Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Рестарт преди зареждане на уин-а

crazyneno

Препоръчан отговор

След малко проблеми с чистене/вентилатори/термопасти оправих всичко и сега стигнах до момента когато като пусна псто след синия екран точно преди стартинг уиндоус компа се рестартира... Дали е изгорял процесора? С уин 7 съм всичко си беше добре до момента когато монтирах грешно вентилатора на процесора и перките не спираха да се въртят и се изключи сам. Сега всичко е монтирано добре ,но не се стартира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става ясно кое е монтирано грешно.

Това, че машината се рестартира не означава, че процесора е умрял, а вероятно че прегрява поради не добре монтиран охладител. 

Казвате че сега уж всичко било монтирано като хората, но пък не тръгва.......

Какъв е процесора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм имал случаи с моя конфигурация, когато след рестарти, дължащи се на внезапно спряно напрежение от електрическата мрежа, да не мога да стартирам точно като при теб. Тръгва да зарежда и преди синия екран рестартира. Опитвах разни чалъми, но имах повреден MBR сектор,  та се наложи да преинсталирам Windows.  В нета има описани какви ли не начини за оправяне, но според мен по-лесна е една преинсталация. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

•Intel Pentium 4 541 Processor (3.2-GHz, 1-MB L2 cache, 800-MHz FSB) е процесора . И забравих да спомена ,че когато бях поставил процесорния вентилатор погрешно и незнаех това ползвах компа към 3-4 часа . Той не спираше да бучи ,но аз не го изключих и в един момент той се изключи сам . Не беше много натоварен . Бях си пуснал малко уоу за 30мин някъде а след това го оставих да си седи . И според мен затова е изпушил процесора . Относно преинсталацията се сетих снощи ,но когато сложих диска псто не го разчете и се изключи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А захранването как е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом стигаш до Windows, значи може да влезеш в BIOS. Виж тогава как са температурите на процесора, та да не гадаем постоянно. 

Снимка на историята. Захранването? Незнам . Как да разбера?

И това ако е снимка, аз съм трамвай. Снимай табелката на захранването и гледай да фокусираш GSM-a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аве, я му тупни един линукс 14.04 и виж как се държи при него, за да разберем дали проблема ти е от хардуерно естество.

Най-вероятно Уина не се разбира с някакъв драйвер и затова ти прави такива проблеми, но в повечето случеи показва и син екран. Ако си инсталирал нова видеокарта и компютъра ти кара със стар, неподържан от новата видеокарта драйвер, тук се случва простотията - при старта дава син екран и баам - рестарт.

Спомни си какво си пипал за последно. Ако, например, си настроил AHCI режим от БИОСА и нямаш инсталирани драйвери, се случва точно същото - не може да тръгне като хората... Зарежда, зарежда...показва нещо и бааам - рестарт.

При линукс, нямаш насраните драйвери от производителя, а те са ти вградени в кернела и поддържат всеки чарколяк, и ще ти работи като пушка, ако нямаш хардуерен проблем. Затова тествай с него.

Ако не ти се занимава, можеш да го подкараш на Safe Mode, без драйвери и интернет, и да видиш как ще се държи там, но по-добре го тествай с Линукс, преди да заявиш категорично, че е хардуерен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм сменял в псто. Изчистих радуатора и смених пастата . Почна да се рестартира след като го мъчих с монтиран наобратно процесорен вентилатор и недпиращи от въртене перки. И как да влезна в биоса? Не ги рязбирам тия работи

Щом стигаш до Windows, значи може да влезеш в BIOS. Виж тогава как са температурите на процесора, та да не гадаем постоянно.

И това ако е снимка, аз съм трамвай. Снимай табелката на захранването и гледай да фокусираш GSM-a

това ли?

post-352959-0-87510500-1410713900_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм сменял в псто. Изчистих радуатора и смених пастата . Почна да се рестартира след като го мъчих с монтиран наобратно процесорен вентилатор и недпиращи от въртене перки. И как да влезна в биоса? Не ги рязбирам тия работи

това ли?

Пич в другия форум нямаше и идея какво е паста,  а тук си си и разцъкал за разпускане и малко УоУ за добре свършената работа след свалянето на охлаждането без да знаеш (какво е паста и защо е хубаво да я има).

А и щом не знаеш какво е биос мисля, че е време да носиш компютъра в сервиз преди да си го довършил.Нищо лично но ти чета бисерите и там и просто чаках кога ще питаш и тук.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снимка на историята. Захранването? Незнам . Как да разбера?

Така като гледам това е маркова машина и доста прилича на НР DX7***. Щом РС-то тръгва и стига все пак до някъде процесора не е умрял, но продължавам да подозирам неправилно монтиран охладител и оттам прегряващ процесор поради което РС-то се гаси. След като познанията ви са ограничени е по-добре да посетите сервиз да не опукате нещо в крайна сметка ако още не сте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На една от снимките се вижда вентилатора на процесора който е монтиран да духа я радиатора ,а другите вентилатори не съм ги пипал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти първо да пробваш с линукс как върви, преди да заключваш веднага, че е хардуерен проблем, не ги слушай кви глупости ти дрънкат тука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти първо да пробваш с линукс как върви, преди да заключваш веднага, че е хардуерен проблем, не ги слушай кви глупости ти дрънкат тука.

Бих казал, че подобно отношение към останалите участници във форума, не се толерират във форумите на Калдейта !

Моля да преосмислите начина си на изразяване и отношението си към останалите участници в дискусиите !

Поздрави и благодаря предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване