово охлаждане, бях пускал тема и, че е шумен и сега наистина чух, че е от процесора. Когато играя игри ще отварям кутията, страшно бързо се охлади сега ( от 55 градуса на ядро при пълно натоварване падна на 20, докато си написах мнението), а и аз не играя много, така че няма да се напълни с много прах. Ако и това не помага мисля да си взема добро охлаждане. http://nikem-bg.net/computer-components/CM-HYPER-212-EVO Това е доста хвалено, който разбира да изкаже мнението си. Благодаря на всички, коментирали по темата

В event viewer не видях нищо нередно най-често една програма не се е отворила, само не разбирам това какво е 

Driver atksgt.sys has been blocked from loading.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване