Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се съхранява процесор ?

VipKokata

Препоръчан отговор

Здравейте, въпроса ми е как се съхранява процесор ? В какво да го сложа, за да не нараня пиновете ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кутийка, с дъно постлано с марля, или някакво парче мек памучен плат. То всъщност може и дори да не е постлано с нищо. Нали като го прибереш, няма да играеш народни танци върху кутийката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще го сложа във една кутийка и на дъното на кутията да има памучен плат, нали така ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, би било бонус да има плат но не е критично, обаче ще е добре да не е метална кутийката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картонена кутийка :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що пък да не е метална кутийка ?

Ако го сложи в няква тънка хартиена/картонена кутийка, при най-лекия натиск отгоре, ще натисне процесора и ще смаже краката, без значение, че отдолу има плат.

По-добре в нещо по-грубо, металната кутийка е перфектна за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що пък да не е метална кутийка ?

Ако го сложи в няква тънка хартиена/картонена кутийка, при най-лекия натиск отгоре, ще натисне процесора и ще смаже краката, без значение, че отдолу има плат.

По-добре в нещо по-грубо, металната кутийка е перфектна за това.

STR8...там си държа картите за фотоапарата :P

STR8edtOxygen.jpg

Отвътре цялата е облицована с дунапрен, а отвън е метал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли да е добре пластмасова (по възможност оригинална) от антистатичен материал.

Ако си купил нов - стария на неговото място

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора е сложен в картонена кутийка като на дъното има памучен плат. В моята стая никой не ми пипа "платките"

Даже сега разглобих един 2,5" хард диск със доста bad sector-и за да си играя с него :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най добре се съхранява в продавалник  :) той стария процесор по скъп няма да стане - продавай докато е актуален  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, въпроса ми е как се съхранява процесор ? В какво да го сложа, за да не нараня пиновете ?

Купуваш две гъби за миене на чинии и слагаш процесора между тях.Гарантирано се запазва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В една малка кутийка като обърнеш процесора с пинчетата нагоре. Няма как да се закривят...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най добре се съхранява в продавалник  :) той стария процесор по скъп няма да стане - продавай докато е актуален  :D

Пуснат е в продавалник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то хубаво ще го пуска в продавалника, ама къде ще го съхранява докато някой го купи ?

Темата и питането са сериозни, и аз съм се чудел същото нещо, но мисля, че някаква по-груба метална кутийка с плат отдолу откъм пиновете ще свърши работа.

Нещо не съм съгласен с предложението да се съхранява в хартиена или в картонена кутийка, защото при най-лекия натиск отгоре, ще натисне процесора и ако е малък натиска, пиновете може и "да се държат", но не е сигурно.

Тези последните глупости ги пиша, защото ако човека ще съхранява AM3 или AM3+ процесор, те имат толкова много фини и крехки краченца, че аз доста често само при изваждането и поставянето изкривявам поне по няколко и се чудя що не може да се пъхне, и като го извадя и погледна отзаде - оппааа, 3-4 изкривени крачета... Е кога ги изкривих бе, маму стара... Ти е**м и процесори, ти е**м и накадърно инжинерство на АМД. Няколко пъти ми се случва същото нещо.

И те лошото е, че са много тънки и много близо един до друг и като искаш да изправиш един, изкривяваш по още 5 такива близо до него. И като ги наклониш в повече и искаш да им върнеш предишното положение, тогава се разхлабват и едвам се държат... Изкривиш го още малко и вече ще е счупен от основата или от средата на крака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване