Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може би проблем с видеокартата ?

Препоръчан отговор

Добър ден. Днес както си играех на ЕТС 2 и изведнъж ми се появи ето този проблем.

Появява ми се и на ФМ 14, но на някои други игри нямам проблеми. Забива и трябва да рестартирам, защото не мога да изляза нито на десктопа нито мога да включа таск мениджъра. Някой имал ли е подобен проблем и как се решава той ?  Благодаря предварително на обърналите внимание! Извинете ако съм объркал раздела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бяхте казали какво имате под капака на щайгата може би като за начало ? Ами ОС каква е ? Дайте повече детайли...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При старт на системата прави ли пробелми! Сини екрани????

Казваш обновил си драйвърите и тогава не остават много варианти т.е картата прегрява или е вече "пътник"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не прави никакви проблеми при старта, за сега съм забелязал, че на тези игри прави така. Иначе мисля, че е на около 5 години видео картата и може би вече е "пътник". Интересно е защо на Фифа да кажем не ми прави никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не са игри, в описанията на които в маймундата пише, да се стартират при изключени защитни програми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GeForce GTS 250  Version of drivers : 340.52
Върнах по- стара версия и пак същия проблем, а и всеки път като го направи и дам рестарт след това дава този екран с 30те секунди за нормалното стартиране на системата, ако изобщо има  някакво значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на ерана с 30-те секунди какво пише? Защото не е нормално при стартиране на системата и всичко е ок да има такъв екран. Освен, ако няма инсталирана втора ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не няма, една си е ОС, а екрана си е обикновенния, че са нужни 30 сек. за да се стартира нормално. Днес ми заби и докато си цъках из нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може да си сигурен на 100%, че във видеото е проблема.

1. Лош overclock  - пробвай да понижиш малко клока.

2. Stress test с Prime95 (може да прегрява процесора и да включва защита)

3. Направи MemTest.

4. Направи тест на видео картата (примерно kombustor).

5. Reinstall Windows или първо remove драйверите на видеото(+ рестарт) и после ги инсталирай наново.

6. Може PSU-то да е издъхнало или както се казва да подава dirty power.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се самоцитирам:

При старт на системата прави ли пробелми! Сини екрани????

Попитах те за това още в самото начало!?!?!

Викни човек да погледне как стоят нещата на място!

Трябва да се провери захранването.

Може да си поиграеш и с драйвърите, като премахнеш тези за модела карта и видиш как ще се държи с тези на Win т.е WDDM и SVGA

За мен лично картата е "пътник"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така и така бях решил да сменям видео картата, та някой може ли да ми даде съвет горе доло каква да взема. "Тази" може би е добра за тези пари или е препоръчително да си купя от някой ПЦ сервиз ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване