Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се произвеждат китайски телефони

The Piper

Препоръчан отговор

Понеже в България съществува мнение че китайските телефони са боклуци,предлагам да видите този клип.

https://www.youtube.com/watch?v=y_ScI8_zxFA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В истинските фирми сглобяването се извършва от роботи. Това което се извършва ръчно е със специални ръкавици, маски и престилки, като в операционна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В истинските фирми сглобяването се извършва от роботи. Това което се извършва ръчно е със специални ръкавици, маски и престилки, като в операционна.

И кои са тия "истински" фирми? Че то повечето си сглобяват при дръпнатите клепачи, дали при китайци или при някои от другите народи в малоазиатският регион. Че и не само сглобяват, ами и чарковете се правят там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде са им ръкавиците, къде е автоматизацията? Тия си оставиха отпечатъците на всякъде...

Не знам, като нещо "хубаво" ли трябва да го изкараш.

p.s.

На работа съм, без звук съм гледал клипчето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде са им ръкавиците, къде е автоматизацията? Тия си оставиха отпечатъците на всякъде...

Не знам, като нещо "хубаво" ли трябва да го изкараш.

p.s.

На работа съм, без звук съм гледал клипчето!

Няма автоматизация при наличието на толкова нископлатена работна ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви цял канал в тубата, да видите как се работи в китайските заводи, и каква е атмосферата. Не като в България само намръщени физиономии:

https://www.youtube.com/user/Charbax/videos

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И кои са тия "истински" фирми? Че то повечето си сглобяват при дръпнатите клепачи, дали при китайци или при някои от другите народи в малоазиатският регион. Че и не само сглобяват, ами и чарковете се правят там.

Например Нокиа, Моторола и други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нокиа умря. Моторола..Ами има добри модели, но не кой знае какви. Дай някой от другите, който да си е запазил статута, и да е с производство в собствената си страна, или поне да не е в някоя малоазийска територия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повече никога няма да си купя китайски таблет, закУевам се...

Между другото, наистина ли ония там ги тестват и ги пипат със собствените си пръсти ??? Купувал съм много пъти подобни джаджи - таблети, сумати телефони, какво ли не, и понеже обичам миризмата на новото - мириша ги по екрана и те си миришат на чисто нови, все едно от машина и ми е трудно да си представя, че някой ги е пипал. Ако наистина ги опипват, само това ще ме откаже да си купя какъвто и да е китайски таблет / телефон.

Съжалявам за тъпото изказване, но така и така, тази тема е свързана за това, просто ми стана интересно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нокиа умря. Моторола..Ами има добри модели, но не кой знае какви. Дай някой от другите, който да си е запазил статута, и да е с производство в собствената си страна, или поне да не е в някоя малоазийска територия.

Не е важно дали производството е в собствената страна или е изнесено в Азия, важно е да се спазват стандартите и качеството. Те и Мерцедес сглобяват автомобили в Китай, ама е Мерцедес и не отстъпва по качество на изработката. Отговори си сам на въпроса защо всички гледат да си купят телефон от марките Сони, Самсунг, Нокиа, НТС, Моторола и др. подобни, а бягат далече от марките Привилег, Престижио и други.

Нищо лично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви ръкавици търсите бе хора, това е производствен цех а не гинекологично отделение. Между другото, като се замисля Asrock произвеждат и Iphone, който отива най-вече за Щатите. Жална им майка тогава на американците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повече никога няма да си купя китайски таблет, закУевам се...

Между другото, наистина ли ония там ги тестват и ги пипат със собствените си пръсти ??? Купувал съм много пъти подобни джаджи - таблети, сумати телефони, какво ли не, и понеже обичам миризмата на новото - мириша ги по екрана и те си миришат на чисто нови, все едно от машина и ми е трудно да си представя, че някой ги е пипал. Ако наистина ги опипват, само това ще ме откаже да си купя какъвто и да е китайски таблет / телефон.

Съжалявам за тъпото изказване, но така и така, тази тема е свързана за това, просто ми стана интересно...

Ти направо ме учуди с това изказване.. За ръчен труд не си ли чувал, или за теб всичко се произвежда от роботи ? Ама сте едни, направо нямам думи !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви машини то само машинката дет лепи елементи на фуджитсу струва 820000€

машина за съединяване лентови кабели със ZIF сокет няма 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви ръкавици търсите бе хора, това е производствен цех а не гинекологично отделение. Между другото, като се замисля Asrock произвеждат и Iphone, който отива най-вече за Щатите. Жална им майка тогава на американците.

Нещо си се объркал iphone сe произвежда от Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. - по-известна с търговската си марка Foxconn.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, вярно така е. Преди време беше станала известна с масовите самоубийства на работниците си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

За всички които не вярват ето как се прави Iphone 5 в Foxconn.Аз разлика не виждам,само мащабите на Iphone са по.големи.https://www.youtube.com/watch?v=cwJQ_Z7UgM8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване